تحلیل ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

تحلیل ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین روند صعودی بیت کوین تداوم داشته اما بنظر می رسد که قدرت روند صعودی در حال کاهش است. با تحلیل ارزهای دیجیتال زیر همراه ما باشید. تحلیل بیت کوین (BTC) بیت کوین به روند صعودی خود ادامه داده است و موفق شده در چند روز […]

تحلیل ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین

تحلیل ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین

روند صعودی بیت کوین تداوم داشته اما بنظر می رسد که قدرت روند صعودی در حال کاهش است. با تحلیل ارزهای دیجیتال زیر همراه ما باشید.

تحلیل بیت کوین (BTC)

بیت کوین به روند صعودی خود ادامه داده است و موفق شده در چند روز اخیر قیمت خود را بالای 12460 دلار نگه دارد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (11938 دلار) روند صعودی دارد و شاخص RSI در محدوده خرید بیش از حد قرار دارد که نشان می دهند گاوها دست برتر را دارند.

نمودار روزانه بیت کوین

روز گذشته گاوها موفق شدند قیمت این رمزارز را به بالای 13214 دلار افزایش بدهند اما موفق به حفظ قیمت ها در سطوح بالا نشدند. این مسئله نشان می دهد که خرس ها تسلیم نشده و از سطح 13200 دلاری در حال دفاع هستند. با این وجود روند بیت کوین صعودی است و به نظر می رسد گاوها با تداوم خرید خود قیمت ها را افزایش دهند. در صورتی که این روند صعودی ادامه یابد، بیت کوین می تواند تا 14000 دلار صعود کند.

اما در صورتی که قیمت ها به زیر میانگین متحرک نمایی سقوط کند، این مسئله نشان خواهد داد که افزایش قیمت ها دام خرسی بوده است. روز گذشته خرس ها در برابر تلاش گاوها برای افزایش قیمت مقاومت کردند و به گاوها اجازه ندادند که قیمت بیت کوین را بالای سطح 13214 دلاری نگه دارند. این مسئله نشان می دهد که ممکن است قدرت روند صعودی در حال ضعیف شدن باشد. در صورتی که خرس ها موفق به کاهش قیمت ها شوند، بیت کوین ممکن است تا سطح 12460 دلار سقوط کند. اما در صورتی که گاوها بتوانند قیمت ها را حفظ کنند و در برابر خرس ها دفاع کنند، بیت کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

تحلیل اتریوم (ETH)

در تاریخ 22 اکتبر، اتریوم بالای بازه 308 – 396 دلاری قرار گرفت که نشان می دهد گاوها دست برتر را در بازار این رمزارز دارند. با وجود اینکه خرس ها روند صعودی را در سطح 420 دلاری متوقف کردند، اما موفق به پایین کشیدن قیمت ها به زیر 396 دلار نشدند.

نمودار روزانه اتریوم

این مسئله نشان می دهد که گاوها به شدت در حال خرید به هنگام کاهش قیمت ها هستند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (383 دلار) روند صعودی دارد و شاخص RSI نیز در محدوده 59 قرار دارد که نشان می دهد بازار تحت کنترل گاوها است. درصورتی که گاوها قیمت ها را به بالای 421 دلار افزایش بدهند، اتریوم می تواند تا 488 دلار صعود کند. اما در صورتی که خرس ها قیمت این رمزارز را به زیر 396 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (383 دلار) کاهش بدهند، اتریوم در روزهای آتی در بازه فشرده ای قرار خواهد گرفت.

تحلیل ریپل (XRP)

ریپل موفق نشده که روند صعودی به خود بگیرد. اما درصورتی که بتواند از سد مقاومتی پیش روی خود (0.26 دلار) عبور کند، این رمزارز می تواند تا 0.30 دلار بالا برود.

نمودار روزانه ریپل

با نگاه به نمودار فوق می توان گفت که شرایط کمی به نفع گاوها بوده است. در صورتی که ریپل از سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.24 دلار) عبور کند، گاوها برای عبور از بازه قیمتی 0.26 دلاری بار دیگر تلاش خواهند کرد. اما درصورتی که خرس ها قیمت ها را به زیر خط روند صعودی کاهش بدهند، ریپل ممکن است تا 0.22 دلار سقوط کند. در حال حاضر میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده و شاخص RSI نیز در محدوده میانی قرار دارد که نشان می دهند بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار شده است.

تحلیل لایت کوین (LTC)

در تاریخ 21 اکتبر، لایت کوین از سد مقاومتی پیش روی خود (51.5 دلار) عبور کرد. درصورتی که این روند صعودی ادامه داشته باشد، لایت کوین می تواند به سطوح قیمتی 61.5 دلاری و 64 دلاری برسد.

نمودار روزانه لایت کوین

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (51.3 دلار) روند صعودی دارد و شاخص RSI در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد که نشان می دهند گاوها دست برتر را دارند. درصورتی که لایت کوین به زیر سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه ریزش پیدا کند، این مسئله نشان خواهد داد که تقاضا در سطوح بالا به اندازه کافی وجود ندارد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx