بیت کوین به تصمیم وزارت خرانه داری آمریکا واکنش منفی نشان داد

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بیت کوین به تصمیم وزارت خرانه داری آمریکا واکنش منفی نشان داد بیت کوین به دنبال انتشار اخباری از وزارت خرانه داری امریکا، شاهد کاهش قیمت خود بود. کارشناسان می گویند سرمایه گذاران نباید وحشت کنند. جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که برای کنترل اقتصاد ایالات متحده ممکن […]

بیت کوین به تصمیم وزارت خرانه داری آمریکا واکنش منفی نشان داد

بیت کوین به تصمیم وزارت خرانه داری آمریکا واکنش منفی نشان داد

بیت کوین به دنبال انتشار اخباری از وزارت خرانه داری امریکا، شاهد کاهش قیمت خود بود. کارشناسان می گویند سرمایه گذاران نباید وحشت کنند.

جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه داری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که برای کنترل اقتصاد ایالات متحده ممکن است نرخ بهره تا حدی افزایش پیدا کند. با انتشار این خبر بازار به سرعت واکنش نشان داد. بازار بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نبود و پس از اظهارات یلن در حدود 7٪ افت کرد.

یلن روز گذشته در مصاحبه ای با آتلانتیک گفت که این تغییر ممکن است به دلیل افزایش هزینه های دولت ضروری باشد. وی در این خصوص گفت:

ممکن است برای اطمینان از گرم نشدن بیش از حد اقتصاد، نرخ بهره تا حدودی افزایش یابد. حتی اگر هزینه های اضافی نسبت به اندازه و حجم اقتصاد کم باشد،‌ بنابراین می تواند باعث افزایش بسیار ناچیز نرخ بهره شود تا این تخصیص مجدد صورت گیرد.

خانم یلن که خود یکی از منتقدان BTC است، در ماه ژانویه به عنوان وزیر خزانه داری منصوب شد. وی در ادامه صحبت های خود افزود که هزینه های سنگین رئیس جمهور بایدن به نفع اقتصاد خواهد بود.

چارلز بووارد (Charles Bovaird)، تحلیلگر Quantum Economics با در نظر گرفتن افزایش نسبی نرخ بهره گفت:

این موضوع می تواند باعث جذابیت هر چه بیشتر اوراق بهادار در مقایسه با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم شود. در کل من فکر نمی کنم که چنین میزان افزایش، تاثیر بزرگی بر این ارزهای دیجیتال داشته باشد.

نمودار BTC

نمودار BTC

با انتشار این خبر،‌ ارزهای پیشرو بازار یعنی بیت کوین و اتریوم و کل بازار رمزارزها شاهد کاهش نسبی در ارزش خود بودند. هم اکنون بیت کوین با بهبودی نسبی در سطح 54814 دلار در زمان نگارش این مطلب معامله می شود.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx