خرید فانتوم

Fantom (FTM)
  • FTMکد
  • 58رتبه

فانتوم (FTM) یک پلتفرم قراردادهای هوشمند نمودار غیر مدور (DAG) است که خدمات دیفای را به توسعه دهندگانی که از الگوریتم اجماع استفاده می کنند، ارائه می دهد. این پلتفرم با استفاده از توکن بومی خود به نام FTM ، قصد دارد مشکلات مربوط به پلتفرم های قرارداد هوشمند را به ویژه از نظر سرعت معامله حل کند. بنیاد فانتوم، که نظارت بر عرضه محصولات فانتوم را برعهده دارد، در سال 2018 ایجاد شد. شبکه اصلی فانتوم نیز به نام OPERA در دسامبر سال 2019 راه اندازی شد. بنیاد فانتوم توسط دانشمند کره ای علوم رایانه دکتر آن بیونگ ایک (Ahn Byung Ik) تاسیس شد. در حال حاضر، مدیرعامل این پلتفرم مایکل کنگ (Michael Kong) می باشد. تیم توسعه دهنده فانتوم عمدتا در زمینه توسعه بلاکچین تجربه زیادی دارد. هدف این تیم ایجاد یک پلتفرم قراردادهای هوشمند است که از مقیاس پذیری، تمرکززدایی و امنیت برخوردار است. طبق وب سایت رسمی فانتوم ، تیم این پلتفرم همچنین از مهندسان متخصص، دانشمندان، محققان، طراحان و کارآفرینان از سراسر جهان تشکیل شده است. فانتوم تلاش می کند تا برای سهولت استفاده از دیفای و سرویس های مربوطه مبتنی بر قراردادهای هوشمند از سازوکار اجماع کاملا جدیدی استفاده کند. این سازوکار که لاکسیس (Lachesis) نامگذاری شده، نوید ظرفیت بسیار بالاتر، نهایی سازی معامله در دو ثانیه، و بهبود امنیت در مقایسه با پلتفرم های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام (PoS) را می دهد. این پروژه که به اتریوم شباهت دارد، مناسب توسعه دهندگانی است که می خواهند از راه حل ها و روش های غیرمتمرکز استفاده کنند. به گفته خود فانتوم، مأموریت این پلتفرم "اعطای سازگاری بین کلیه نهادهای معاملاتی در سراسر جهان" است. توکن FTM به نوعی ستون فقرات معاملات را تشکیل می دهد و امکان استیکینگ و درآمدزایی را برای کاربران فراهم می کند. کاربران گرامی، جهت خرید فانتوم می توانید از طریق سایت ارزینجا اقدام فرمائید.

icon قیمت خرید اکنون:28,833.1
iconقیمت فروش اکنون:29,709.9
فانتوم
change-teather
تومان
فانتوم
header icon

نمودار قیمت

انتخاب بر اساس بازه زمانی
  • محتوایی یافت نشد

فانتوم (FTM) چیست؟

فانتوم یک پلتفرم قرارداد هوشمند مبتنی بر DAG (Directed Acyclic Graph) برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. بنابراین، آیا فانتوم متمرکز است یا غیرمتمرکز؟

فانتوم یک پلتفرم بسیار مقیاس پذیر، غیرمتمرکز، بدون نیاز به مجوز و منبع باز است که برای ساخت DApp های رمزنگاری استفاده می شود. DAGیک فناوری مدل‌سازی و ساختار داده است که بر خلاف زنجیره‌های بلوکی که از بلوک‌ها تشکیل شده‌اند، شبکه‌های آن از رئوس و لبه‌ها تشکیل شده‌اند. در نتیجه، تراکنش‌های کریپتو با رئوس نشان داده می‌شوند و روی هم چیده می‌شوند.

به عبارت ساده، یک سیستم بلاکچین شبیه یک زنجیره است در حالی که طراحی DAG شبیه یک نمودار است. دکتر Ahn Byung Ik از کره جنوبی بنیاد فانتوم را در سال 2018 تاسیس کرد و پروژه قرارداد هوشمند از آن زمان به یکی از محبوب ترین بلاکچین ها برای تراکنش های دیفای تبدیل شده است.

این پروژه برای رفع کاستی ها، از جمله زمان طولانی تراکنش های پلتفرم های بلاکچین های قبلی مانند بیت کوین و اتریوم ایجاد شده است. FTM سکه بومی شبکه فانتوم است که می تواند برای فعالیت های حاکمیتی، جبران اعتباردهنده ها و تامین امنیت شبکه استفاده شود.