پنج هکر در زمان شروع به راه اندازی پروژه Fledgling دیفای، حمله کردند!

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

پنج هکر در زمان شروع به راه اندازی پروژه Fledgling دیفای، حمله کردند! پروژه Fledgling که مربوط به پروتکل غیرمتمرکز ForceDAO می باشد، تنها چند ساعت پس از راه اندازی و شروع آن، دچار چند حمله از سمت هکرها شد. این پروژه در همان ابتدای کار راه اندازی با تقابل چهار هکر “کلاه سیاه” مخرب […]

پنج هکر در زمان شروع به راه اندازی پروژه Fledgling دیفای، حمله کردند!

پروژه Fledgling که مربوط به پروتکل غیرمتمرکز ForceDAO می باشد، تنها چند ساعت پس از راه اندازی و شروع آن، دچار چند حمله از سمت هکرها شد.

این پروژه در همان ابتدای کار راه اندازی با تقابل چهار هکر “کلاه سیاه” مخرب و یک “کلاه سفید” دست و پنجه نرم کرد و رکورد سریع ترین هک در شروع کار توکن این پروژه را به خود گرفت.

این پروژه که مستقر در شبکه اتریوم است، در تاریخ 3 آوریل کار خود را آغاز کرده بود که با این چهار هکر مخرب “کلاه سیاه” روبرو شد و هکر ها موفق به خارج کردن 183 واحد ارز دیجیتال اتریوم به ارزش تقریبی 367،000 دلار در آن لحظه شدند.

همچنین یک هکر دوست و “کلاه سفید” با هشدار به آنها برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر، به تیم این پروژه کمک کرد.

تیم این پروژه جزییات حملات هکرها را منتشر کرده است و مسئولیت و مقصر این هک را “نظارت مهندسی”  پروژه خواند.

یک نقص در قرارداد استفاده شده توسط ForceDAO ، هکرها را قادر به بهره برداری از این مکانیزم برای ایجاد توکن های xFORCE کرده که بلافاصله در بازارهای معاملاتی با اتریوم مبادله کردند.

پس از حمله، تیم پروژه برای جلوگیری از هک تصمیم گرفت 60 میلیون توکن FORCE را از کیف پول خزانه داری چند امضایی به یک کیف پول دیگر منتقل کند. این کار باعث شد تا سه رأی ایجاد شود تا تعادل FORCE را در سه آدرس هکرها بسوزاند.

پس از این اتفاق پلتفرم این توکن تحت تأثیر قرار گرفت و قیمت آن 95% کاهش یافت و به 0.05 دلار رسید. این در حالی است که تیم پروژه اذعان داشت که جلوگیری از حمله هکرها نسبتاً آسان بوده است.

در این گزارش امده است که این هک در حال حاضر تحت تحقیق است زیرا برخی از آدرس ها از صرافی های معروف FTX و بایننس نشأت گرفته اند.

در نهایت گفته شد که پروژه با رمز جدید xFORCE دوباره راه اندازی می شود.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارزهای دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx