خرید اتریوم کلاسیک

Ethereum Classic (ETC)
  • ETCکد
  • 27رتبه

اتریوم کلاسیک (ETC) نتیجه هارد فورکی از اتریوم است که در سال 2016 شکل گرفت. توکن ETC یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که ویژگی هایی مانند قراردادهای هوشمند و یک زبان برنامه نویسی کامل تورینگ (Turing) را فراهم می کند. اتریوم کلاسیک ادامه ای از بلاکچین اصلی اتریوم است که توسط بخشی از انجمن این رمزارز که به اصل "کد برابر است با قانون" معتقد هستند، نگهداری می شود. اتریوم کلاسیک در واقع برای حفظ یکپارچگی بلاکچین اتریوم پس از یک هک مهم که منجر به سرقت 3.6 میلیون ETH شد، ایجاد شد. با این وجود از زمان راه اندازی اش، اتریوم کلاسیک سعی کرده است که خود را از اتریوم متمایز کند. نقشه راه فنی این دو شبکه نیز با گذشت زمان تفاوت ها را بیشتر و بیشتر از یکدیگر آشکارتر کرده است. کوین ETC مجموعه ابزار توسعه مخصوص به خود را با نام "Emerald Software Developer Kit" دارد که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که دی اپ های خود را توسعه بدهند. اتریوم کلاسیک در واقع میراث اتریوم است و بنابراین سازندگان واقعی آن، توسعه دهندگان اصلی اتریوم یعنی ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) و گاوین وود (Gavin Wood) هستند.

اتریوم کلاسیک به دلیل تصمیم بر عدم بازیابی بلاکچین پا به دنیای ارزهای دیجیتال گذاشت. توسعه دهندگان این رمزارز اعلام کرده اند که هیچ تیم "رسمی" مدیریت این پروژه را عهده دار نیست. در واقع، اتریوم کلاسیک یک "انجمن توسعه جهانی " بدون نیاز به مجوز است که هر کسی می تواند در توسعه آن سهیم باشد. هدف اصلی اتریوم کلاسیک حفظ بلاکچین اصلی اتریوم است، بدون اینکه (بدلیل هک صورت گرفته) تغییری ایجاد بشود.   اتریوم کلاسیک در ابتدا برای کسانی جذابیت داشت که با پاسخ تیم اتریوم مخالف بودند، اما از آن زمان تاکنون، این شبکه طرفداران گسترده تری پیدا کرده است که شامل سرمایه گذاران بزرگی همچون بری سیلبرت (Barry Silbert)، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل (Grayscale) می شود. توسعه دهندگان ETC به عنوان یک سازمان داوطلبانه قصد ندارند این شبکه را به یک نهاد انتفاعی تبدیل کنند. بنابراین، کاربران کارمزد تراکنش ها را مانند شبکه اتریوم پرداخت می کنند و ماینرها براساس کار انجام شده طبق الگوریتم استخراج اثبات کار (PoW) پاداش دریافت می کنند. برخلاف اتریوم، اتریوم کلاسیک برنامه ای برای مهاجرت به الگوریتم ماینینگ اثبات سهام (PoS) ندارد. با این حال، تیم توسعه دهنده این شبکه همچنان بر روی توسعه اتریوم کلاسیک مانند راه حل های مقیاس پذیری فعالیت می کنند. کاربران گرامی، جهت خرید اتریوم کلاسیک می توانید از طریق سایت ارزینجا اقدام فرمائید.

icon قیمت خرید اکنون:1,318,170
iconقیمت فروش اکنون:1,350,460
اتریوم کلاسیک
change-teather
تومان
اتریوم کلاسیک
header icon

نمودار قیمت

انتخاب بر اساس بازه زمانی
  • محتوایی یافت نشد

اتریوم کلاسیک چیست؟

اتریوم کلاسیک (ETC) هارد فورک اتریوم است که در جولای 2016 راه اندازی شد. عملکرد اصلی آن به عنوان یک شبکه قرارداد هوشمند، با قابلیت میزبانی و پشتیبانی از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. رمز اصلی آن ETC است.

از زمان راه‌اندازی، اتریوم کلاسیک به دنبال متمایز کردن خود از اتریوم بوده است و نقشه راه فنی این دو شبکه با گذشت زمان بیشتر و بیشتر از یکدیگر فاصله می‌گیرد. اتریوم کلاسیک ابتدا پس از یک رویداد هک بزرگ که منجر به سرقت 3.6 میلیون اتریوم شد، برای حفظ یکپارچگی بلاکچین موجود اتریوم اقدام کرد.