ریزش سنگین بیت کوین با انتشار شاخص CPI

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بررسی علت ریزش بیت کوین بیت کوین با همراه با اتریوم در معاملات صبح چهارشنبه در آسیا تقریباً 10 درصد سقوط کرد زیرا شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه اوت که یک شاخص تورم کلیدی است، یک شبه بالاتر از حد انتظار قرار گرفت و بازارهای سهام را پایین آورد و به افزایش […]

بیت کوین

بررسی علت ریزش بیت کوین

بیت کوین با همراه با اتریوم در معاملات صبح چهارشنبه در آسیا تقریباً 10 درصد سقوط کرد زیرا شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه اوت که یک شاخص تورم کلیدی است، یک شبه بالاتر از حد انتظار قرار گرفت و بازارهای سهام را پایین آورد و به افزایش نرخ بهره تهاجمی تر توسط فدرال اشاره کرد.

بر اساس داده های CoinMarketCap، بیت کوین در 24 ساعت گذشته 9.8 درصد کاهش یافت و به 20184 دلار در ساعت 8 صبح در هنگ کنگ داد و ستد شد و بیشتر سودهای پنج روز گذشته را از بین برد، در حالی که اتریوم با افت 8.1 درصدی به 1574 دلار آمریکا رسید.

سولانا بیشترین ضرر را در 10 لیست برتر کوین مارکت کپ داشته است که با 11.8 درصد کاهش به 33.02 دلار آمریکا رسیده است. ریپل و کاردانو نیز ضربه سختی خوردند و هر دو بیش از 7.3 درصد از دست دادند تا کادانو به 0.464 دلار و ریپل به 0.33 دلار آمریکا برسد. دوج دوباره به 10 برتر پیوست و 6.6% از دست داد و در 0.059 دلار آمریکا تغییر کرد،و از پولکادات در لیست پیشی گرفت که با 7.7% کاهش به 7.07 دلار آمریکا رسید.

اداره آمار کار ایالات متحده روز سه شنبه گزارش داد که تورم نسبت به ژوئیه 0.1 درصد در مقایسه با انتظارات بازار برای کاهش 0.1 درصدی افزایش یافته است. قیمت بنزین در ماه 10.6 درصد کاهش یافت، اما این با افزایش هزینه های غذا، اجاره، مراقبت های بهداشتی، برق و گاز طبیعی جبران شد. قیمت مواد غذایی نسبت به آگوست سال گذشته 11.4 درصد افزایش یافت که بزرگترین افزایش 12 ماهه از می 1979 است.

تورم اوت 8.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت که بخشی از آن ناشی از کمبود زنجیره تامین در صنایع متعدد ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین و تعهد چین به سیاست صفر کووید است که بخش بزرگی از ظرفیت تولید کشور را تعطیل کرده است.
سرمایه گذاران انتظار داشتند که فدرال رزرو در نشست 20 تا 21 سپتامبر، نرخ بهره را 75 واحد افزایش دهد، اما به دنبال گزارش CPI، احتمال افزایش 1 واحدی نرخ بهره به 33 درصد افزایش یافته است که بزرگترین افزایش از زمان 1984 خواهد بود. نرخ بهره در ایالات متحده در حال حاضر 2.25٪ – 2.5٪ است.

سهام ایالات متحده در روز سه‌شنبه پس از گزارش بدترین روز معاملاتی از 11 ژوئن 2020 به شدت سقوط کرد. میانگین صنعتی داوجونز 3.9 درصد کاهش یافت، S&P 500 با کاهش 4.3 درصدی بسته شد، ریزش شاخص  Nasdaq نیز بسیار سنگین بود. همینطور بازارهای سهام آسیا در معاملات اولیه صبح چهارشنبه در سراسر جهان کاهش یافتند.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx