کریستین لاگارد خواستار تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها شد

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

کریستین لاگارد خواستار تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها شد کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، از قانونگذاران خواستار تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها شده است. احتمال می رود که این درخواست به منظور جلوگیری از دور زدن تحریم های اقتصادی توسط روسیه مطرح شده باشد. در نشست غیررسمی وزرای اقتصاد […]

کریستین لاگارد خواستار تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها شد

کریستین لاگارد خواستار تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها شد

کریستین لاگارد (Christine Lagarde)، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، از قانونگذاران خواستار تصویب یک چارچوب نظارتی برای رمزارزها شده است.

احتمال می رود که این درخواست به منظور جلوگیری از دور زدن تحریم های اقتصادی توسط روسیه مطرح شده باشد.

در نشست غیررسمی وزرای اقتصاد و دارایی که روز جمعه برگزار شد، لاگارد به خبرنگاران گفت که بانک مرکزی اروپا تحریم‌ هایی را که قانون ‌گذاران اروپایی علیه روسیه در واکنش به حمله این کشور به اوکراین وضع کرده ‌اند، قاطعانه و با جدیت اجرا خواهد کرد.

دور زدن تحریم ها

رئیس بانک مرکزی اروپا در پاسخ به سوالی مبنی بر استفاده احتمالی روسیه از ارزهای دیجیتال برای فرار از برخی از این اقدامات، خواستار یک چارچوب نظارتی برای دارایی ‌های دیجیتال شد. وی در این خصوص گفت:

هرگاه ممنوعیتی یا مکانیزمی برای تحریم وجود داشته باشد، همیشه راه ‌های غیرقانونی برای دور زدن این ممنوعیت ها وجود دارد.

وی افزود:

بسیار مهم است که طرح بازارهای دارایی های کریپتو (MiCA) در سریع ترین زمان ممکن اجرا شود. با تصویب این طرح ما یک چارچوب نظارتی خواهیم داشت که در آن دارایی های کریپتو مدیریت خواهند شد.

لازم به ذکر است که در طرح MiCA یک چارچوب نظارتی برای بازار دارایی ‌های کریپتو پیشنهاد شده که از نوآوری پشتیبانی می ‌کند. و از پتانسیل دارایی‌ های کریپتو به گونه ‌ای استفاده می ‌کند علاوه بر حفظ ثبات مالی از سرمایه ‌گذاران محافظت می کند.

این طرح برای اولین بار در سپتامبر 2020 به کمیسیون اروپا معرفی و در نوامبر 2021 توسط شورای اروپا تصویب شد. این پیشنهاد قرار بود که روز دوشنبه توسط پارلمان اروپا رای گیری شود.

 

 

نظرات بیان شده در اخبار و تحلیل ها صرفا ترجمه ای از منابع مذکور می باشند. و تیم تحریریه ارزینجا هیچ گونه مسئولیتی در قبال آنها ندارد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx