اقتصاددان بانک مرکزی سوئیس: فناوری بلاکچین راهکار مناسبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی نیست

اقتصاددان بانک مرکزی سوئیس: فناوری بلاکچین راهکار مناسبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی نیست
  • زمان مطالعه: 2دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 3028 نفر

اقتصاددان بانک مرکزی سوئیس: فناوری بلاکچین راهکار مناسبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی نیست

اقتصاددانان جهانی همچنان در حال بررسی پیامدهای اجرای فناوری بلاکچین برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند. به گفته یک اقتصاددان بانک مرکزی سوئیس، بلاکچین، فناوری زیرساختی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC)، راهکار مناسبی برای ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیست.

به گزارش روزنامه سوئیس آلمانی زبان The Handelszeitung، کارلوس لنز (Carlos Lenz)، اقتصاددان ارشد بانک ملی سوئیس، استدلال کرد که ویژگی های تمرکززدایی مبتنی بر بلاکچین برای ارزهای دیجیتال تحت کنترل دولت مانند فرانک دیجیتال کارآمد نیستند.

این اقتصاددان با بیان اینکه فرصت های فنی بسیاری برای توسعه یک فرانک دیجیتال وجود دارد، افزود:

می توان یک حساب مستقیم با بانک ملی را متصور شد. البته نه اینکه ما قصد انجام چنین کاری را داریم، بلکه این کار، ساده ترین روش خواهد بود. گزینه دیگر می تواند استفاده از فناوری بلاکچین بدون وجود یک قدرت مرکزی باشد. با این حال، از نظر من بلاکچین بسیار ناکارآمد است و یک راهکار غیرمتمرکز نمی تواند ایده آل باشد.

عدم توسعه فرانک دیجیتال

لنز در ادامه گفت که در حال حاضر بانک مرکزی سوئیس برنامه ای برای معرفی فرانک دیجیتال ندارد. این اقتصاددان تأکید کرد که سیستم پرداخت موجود به خوبی کار می کند و دیگر نیازی به توسعه CBDC در سوئیس نیست. این اقتصاددان همچنین توضیح داد درصورتی که سوئیس تصمیم به عدم توسعه CBDC بگیرد، ارزهای دیگر مانند یورو تهدیدی برای جایگزینی فرانک نخواهند بود.

استفاده از فناوری بلاکچین برای ارزهای دیجیتال ملی توسط بسیاری از کارشناسان مالی جهانی زیر سوال رفته است. عضو جایگزین SNB، توماس موزر (Thomas Moser)، سال گذشته اظهار داشت که استفاده از بلاکچین برای توسعه CBDC خرد ضروری نیست زیرا این مهم قبلا توسط بانک مرکزی تأمین شده است.

علیرغم سوال های مطرح شده در این خصوص که آیا توسعه CBDC واقعاً به فناوری بلاکچین نیاز دارد یا خیر، دولت چین همچنان به آزمایش فناوری دفتر توزیع شده (DLT) برای تسهیل معاملات CBDC ادامه می دهد. در اواسط ماه ژوئن، بانک خلق چین پرداخت حقوق با یوان دیجیتال با استفاده از فناوری بلاکچین را با موفقیت انجام داد.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx