بیت کوین (BTC) از هفتمین بانک بزرگ دنیا سبقت گرفت!

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بیت کوین (BTC) از هفتمین بانک بزرگ دنیا سبقت گرفت! سه سال پس از آنکه جیمی دیمون (Jamie Dimon)، رئیس بانک JPMorgan Chase، بیت کوین (BTC) را “یک کلاهبرداری” خواند، بیت کوین موفق شده از نظر ارزش بازار از این بانک آمریکایی پیش بگیرد. براساس داده های منتشر شده توسط AssetData، ارزش بازار بزرگترین ارز […]

بیت کوین (BTC) از هفتمین بانک بزرگ دنیا سبقت گرفت!

بیت کوین (BTC) از هفتمین بانک بزرگ دنیا سبقت گرفت!

سه سال پس از آنکه جیمی دیمون (Jamie Dimon)، رئیس بانک JPMorgan Chase، بیت کوین (BTC) را “یک کلاهبرداری” خواند، بیت کوین موفق شده از نظر ارزش بازار از این بانک آمریکایی پیش بگیرد.

براساس داده های منتشر شده توسط AssetData، ارزش بازار بزرگترین ارز دیجیتال دنیا در حال حاضر برابر با 383.9 میلیارد دلار است. در حالی که بانک JPMorgan Chase، که هفتمین بانک دنیا است، ارزش بازاری برابر با 367.1 میلیارد دلار دارد که حاکی از اختلافی 4.5 درصدی است.

به علاوه ارزش بازار بیت کوین از شرکت هایی همچون پراکتر،‌ گمبل کامپنی، مسترکارت، نتفلیکس و بانک آمریکا هم بیشتر است.

رابطه بین بیت کوین و بانک JPMorgan هیچ وقت خوب نبوده است. در سال 2017 دیمون گفت که بیت کوین “واقعی نیست” و “دولتها روزی بیت کوین را نابود خواهند کرد” و افرادی که بیت کوین میخرند “احمق” هستند.

بانک JPMorgan

بانک JPMorgan

از آن زمان تاکنون، بیت کوین با سقوط و صعودهای خود حالا قدرتمند تر شده، اما همچنان مدیر عامل JPMorgan علاقه ای به این ارز دیجیتال ندارد.

اما سایر بزرگان دنیای “مالی سنتی” مانند شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های فناوری به طور فزاینده ای به دارایی های دیجیتال علاقه مند شده اند.

یکی از این شرکت ها میکرواستراتژی است که تاکنون بیش از نیم میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. شرکت اسکوار (Square) و اخیرا شرکت بیمه مس میوچوال به ترتیب 50 و 100 میلیون دلار در این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

با این حال جیمی دیمون در ماه اکتبر اقرار کرد که بیت کوین در حال رقابت با طلا است و به نظر میرسد که نظر وی در مورد بیت کوین کمی بهتر شده است، هرچند که کمی دیر به نظر میرسد.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx