علت ریزش پپه چه بود؟ آیا پپه کلاهبرداری است؟

علت ریزش پپه
 • احمد محمدیان
 • زمان مطالعه: 10دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 729 نفر

اواخر روز ۲۴ آگوست (پنجشنبه ۲ شهریور) توییت یکی از کاربران طرفدار پپه جامعه این میم کوین را شوکه کرد. تعداد امضاهای کیف پول چندامضایی پپه از ۵ امضای لازم {برای انجام تراکنش} به ۲ امضا تغییر کرد. این اتفاق به شدت مشکوک بود و بدون هیچ اطلاع قبلی رخ داد. پس از این رخداد، موضوع دیگری کاربران را دچار تردید و شک کرد و آن هم جابجایی ۱۶ تریلیون توکن PEPE (به ارزش حدودی ۱۵ میلیون دلار) به صرافی‌های متمرکز مانند بایننس و اوکی اکس بود. این تغییرات با گمانه زنی‌هایی در مورد راگ پول پروژه همراه شد که طبیعتا باعث ایجاد یک FUD (ترس، عدم قطعیت و شک) و ریزش ۲۰ درصدی قیمت گردید. برای بسیاری از کاربران این سوال پیش آمد که آیا پپه کلاهبرداری است ؟ و علت ریزش قیمت پپه چه بود؟ در این مقاله به بررسی کامل این موضوع می‌پردازیم.

ماجرای تغییر تعداد امضاها چه بود؟

اولین چیزی که قبل از ریزش پپه توجهات را به خود جلب نمود تغییر تعداد امضاهای کیف پول چندامضایی پپه بود. کیف پول‌های چند امضایی یا Multisig Walletها نوعی از کیف پول هستند که عملکردی مشابه حساب‌های مشترک بانکی دارند. همانطور که در حساب‌های مشترک برای برداشت از حساب امضای همه صاحبان حساب شرط است، در این نوع از کیف پول نیز، برخلاف کیف پول‌های تک امضایی، برای انجام تراکنش به کلید خصوصی چندنفر نیاز است.

کیف پول‌های چندامضایی معمولا برای نگه داری توکن‌های ذخیره پروژه‌ توسط تیم پشتیبان استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید، کل عرضه یک توکن معمولا وارد بازار نمی‌شود و بخشی از آن‌ها برای مقاصدی همچون توسعه پروژه، خیریه، پاداش تیم و… در کیف پول اصلی پروژه نگهداری می‌شود. برای جلوگیری از اختلاف و امنیت بیشتر، این توکن‌ها در کیف پول‌های چندامضایی نگهداری می‌شوند.

اما سوال اصلی، علت ریزش پپه چه بود؟

علت ریزش پپه چه بود؟

اولین اشاره، آغاز FUD و ریزش قیمت

علت ریزش پپه

اولین بار، بامداد روز جمعه سوم شهریور، حساب کاربری asxn_r در توییتر اعلام کرد که تعداد امضاهای لازم در کیف پول چندامضایی پپه، از ۵ امضای لازم از مجموع ۸ امضا به ۲ امضای لازم کاهش یافته است.

علت ریزش پپه

این کاربر سپس اشاره کرد که حدود ۱۵ میلیون دلار توکن PEPE از این کیف پول به صرافی‌های متمرکز منتقل شده است و جزئیات تمام این تراکنش‌ها را به اشتراک گذاشت. بیشتر این توکن‌ها به صرافی‌های اوکی اکس و بایننس منتقل شده بودند. کاربر asxn_r در این رشته توییت اشاره کرد که تعدادی از توکن‌های پپه به ارزشی در حدود ۱۰.۴ میلیون دلار همچنان در این کیف پول باقی مانده‌اند.

این خبر به سرعت در فضای مجازی منتشر شد که منجر به یک فاز فروش عظیم PEPE در صرافی‌ها گردید. هولدرهای پپه با تصور اینکه پروژه دچار یک راگ پول شده است شروع به فروش توکن‌های خود کردند. به دنبال این موج فروش، حجم معاملات جفت ارز PEPE/USDT در صرافی بایننس در روزهای پنجشنبه و جمعه به ترتیب ۳۸ و ۷۷ تریلیون پپه رسید. این فروش‌ها باعث شد که قیمت پپه در حدود ۲۰ درصد ریزش کند و به کف قیمتی اخیر خود برسد.

آیا پپه کلاهبرداری است؟

بازار میم کوین‌ها، یک بازار با ریسک بالا (High Risk Market) است و پامپ و دامپ قیمت در این بازارها امری طبیعی است. میم کوین‌ها دارای ارزش ذاتی نیستند؛ یعنی ارزش آن‌ها بر اساس یک کاربرد خاص و یا چشم انداز پروژه و… تعیین نمی‌شود. ارزش میم کوین‌ها فقط به تبلیغات و هایپ آن‌ها در شبکه‌ها اجتماعی وابسته است. اکثر این پروژه‌ها با یک شوخی آغاز می‌شوند و دارای ارزش بازارهای کوچکی هستند. در واقع یکی از دلایل پامپ میم کوین‌ها نیز همین بازار کوچک آن‌ها است که با ورود سرمایه‌های نه چندان بزرگ نیز تغییر می‌کنند.

بنابراین هنگامی که سرمایه خود را وارد میم کوین‌ها می‌کنید، همیشه این را در نظر داشته باشید که آرمان و هدف بزرگی پشت پروژه نیست. البته میم کوین شیبا اینو از دسته پروژه‌های میم کوینی بود که سال‌ها پس از راه اندازی، شروع به گسترش اکوسیستم و کاربردهای خود کرد و با وارد شدن به بخش لایه۲‌ها، متاورس و… سعی کرده است تا کاربردهای خود را افزایش دهد و از حالت “میم بودن” به سوی “کاربردی بودن” حرکت کند.

ماجرای تغییرات پپه از زبان توسعه دهنده

پس از انتشار خبر مربوط به ولت چندامضایی و انتقال توکن‌های پپه به صرافی‌ها، حساب اصلی توییتر این میم کوین با نام کربری pepecoineth در متنی بلند خطاب به جامعه این رمزارز سعی کرد تا موضوع را کمی روشن‌تر کند و علت ریزش پپه را شرح دهد. pepecoineth از خبر منتشر شده صحبت کرد، وضعیت را خیلی خلاصه شرح داد و اعلام کرد که توکن‌های باقی مانده در کیف پول چندامضایی مانند همین حساب توییتر در دست فردی مورد اعتماد است. این حساب توییتر توضیحات خود را با اشاره به وجود برخی از مشکلات و اختلافات در تیم پروژه آغاز کرد و نوشت:

“متأسفانه تیم PEPE از زمان آغاز به کار با درگیری‌های درونی مواجه بوده است. بخشی از تیم بازیگران بدی هستند که غرور و طمع آن‌ها را هدایت می‌کند. پپه اکنون کاملاً عاری از این موارد است و آینده روشنی در پیش دارد.”

آیا پپه کلاهبرداری است

این حساب توییتری توضیح داد که بسیاری از افراد تیم سازنده، مدتی بعد از راه اندازی پپه باطن اصلی خود را نشان دادند و درگیری‌هایی بر سر استفاده از توکن‌های ذخیره ولت چندامضایی، مانند اهداف خیریه و کمک‌ها مالی آغاز شد. این افراد سپس از پروژه فاصله می‌گیرند. به گفته این حساب توییتری، ولت چندامضایی به ۳ امضا از مجموع ۴ امضا نیاز داشته است و در روز پنجشنبه ۳ نفر از این اعضای سابق، بدون اطلاع قبلی وارد کیف پول چندامضایی می‌شوند و ۱۶ تریلیون، حدود ۶۰ درصد از موجودی ۲۶ تریلیون واحدی کیف پول را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند. آن‌ها سپس خود را از کیف پول چندامضایی حذف کرده تا ارتباط خود با این سرقت را از بین ببرند و سپس حتی حساب‌های خود در شبکه های اجتماعی را حذف می‌کنند. حساب pepecoineth اضافه می‌کند که:

” پس از این، فقط یک پیام برای من ارسال شده بود که بیان می‌کرد تنظیمات کیف پول چندامضایی تغییر کرده و شما اکنون کنترل کامل را در اختیار دارید.”

فرد پشت این حساب کاربری بیان کرد که از این اتفاق بسیار سرخورده شده و از همه برای ضررهای وارد شده عذرخواهی کرد. او سپس بیان کرد که این دارایی‌ها برای سود تیم درنظر گرفته نشده بود و اگر وی تنها فرد مسئول برای توکن‌ها بود، قبلا مقدار زیادی از آن‌ها را سوزانده بود و یا آن‌ها را با اهداف خیریه اهدا کرده بود. کابر pepecoineth سپس به اعضای جامعه اطمینان داد که توکن‌های باقی مانده، مانند همین حساب توییتر، امن هستند و در دستان کسی قرار دارند که به منافع پپه فکر می‌کند.

سرنوشت توکن های باقی مانده چه می‌شود؟

حساب توییتر پشت میم کوین پپه در توییت دیگری، ۱ ساعت پس از اعلامیه اصلی خود، بیان کرد که ۱۰.۶ تریلیون توکن‌های باقی مانده در ولت چند امضایی پپه به آدرس دیگری منتقل شده‌اند تا از بروز مشکلات مشابه جلوگیری شود.

آیا پپه کلاهبرداری است

pepecoineth برای اطمینان بیشتر کاربران، آدرس ولت جدید پپه و هش تراکنش جابجایی را منتشر کرد.

به دنبال انتشار این توییت، بسیاری از کاربران واکنش‌ نشان دادند و همه این توضیحات را جزئی از یک سناریو از پیش تعیین شده خواندند. برخی پیشنهاد دادند که اگر اکنون کنترل توکن‌ها در اختیار یک شخص “مورد اعتماد” است، وی باید این توکن‌ها را بسوزاند تا دیگر چنین مواردی رخ ندهند.

نکته جالب دیگر این بود که در بخش نظرات این توییت، کاربری یک نظرسنجی را ایجاد و سوال کرده بود که “چه بر سر توکن‌های باقی مانده خواهد آمد”. سه گزینه این نظر سنجی شامل راگ پول (فروش توکن‌ها)، هولد توکن‌ها و سوزاندن توکن‌ها بود. حدود ۵۰ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گزینه اول، یعنی راگ پول، را انتخاب کرده بودند. این موضوع نشان دهنده احساسات منفی درمورد میم کوین پپه است.

به نظر می‌رسد که افراد پشت پروژه پپه برای کسب این اعتماد از دست رفته باید بیشتر تلاش کنند. یکی از راه‌های کسب اعتماد از دست رفته سوزاندن توکن‌های باقی مانده است، تا از این طریق عرضه کاهش یافته و قیمت پپه افزایش یابد. همچنین خارج کردن این حجم توکن از چرخه، برای همیشه، می‌تواند به کاربران این اطمینان خاطر را بدهد که دیگر احتمال راگ پولی برای پپه وجود ندارد و بازار آن کمی غیرمتمرکزتر شده است. حال به نظر شما چه بر سر پپه خواهد آمد؟ آیا پپه کلاهبرداری است؟ برای امیدوار بودن به آینده این میم کوین چه اقدامی از سوی افراد پشت پروژه لازم است؟

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx