افزایش فعالیت های غیرقانونی در ارزهای دیجیتال اجتناب ناپذیر است

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

افزایش فعالیت های غیرقانونی در ارزهای دیجیتال اجتناب ناپذیر است شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین CipherTrace ادعا کرد که هرچه اکوسیستم ارزهای دیجیتال بیشتر رشد می کند، استفاده بد فعالان ارز دیجیتال در این حوزه نیز بیشتر خواهد شد. همچنین مایکل مورل مدیر سابق سازمان سیا گفت که بیت کوین به طور قابل توجهی با […]

افزایش فعالیت های غیرقانونی در ارزهای دیجیتال اجتناب ناپذیر است

شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین CipherTrace ادعا کرد که هرچه اکوسیستم ارزهای دیجیتال بیشتر رشد می کند، استفاده بد فعالان ارز دیجیتال در این حوزه نیز بیشتر خواهد شد.
همچنین مایکل مورل مدیر سابق سازمان سیا گفت که بیت کوین به طور قابل توجهی با جرم و اختلال مالی گره خورده است.
هفته گذشته نیز، ایالات متحده آمریکا چندین نهاد و سازمان را که با استفاده از ارز دیجیتال فعالیت های مالی غیرقانونی داشتند را تحریم کرد.
این شرکت تجزیه و تحلیلی بلاکچینی گفت که با توسعه اکوسیستم ارز دیجیتال، رشد مالی غیرقانونی با استفاده از این فناوری “اجتناب ناپذیر” است.

همچنین یک تحلیلگر ارشد مالی در بلاکچین گفت:

“با رشد و گسترش ارزهای دیجیتال، پتانسیل پولشویی و فرار مالیاتی ایجاد می شود.”

اگر چه از ارز دیجیتال در فعالیت هایی مانند پولشویی و فعالیت های مالی غیر قانونی استفاده می شود اما باید پذیرفت که ارزهای دیجیتال مانند دیگر نوآوری ها،‌ توجه فعالیت های غیرقانونی را به خود جلب کرده است.

مطالعه اخیر این شرکت تجزیه و تحلیل نشان می دهد تنها 1٪ از کل فعالیت های ارز دیجیتال بین 2017 و 2020 مربوط به فعالیت غیرقانونی است. علاوه بر این آمارها حاکی از آن است که فعالیت غیرقانونی در ارزهای فیات 2٪  الی4٪ می باشد.

همچنین در تاریخ 16 آوریل دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده 16 گروه و نفر را به اتهام تلاش برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا تحریم کرد. این گروه و افراد از چند ارز دیجیتال برای تأمین هزینه ها استفاده کرده بودند.

لازم به ذکر است که سه نهاد معروف از جمله سرویس امنیت فدرال روسیه و انجمن تحقیقات بین المللی، از ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، لایت کوین و چند ارز دیگر برای فعالیت های غیر قانونی خود استفاده کرده اند.

 

همراه ما باشید با معتبر ترین اخبار ارزهای دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx