خرید بند

BAND (BAND)
  • BANDکد
  • 148رتبه

بند پروتکل (BAND) يک پلتفرم اوراکل داده بين زنجيره اي است که قادر است داده هاي دنياي واقعي را جمع آوري کرده و آنها را به برنامه هاي درون زنجيره اي عرضه کند و در عين حال API ها را به قراردادهاي هوشمند براي تسهيل تبادل اطلاعات بين سورس هاي اطلاعاتي درون و برون زنجيره اي متصل مي کند. با ارائه داده هاي معتبر و قابل تأييد در دنياي واقعي به بلاکچين ها، بند پروتکل مجموعه اي از کاربردهاي جديد را براي اکتشاف در اختيار توسعه دهندگان قرار مي دهد. بند پروتکل در ابتدا به عنوان يک پروژه ERC-20 در بلاکچين اتريوم در سپتامبر سال 2019 راه اندازي شد، اما در ژوئن 2020 با انتشار بند پروتکل 2.0 به شبکه کازماس منتقل شد. BAND توکن بومي اکوسيستم بند پروتکل است و به عنوان وثيقه توسط اعتبارسنج ها استفاده مي شود و همچنين وسيله اصلي براي مبادلات در BandChain است که براي پرداخت داده هاي خصوصي استفاده مي شود. بند پروتکل در سال 2017 توسط سوراويس سريناواکون (Soravis Srinawakoon)، پائول چونپيماي (Paul Chonpimai) و سوراويت سورياکارن (Sorawit Suriyakarn) تاسيس شد. بند پروتکل براي سريعتر و کارآمدتر بودن در مقايسه با راهکارهاي اوراکل فعلي طراحي شده است و همچنين با اکثر چارچوب هاي توسعه قراردادهاي هوشمند و  بلاکچين ها سازگار است. کاربران گرامی، جهت خرید بند می توانید از طریق سایت ارزینجا اقدام فرمائید.

icon قیمت خرید اکنون:97,726.2
iconقیمت فروش اکنون:100,547
بند
change-teather
تومان
بند
header icon

نمودار قیمت

انتخاب بر اساس بازه زمانی
  • محتوایی یافت نشد

بند پروتکل (BAND) چیست؟

قراردادهای هوشمند همانطور که در حال حاضر تصور می‌شوند از محدودیت فلج‌کننده‌ای رنج می‌برند که می‌تواند مانع از آن شود که به‌عنوان پایه برنامه‌های کاربردی واقعاً مفید عمل کنند. دفرض کنید در حال نوشتن یک dApp هستید که به کاربران اجازه می دهد در صورت برآورده شدن شرایط خاص، معاملات را به صورت خودکار انجام دهند. برای مثال، زمانی که قیمت طلا در یک دوره 30 روزه 100 دلار یا بیشتر کاهش می‌یابد، کاربر ممکن است دارایی اتریوم را 10 درصد افزایش دهد.

مشکل این است که dApp شما بر روی بلاک چین اجرا می شود و قیمت طلا در وب سایت هایی که در بلاکچین نیستند گزارش می شود. هیچ پلی وجود ندارد که به قرارداد هوشمند شما اجازه دهد قیمت طلا را به بلاکچین وارد کند. معامله شما هرگز راه اندازی نمی شود.

بند پروتکل یکی از معدود پلتفرم های اوراکل بلاکچین است که این مشکل را برطرف می کند. اوراکل‌ها به‌عنوان پل‌هایی عمل می‌کنند که به قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین اجازه می‌دهند تا به داده‌های دیجیتال معتبر و امن در خارج از بلاک چین دسترسی پیدا کنند.

بند پروتکل، روی بلاکچین خودش اجرا می شود، یک بلاکچین عمومی سازگار با شبکه کازماس که به نام BandChain شناخته می شود. ذینفعان در BandChain داده‌های دریافتی از منابع دیجیتال را تأیید می‌کنند تا این اطلاعات برای قراردادهای هوشمند در اتریوم و سایر بلاک‌چین‌هایی که قراردادهای هوشمند اجرا می‌کنند قابل دسترسی باشد. dApp شما می تواند از بند پروتکل به عنوان یک اوراکل قابل اعتماد در مورد قیمت طلا استفاده کند.

BAND توکن کاربردی و راهبری پروژه بند پروتکل است. اعتبار نویسان موقعیت خود را با داشتن حداقل آستانه توکن های BANDیا داشتن حقوق اعتبار سنجی توسط سایر دارندگان BAND به دست می آورند.