نهضت ‌العلمای اندونزی ارزهای دیجیتال را حرام اعلام کرد

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

نهضت ‌العلمای اندونزی ارزهای دیجیتال را حرام اعلام کرد یکی از بزرگ ‌ترین سازمان ‌های اسلامی اندونزی به نام نهضت ‌العلما (NU) فتوایی صادر کرده است و استفاده از ارزهای دیجیتال را بر اساس قوانین اسلامی حرام اعلام کرده است. علاقه به ارزهای دیجیتال در اندونزی طی سال گذشته افزایش یافته است. در اوایل ماه […]

نهضت ‌العلمای اندونزی ارزهای دیجیتال را حرام اعلام کرد

نهضت ‌العلمای اندونزی ارزهای دیجیتال را حرام اعلام کرد

یکی از بزرگ ‌ترین سازمان ‌های اسلامی اندونزی به نام نهضت ‌العلما (NU) فتوایی صادر کرده است و استفاده از ارزهای دیجیتال را بر اساس قوانین اسلامی حرام اعلام کرده است.

علاقه به ارزهای دیجیتال در اندونزی طی سال گذشته افزایش یافته است. در اوایل ماه جاری میلادی، کوین فرمنت (Coinformant) در گزارش خود ادعا کرد که علاقه به ارزهای دیجیتال در این کشور شاهد افزایش گسترده 1772 درصدی در سال 2021 بوده است.

همانطور که می دانید اندونزی بزرگترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده است و صنعت کریپتو پررونقی دارد.

بر اساس گزارشی که وزارت بازرگانی اندونزی منتشر کرده، این کشور تا ماه مه امسال حدود 6.5 میلیون سرمایه گذار ارز دیجیتال جذب کرده است. بدین ترتیب، این میزان سرمایه گذاری در کریپتو، سرمایه گذاری 5.7 میلیونی در بورس اوراق بهادار این کشور را تحت شعاع قرار داده است.

این سازمان اسلامی به نقل از رییس هیئت مدیره خود بیانیه ای را منتشر کرده که به شرح زیر است:

اگر چه دولت اندونزی ارز دیجیتال را به عنوان یک کالا به رسمیت شناخته، اما طبق شرع اسلام، نمی توان آنها را قانونی برشمرد. بر اساس ملاحظات بسیار از جمله رواج کلاهبرداری، آنها حرام هستند.

این گروه اسلامی، با این استدلال که رمزارزها بسیار بی ثبات هستند، آنها را حرام اعلام کرده است. بنابراین، از این نوع از ارزها نمی توان به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری قانونی استفاده کرد.

چالش دینی رمزارزها

حلال بودن یا حرام بودن بیت کوین و در کل رمزارزها برای بسیاری از مسلمانان و همچنین چندین بانک اسلامی و مقامات مالی در سالهای اخیر بحث برانگیز بوده است.

برخی از دانشمندان اسلام معتقدند که ارزهای دیجیتال مشابه قمار هستند که طبق قوانین دینی اسلام ممنوع است. با این حال، نظرات در این خصوص متفاوت هستند؛ و سایر سازمان ‌های اسلامی در سراسر جهان ارز دیجیتال را مجاز اعلام کرده اند.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx