اتریوم ۵ ساله شد! اما این سال ها چگونه گذشت؟

اتریوم 5 ساله شد! اما این سال ها چگونه گذشت؟
  • زمان مطالعه: 3دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 2696 نفر

اتریوم ۵ ساله شد! اما این سال ها چگونه گذشت؟

تغییر از کودکی به جوانی و بزرگسالی همراه با تغییراتی است. این تغییرات نشانه ی بلوغ است. اتریوم نیز در طی بلوغ، تغییراتی را تجربه کرده است.

از پنج سال پیش تا به الان، پروژه های کریپتو زیادی رقم خورده است.این پروژه ها سر فصل جدیدی را در دنیای اقتصاد گشوده اند.می توان گفت یکی از مهم ترین این وقایع، پروژه ی شبکه ی اتریوم بود. 

این پروژه توسط یک پسر جوان و نابغه ی روس به اسم ویتالیک بوترین شروع شد.ابتدا خیلی جدی گرفته نمی شد. اما کم کم جایگاه خودش را در دنیای ارزهای دیجیتال باز کرد. امروز در کنار ارز اتر که ملکه ی ارزهای دیجیتال است، فعالیت های گوناگونی بر روی شبکه ی آن انجام می شود. دیفای یک نمونه از آن هاست.

البته هر مسیری، فراز و نشیب هایی دارد. اگر بتوان در طی مشکلات قوی بود و آن ها را پشت سر گذاشت، شاهد یک رشد و تغییر جدید خواهیم بود. اتریوم نیز در این مسیر با مشکلاتی مواجه شد. اما توانست از پس آن ها بر بیاید و به جایگاه امروز خود برسد.

یکی از آن مشکلات، در جولای ۲۰۱۶ رقم خورد. طی یک هک ۵۰ میلیون دلار از این شبکه دزدیده شد. همین اتفاق منجر شد تا شبکه ی اتریوم به دوشاخه تبدیل شود. شبکه ی اتریوم کلاسیک و اتریوم فعلی.

بعد از کشف مشکل کندی تراکنش ها نیز موضوع حرکت شبکه از سمت “گواه اثبات کار” به سمت ” گواه اثبات سهام” پیش آمد. البته مدتی است این موضوع در حال انجام است اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

 

اتریوم در این سال ها تغییرات فراوانی را تجربه کرده است. این مراحل به شرح زیر است:

  1. فرانتیر (Frontier): این مرحله یک مرحله ی مهم بود. کلیت شبکه مثل خرید و فروش و ساخت قرارداد هوشمند و Dapp یا برنامه های غیر متمرکز در این مرحله رقم خورد.
  2. هوم استد (Homestead): این مرحله، بر روی امنیت شبکه تمرکز کرد. ضمنا به سرعت معاملات سرعت بخشید.  کیف پول میست (Mist) هم در این مرحله ساخته شد.
  3. تنجرین ویسل (Tangerine Whistle): در سال ۲۰۱۶ این فورک اعمال شد. مفهوم گس  (Gas) نیز در این مرحله معرفی شد.
  4. اسپیریوس دراگون (Spurious Dragon): چندی بعد از تنجرین ویسل در سال ۲۰۱۶ این فورک اعمال شد.
  5. متروپلیس (Metropolis): این مرحله از مهم ترین مراحل این شبکه است. از ماه اکتبر سال ۲۰۱۷ با فورک بیزانس شروع شد. قسطنطنیه فورک بعدی بود که در سال ۲۰۱۹ در ادامه ی همین مرحله اتفاق افتاد. پس از آن هاردفورک سن پترزبورگ اعمال شد. طی این هاردفورک پاداش شبکه از ۳ به اتر به ۲ اتر کاهش پیدا کرد.همچنین امنیت شبکه و قراردادهای هوشمند نیز بالا رفت. این آخرین بخش این مرحله بود.
  6. استانبول (Istanbul): این هشتمین به روز رسانی شبکه بود که در سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاد.
  7. سرنیتی (Serenity): این مرحله همان اتریوم ۲ است.  قرار است به وسیله آن، شبکه کاملا به اتریوم ۲.۰ و گواه اثبات سهام انتقال یابد. گفته شده است که این اتفاق در سال ۲۰۲۰ رقم می خورد. اما هنوز معلوم نیست که این اتفاق در این سال عملی شود یا خیر.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx