پولکادات به راه اندازی اینترنت بلاکچین خود نزدیک شد!

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

پولکادات به راه اندازی اینترنت بلاکچین خود نزدیک شد! همانطور که می دانیم کوساما Kusama (KSM) شبکه آزمایشی پولکادات Polkadot می باشد که موازی با شبکه پولکادات است و در ماه مه سال 2019 راه اندازی شد و پروژه جدیدی نیست. کوساما با استفاده از همان کد و همان ساختار ساخته شده است، اما بسیار […]

پولکادات به راه اندازی اینترنت بلاکچین خود نزدیک شد!

همانطور که می دانیم کوساما Kusama (KSM) شبکه آزمایشی پولکادات Polkadot می باشد که موازی با شبکه پولکادات است و در ماه مه سال 2019 راه اندازی شد و پروژه جدیدی نیست.

کوساما با استفاده از همان کد و همان ساختار ساخته شده است، اما بسیار سریعتر از پولکـادات کار می کند.

کوساما، به زودی شاهد انتشار اولین پاراچین خود می باشد و به گفته گاوین وود خالق پولکادات و همچنین هم بنیانگذار اتریوم، این پروژه در مرحله نهایی راه اندازی شبکه اصلی خود قرار دارد.

پاراچین (Parachain) به بلاکچین های مختلفی گفته می شود که به پولکـادات متصل می شوند و به طور موازی در یک شبکه واحد کار می کنند. هر زنجیره از دسترسی به ویژگی های کلیدی مانند الگوریتم اجماع اثبات سهام و حاکمیت زنجیره ای برخوردار است. این یکی از ویژگی های کلیدی شبکه است و آن را از صدها رقبای دیگر بلاکچین متمایز می کند و با راه اندازی دیروز در کوساما، این ویژگی یک قدم بیشتر به پخش زنده در پولکادات نزدیک است.

پاراچین را می‌توان گونه‌ای از شبکه‌های بلاکچین در نظر گرفت که ساختاری خاص برای مدیریت دیتا و اطلاعات دارد که به طور موازی در اکوسیستم پولکـادات (در هر دو شبکه پولکادات و کوساما) اجرا می‌شود.

به گفته گاوین وود، بنیانگذار پولکـادات، این امر چشم انداز نهایی پروژه را به واقعیت نزدیک می کند و باعث می شود که پولکادات با توسعه کوساما،‌ بتواند به ارتقای شبکه خود دست یابد.

گاوین وود گفت که علی رغم سیستم استیکینگ بسیار غیرمتمرکز و فراگیر پولکـادات، این شبکه تاکنون فقط به عنوان یک زنجیره واحد و جداگانه بوده است.

وی اظهار داشت:

“با راه اندازی قابلیت پاراچین، چشم انداز نهایی این شبكه در شرف تغییر و تحقق اهداف است.”

عرضه اولین پاراچین کوساما به دنبال انتشار نسخه جدید پولکادات در اوایل ماه جاری انجام شد که شامل پتانسیل لازم برای استقرار پاراچین در شبکه بود.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارزهای دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx