کینت سوگی یا همان شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 راه اندازی شد

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

کینت سوگی یا همان شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 راه اندازی شد اتریوم شبکه تست کینت سوگی (Kintsugi) خود را راه اندازی کرد. این آخرین گامی است که جهت کوچ از اثبات کار (Proof-of-Work) به اثبات سهام (Proof-of-Stake) خواهد برداشت. کینت سوگی قدمی دیگر به سمت اثبات سهام تیم بیکو (Tim Beiko) یکی از اعضای موسسه […]

کینت سوگی راه اندازی شد

کینت سوگی یا همان شبکه آزمایشی اتریوم 2.0 راه اندازی شد

اتریوم شبکه تست کینت سوگی (Kintsugi) خود را راه اندازی کرد. این آخرین گامی است که جهت کوچ از اثبات کار (Proof-of-Work) به اثبات سهام (Proof-of-Stake) خواهد برداشت.

کینت سوگی قدمی دیگر به سمت اثبات سهام

تیم بیکو (Tim Beiko) یکی از اعضای موسسه اتریوم امروز پستی را منتشر کرد که شبکه تست کینت سوگی راه اندازی شد. اگرچه کمی تغییرات در آن اعمال خواهد شد اما ما توسعه دهندگان و دیگران را تشویق می کنیم از آن استفاده کنند.

تیم بیکو گفت:

شبکه تست کینت سوگی به کامیونیتی این اجازه را می‌دهد که اتریوم آینده را آزمایش کنند و مشکلات آن را شناسایی کنند.

کینت سوگی کمک می کند تا اتریوم 2.0 برای ادغام آماده شود. این ادغام شبکه حاضر اتریوم را با زنجیر بیکون (beacon) اتریوم 2.0 یکی می کند. شبکه حاضر اتریوم وظیفه تراکنش ها را بر عهده دارد. شبکه اتریوم 2.0 نیز وظیفه استیکینگ را بر عهده دارد. اگر این ادغام موفق باشد، مکانیسم اجماع اثبات سهام با اثبات کار جایگزین می‌شود. و به صورت موثری پردازش پر انرژی استخراج را پایان می‌بخشد.

همانطور که مشخص است این شبکه تست چند روز زودتر از این که به صورت گسترده اعلام شود مورد بهره برداری قرار گرفته است.

این ادغام در نیمه اول سال 2022 اتفاق خواهد افتاد

اتریوم 2 در دسامبر 2020 با “فاز 0” راه اندازی شد. این مرحله شامل راه اندازی زنجیر بیکون است. و استیک کردن را به عنوان یک وسیله برای تولید پاداش برای گرداننده نودها (Nods) در نظر گرفته شده است.

این زنجیر از استیکینگ برای اهداف اجماع استفاده نمی‌کند همانطور که این ادغام تمایل دارد این کار را انجام دهد.

این ادغام بین شبکه اصلی و زنجیر بیکون برای سه ماهه اول و دوم 2022 برنامه ریزی شده است. صحبت‌های اولیه پیشنهاد می‌کرد که این ادغام می‌تواند به صورت سریعتری تا اواخر 2021 اتفاق بیفتد. اما مشخص شد که این اتفاق شکست خورده است. این ادغام را به عنوان “فاز 1.5” می شناسند.

بعد از ادغام، اتریوم 2.0 به سمت “فاز 2” حرکت می‌کند. این انتقال شاردینگ (Sharding) را معرفی خواهد کرد. شاردینگ یک اقدام برای مقیاس پذیری است که هزینه‌ها و زمان تراکنش‌ها را بهبود می‌بخشد. انتظار می‌رود که شاردینگ در اواخر 2022 اتفاق بیفتد.

با توجه به گزارشی که توسط ConsenSys منتظر شد، بالای 8.4 میلیون اتریوم در زنجیر بیکون اتریوم 2.0 استیک شده است.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات تصادفی
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx