بلاکچین اتریوم این بار در خدمت شبکه ی اهدای خون

  • زمان مطالعه: 5دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 3934 نفر

بلاکچین اتریوم این بار در خدمت شبکه ی اهدای خون

با کمک بلاکچین اتریوم می توان تحول مثبتی در راستای اهدای خون ایجاد کرد. این کار با پیگیری مراحل انتقال خون از دهنده تا گیرنده انجام می شود. با کمک این سیستم مسئولان سلامت کشور می توانند نیاز به تامین خون و اهدای آن به فرد نیازمند به خون را تسهیل کنند.

سازمان صلیب سرخ آمریکا تخمین زده است که هر دو ثانیه یک نفر به خون احتیاج دارد. این سازمان همچنین اعلام کرد که با کمبود شدید خون ، به ویژه پلاسمای افراد بهبود یافته مواجه شده است.

وارن تاملین، مدیر خلاق و ایده پرداز یونگ و ارنست، مدعی است گرچه پروسه انتقال خون با سختی هایی همراه است ولی آنچه بیشتر حائز اهمیت است اطلاعات مربوط به اهدا کنندگان است.

به گفته تاملین (Tomlin)، مقدار زیادی از اطلاعات هنگام دریافت خون از مراکز اهدا کننده گرفته می شود. اطلاعات بیشتر زمانی در دسترس قرار می گیرد که نمونه خون برای جدا سازی پلاسما یا آنتی بادی و یا دیگر فراورده های خونی مورد بررسی قرار می گردد.

پل برودی مدیر نوآوری شرکت Ernst & Young ، مدعی است که چالشی که در حال حاضر با آن روبه رو هستیم، پیگیری خون های ورودی و خروجی آن هاست.

از آنجایی که بیشتر سیستم ها در مدیریت و ارائه محصولات عملکرد خوبی ندارند، بلاکچین برای رفع این معضل شکل گرفته است. بلاکچین روشی ورای ردیابی مرزهای استاندارد سازی است. هم چنین می تواند در سیستم هایی که متمرکز نیستند ساختار منظمی را ایجاد کند.

بردی (Brody) ذکر کرد:

با استفاده از شبکه اختصاصی بلاکچین،  اطلاعات اهدا کنندگان عضو را در هفت نقطه کلیدی ردیابی کرده است . وی هم چنین به دنبال ایجاد زنجیره ای بهبود یافته برای محصولات خونی است. در حالی که این پروژه هنوز در مراحل اولیه خود است ، ریک پرینزن ، مدیر ارشد زنجیره تأمین، مدعی پیشرفت مهمی در مراقبت های بهداشتی است.

ایجاد ارتباطی بین مراکز اهدا اعضا، امکان دسترسی بیمارستانها به تمامی فرآورده های خونی، و وضعیت محصول، نشان دهنده پیشرفت چشمگیر در بالا بردن ارزش این زنجیره و بهبود نتایج درمانی آن است.”

توجه به این نکته نیز ضروری است که برای ثبت و ردیابی خون در شبکه بلاکچین ، اطلاعات آن ابتدا باید رمزگذاری شود و  هر بار که کسی خون می دهد ، بارکدی روی واحد حاوی نمونه قرار می گیرد. سپس این بارکد اسکن می شود و داده های آن در بلاکچین خصوصی اتریوم ثبت می گردد. با استفاده از این نشانه گذاری می توان در هر زمان  از مسیر آن را پیگیری کرد.

بردی هم چنین اظهار داشت گرچه رمزگذاری هنوز یک مفهوم ملموسی در صنعت مراقبت های بهداشتی نیست ولی رمزگذاری به معنای صرف آن، خواه واقعی یا مجازی، یک نماینگر دیجیتال است.

به گفته تاملین ، یکی دیگر از مزایای آن این است که بیمارستان ها دیگر با کمبود خون روبرو نخواهند شد. به طور مثال، خونی که از روش توکن ثبت شده، می تواند در مشخص کردن خون های اهدا شده در بیمارستان ها مفید واقع شود. وی امیدوار است که با یک اپراتور بزرگ خون همکاری کند تا از طریق هوش مصنوعی، خونی را که از طریق این زنجیره پردازش شده است را استفاده کند.

تاملین (Tomlin) همچنین خاطر نشان کرد است..

بیماری همه گیر کوید ۱۹ فرصت مناسبی را برای استفاده این مورد ایجاد کرده است ، زیرا با اطمینان از اینکه بیمارستان ها آنتی بادی های لازم برای مبارزه با ویروس دارند ، فرضیه دیگری نیز به معادله اضافه می شود.

وی مدعی است که این روش می تواند به ویژه برای ردیابی آنتی بادی های کویید ۱۹ مفید باشد.

پایه گذار کمپانی bloodchian که یک شرکت بریتانیایی است مدعی شد که این شرکت در اصل “نوعی بانک خون اجتماعی قابل استفاده برای همگان” را فراهم کرده است.

به گفته زارمبا،BloodChain  به افراد اجازه می دهد تا نمونه های خونی خود را به طور ایمن در یک بانک خونی ثبت کنند. سپس بر اساس میزان تقاضای خون از بیمارستان های خاص بر روی داده های جمع آوری شده از زنجیره استفاده می شود و خون بلافاصله به آن بیمارستان ها تحویل داده می شود.

علاوه بر رفع مشکل مواجهه با کمبود خون، توکن می تواند یک مکانیسم تشویقی برای اهدا کنندگان خون فراهم کند.. ادگار فرناندز ، یکی از بنیانگذاران EOS Costa Rica می گوید:

مراکز اهدا خون که با کمبود منابع خونی مواجه هستند می توانند از بانک خون برای تشویق اهداکنندگان به خون استفاده کنند. برقراری ارتباط اعضای این مراکز با مشاغل محلی ، می تواند ثبت نام آنان را برای اهدا خون تسهیل کنند و در ازای آن نشانی شبیه سهمیه دریافت کنند.

جمع بندی

این نشانه ها به گونه ای برنامه ریزی شده اند که مراکز اهدای عضو فقط بتوانند یک نشان را برای هر اهدا کننده ثبت کنند. اگرچه این توکن ها براساس داده های اهدا کننده نیستند ، اما شامل واحدهایی هستند که توسط اهدا کنندگان قابل استفاده است. استفاده از بلاکچین می تواند به یک فرآیند اهدای خون کارآمد و ایمن تری منجر شود.

ما باید نیاز اشخاص را تامین کنیم تا در شبکه های بلاکچین شرکت کنند. بلاکچین های عمومی جذاب هستند. ما باید این امر را آسان و مقرون به صرفه نگه داریم. برادی در ادامه خاطر نشان کرد: بسیاری از پیاده سازی های ما روی نرم افزار و در حال اجرا روی بلاکچین های خصوصی بوده است .

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx