شیلی پروژه CBDC خود را به تعویق انداخت

شیلی پروژه CBDC خود را به تعویق انداخت
  • زمان مطالعه: 2دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 829 نفر

شیلی پروژه CBDC خود را به تعویق انداخت

بانک مرکزی شیلی اعلام کرده پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را به تعویق انداخته است. به گفته این بانک، انتشار پزو دیجیتال مستلزم تحلیل عمیق ‌تر مزایا و خطرات آن است. این بانک همچنین وعده داده که تا پایان سال گزارش جدیدی در این زمینه ارائه خواهد کرد.

این بانک در گزارش اخیر خود به ارزیابی اولیه این CBDC و همچنین سیستم پرداخت فعلی این کشور همراه با مزایا، خطرات و اصول انتشار پزو دیجیتال پرداخت.

این بانک اعلام کرد در حالی که سیستم پرداخت فعلی خود به خوبی کار می کند و توانسته به خوبی با چالش های اخیر سازگار شود، انتشار این CBDC می تواند باعث ایجاد تحول دیجیتال شود:

CBDC به دستیابی به یک سیستم پرداخت رقابتی، نوآورانه و یکپارچه که فراگیر و انعطاف ‌پذیر است کمک می کند. و همچنین این ارز دیجیتال می تواند از اطلاعات افراد محافظت ‌کند.

در مورد صدور پزو دیجیتال، بانک مرکزی شیلی به این جمع بندی رسیده که در حال حاضر اطلاعات کافی برای تصمیم گیری نهایی وجود ندارد. به همین دلیل این بانک قصد دارد یک سری سمینارها و جلسات با همتایان خود برگزار کند.

این بیانیه جدید در حالی منتشر شده که این نهاد مالی در سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام کرده بود که یک استراتژی برای عرضه CBDC در اوایل سال ۲۰۲۲ ایجاد خواهد کرد. در این راستا، این بانک یک گروه کاری برای مطالعه پروژه پزو دیجیتال خود تشکیل داد.

جالب است بدانید که بر اساس آمارهای Statista، شیلی در سال ۲۰۲۱ در رده هجدهم جهان از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال قرار گرفت. طبق این گزارش، ۱۴ درصد از مردم این کشور اعلام کرده بودند که از ارزهای دیجیتال استفاده کرده اند. همچنین لازم به ذکر است که شیلی چهارمین کاربر بزرگ ارزهای دیجیتال در امریکای جنوبی است.

 

نظرات بیان شده در اخبار و تحلیل ها صرفا ترجمه ای از منابع مذکور می باشند. و تیم تحریریه ارزینجا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx