قیمت سولانا در سال 2025

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

پیش بینی قیمت سولانا تا سال 2025 سولانا یکی از اولین ارزهای دیجیتال است که از الگوریتم‌های اجماع اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. در سپتامبر 2022 در مصاحبه ای با مجله فناوری بلومبرگ، آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا، اظهار داشت که ادغام اخیر اتریوم بدون شک بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته […]

پیش بینی قیمت سولانا

پیش بینی قیمت سولانا تا سال 2025

سولانا یکی از اولین ارزهای دیجیتال است که از الگوریتم‌های اجماع اثبات تاریخ (PoH) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. در سپتامبر 2022 در مصاحبه ای با مجله فناوری بلومبرگ، آناتولی یاکوونکو، بنیانگذار سولانا، اظهار داشت که ادغام اخیر اتریوم بدون شک بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر گذاشته است. با این حال، سولانا تراکنش‌های کاربران و اپلیکیشن‌های بیشتری را در روز از مجموع کل بلاک‌چین‌های مبتنی بر اتریوم پردازش می‌کند. محبوبیت روزافزون آن را می توان با این واقعیت ارزیابی کرد که استیو هاروی، کمدین و مجری مشهور تلویزیونی آمریکایی نیز به این گروه پیوسته است. او این کار را زمانی انجام داد که در سپتامبر سال گذشته نمایه توییتر خود را به یک NFT از یک میمون که مبتنی بر شبکه سولانا بود، تغییر داد. جسون درولو، خواننده آمریکایی، سال گذشته درباره هیجان خود برای این توکن توییت کرد و گفت که روی سولانا سرمایه گذاری کرده و از آن لذت برده است.

استیو هاروی NFT

سولانا در 9 دور سرمایه گذاری حدود 335.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است که آلامدا ریسرچ، اندرسن هوروویتز و پلی چین سرمایه گذاران اصلی آن هستند. با این حال، ثابت شده است که سال جاری تاکنون برای همه ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات بوده است و سولانا نیز از این فشار بی نصیب نبوده است. تا کنون حداکثر قیمت آن در سال جاری 136.38 دلار مربوط به تاریخ 3 آوریل بوده است. بلاکچین سولانا اخیرا هک شد و هزاران کاربر گزارش دادند که سرمایه خود را به ارزش حدود 8 میلیون دلار از دست داده اند. در زمان نگارش این مقاله، آلتکوین پس از مواجهه با فشار فروش بسیار با قیمت 14.39 دلار معامله می شد.

نمودار قیمت سولانا
نمودار قیمت سولانا

در اوایل آگوست امسال، هزاران حساب سولانا تخلیه شد. با این حال، بنیاد سولانا به فایننشال تایمز گفت که «به‌نظر نمی‌رسد» این سوءاستفاده ها بر زیرساخت‌های اصلی آن تأثیر گذاشته باشد، بلکه ناشی از یک اشکال نرم‌افزاری است که توسط چندین کیف پول محبوب در میان کاربران سولانا استفاده می‌شود. میلیاردر آمریکایی ارزهای دیجیتال، سم بنکمن فرید، مدیر عامل صرافی FTX، در مصاحبه ای با فورچون گفت که سولانا بیشترین یکی از توکن هایی است که بسیار دست کم گرفته شده است. او اضافه کرد که اگرچه سیستم سولانا خود را در معرض آسیب‌پذیری‌های بسیاری قرار داده است، اما همچنان به جابجایی مرزهای بلاکچین ادامه می‌دهد و این همان کاری است که بلاکچین‌ها برای رشد باید انجام دهند.

با این حال، صندوق سرمایه گذاری مجازی سایبر کپیتال به اندازه سم بنکمن فرید مشتاق نیست. او در توییتی نوشت که سولانا دارای باگ های بسیار زیادی مانند توقف‌های متعدد شبکه آن است. شبکه سولانا در حال حاضر یکی از بهترین مکان‌ها برای مینت NFT و برنامه‌های دیفای است. رید هافمن، کارآفرین و میلیاردر آمریکایی، که بیشتر به عنوان یکی از بنیانگذاران لینکدین شناخته می شود، در ماه جولای در توییتر اعلام کرد که مجموعه ای از NFT های مبتنی بر سولانا را بر اساس تصاویر ایجاد شده با استفاده از نرم افزار OpenAI منتشر می کند. او اضافه کرد که اولین قطعه را در پلتفرم مجیک ادن، بزرگترین بازار NFT سولانا، به حراج خواهد گذاشت. مجیک ادن بازار پیشرو NFT مبتنی بر شبکه سولانا است. تمرکز آن بر جامعه هنری، در دسترس بودن ابزارهای ساده، و تنوع توکن‌های ایجاد شده و ارائه شده برای تبدیل آن به نیرویی قابل محاسبه در جامعه NFT است. اساسا، سولانا به عنوان الگویی برای سایر بلاکچین هایی که به دنبال رشد هستند، ظاهر شده است.

چرا این پیش بینی ها اهمیت دارند

امروزه بلاکچین سولانا یکی از سریع‌ترین ارزهای دیجیتال در حال رشد در بازار است که تاکنون تقریباً 100 میلیارد تراکنش داشته است. میانگین هزینه تراکنش در این پلتفرم 0.00025 دلار است که آن را به یکی از مقرون به صرفه ترین آلت کوین ها در جهان کریپتو تبدیل می کند. با داشتن 1850 نود اعتبارسنجی، ادعا می کند که یکی از امن ترین شبکه های بلاکچین نیز هست. بنیاد سولانا اعلام کرده است که در مجموع 534 میلیون توکن سولانا در گردش منتشر خواهد شد. در حال حاضر، حدود 363 میلیون توکن آن در گردش است.

امروز، نهمین ارز دیجیتال بزرگ در بازار است که ارزش بازار آن 11.7 میلیارد دلار است. بلاک چین سولانا دارای هشت ویژگی از جمله اثابت تاریخ، Cloudbreak و Sealevel است. به لطف سرعت بالا و هزینه کم، سولانا به خوبی مورد توجه سرمایه گذاران کوچک و نهادی در سراسر جهان قرار گرفته است. سولانا به مشتریان خود اطمینان داده است که هیچ گونه هزینه و مالیاتی افزایش نخواهد یافت. هزینه های پایین تراکنش آن، مقیاس پذیری یا سرعت پردازش پروتکل را به خطر نمی اندازد.

چیزی که در مورد بلاکچین سولانا منحصر به فرد است این است که این اولین پلتفرمی است که مکانیسم «اثبات تاریخ» را برای استخراج رمزارز تطبیق داده است. یک وایت پیپر در سال 2017 که توسط یاکوونکو منتشر شد، روشی را برای زمان‌سنجی شرح داد که او آن را اثبات تاریخ نامید. این مقاله استدلال می‌کند که زمان طولانی مورد نیاز برای دستیابی به اجماع در مورد تراکنش روی بلاکچین‌های معمولی مانند بیت‌کوین و اتریوم، به عنوان مانعی در برابر مقیاس‌پذیری این پروژه‌ها عمل کرده است. برای مقابله با این چالش، این مقاله روش جدیدی از اجماع را پیشنهاد کرد. اثبات تاریخ که یک دفتر کل ثبت وقایع را در زمان وقوع و زمان ایجاد می‌کند.

فرآیند اعتبار سنجی در سولانا از طریق ترکیبی نوآورانه از مکانیسم‌های اجماع اثبات تاریخ و اثبات سهام انجام می‌شود و تلاش می‌کند تا بر مسائل دوگانه امنیت و مقیاس‌پذیری که شبکه اتریوم با آن مواجه شده بود، پیروز شود. چیزی که در مورد بلاکچین سولانا منحصر به فرد است این است که اولین پلتفرمی است که مکانیسم “اثبات تاریخ” را روی شبکه خود تطبیق داده است. رویکرد نوآورانه آن به فناوری کشش قابل توجهی در بازار به دست آورده است. بنابراین، سرمایه گذاران باید از عملکرد قبلی، احساسات فعلی بازار و پیش بینی های آینده به خوبی آگاه باشند. در این بخش، پارامترهای کلیدی عملکرد سولانا را با تاکید ویژه بر قیمت، ارزش بازار و حجم آن از نزدیک مشاهده خواهیم کرد. همچنین پیش‌بینی‌های محبوب‌ترین و قابل اعتمادترین تحلیل‌گران جهان، علاوه بر شاخص ترس و طمع را برای ارزیابی پیش‌بینی‌های آینده، خلاصه خواهیم کرد.

قیمت سولانا، ارزش بازار و سایر معیارها

پس از یک عملکرد بسیار موفق در سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 شروع به سقوط کرد. از حدود 178 دلار در اوایل ژانویه، قیمت سولانا در اواسط مارس به کمتر از 80 دلار کاهش یافت. در اوایل آوریل، از مرز 135 دلار عبور کرد و دوباره به نزول خود ادامه داد. تا پایان سال 2020، ارزش بازار سولانا تنها کمی بیش از 70 میلیون دلار بود. سال 2021 برای این ارز رویایی بود زیرا ارزش بازار آن بی محابا بالا می‌رفت و در 6 نوامبر به 78 میلیارد دلار رسید. زمانی که سال 2022 شروع شد، ارزش بازار آن 55.19 میلیارد دلار بود که پس از آن در 13 مارس به پایین ترین سطح خود یعنی 25.49 میلیارد دلار رسید. شرایط بازار در ماه آوریل، قبل از اینکه دوباره سقوط کنند، برای مدت کوتاهی بهتر شد.

جیمز تراتمن از مساری اخیراً گزارشی منتشر کرده است که وضعیت سولانا را در سه ماهه دوم سال 2022 تحلیل می‌کند. با توجه به نوسانات رایج در مقیاس‌ها در سه ماهه اول، سولانا به طور کامل سقوط کرد. در ادامه شرایط اقتصاد کلان برای صنعت کریپتو بدتر شد زیرا مقررات سخت‌گیرانه‌تر در کشورهای مختلف ادامه یافت و ما شاهد سقوط 60 میلیارد دلاری استیبل کوین UST و لونا بودیم. به دلیل عملکرد بد شبکه فعالیت آن کاهش یافت و میانگین کارمزد تراکنش ها به نوبه خود 40.6 درصد کاهش یافت. در سه ماهه دوم، نسبت P/S آن 847 برابر بود. در مقایسه با سه ماهه اول، ارزش کل قفل شده آن نیز حدود 68 درصد کاهش یافته است، مشابه کاهش 70 درصدی ارزش کل قفل شده (TVL) در تمام 10 پروتکل برتر دیفای.

در این گزارش همچنین اشاره شد که سولانا یکی از بلاکچین های پیشرو برای تراکنش های NFT است. در حال حاضر، سولانارت، متاپلکس، و مجیک ادن و چندین بازار NFT دیگر در آن قرار دارند. بنابراین، افزایش در این طبقه دارایی می تواند بر روی قیمت و حجم ارز دیجیتال بومی آن نیز تأثیر بگذارد.

پیش بینی قیمت سولانا 2025

ما باید درک کنیم که پیش بینی های کارشناسان بسیار متفاوت است. هر تحلیلگر برای پیش‌بینی بازار و معیارهای ارزهای مختلف، مجموعه خاصی از عوامل را ارزیابی می‌کند. این تحلیلگران روندهای قبلی بازار و همچنین گمانه زنی های آتی را مطالعه می کنند و سپس به پیش بینی های خود می رسند. بنابراین بدیهی است که پیش بینی های بازار به طور قابل توجهی متفاوت است. حتی در آن زمان، تغییرات غیرمنتظره تکنولوژی و اقتصادی همچنان بازار را دگرگون می کند و در نتیجه بر معیارهای ارزی تأثیر می گذارد. اکنون اجازه دهید نگاهی بیندازیم که تحلیلگران مختلف ارزهای دیجیتال در مورد آینده سولانا در سال 2025 چه می گویند.

یک پست وبلاگ Changelly ادعا کرد که حداکثر و حداقل قیمت سولانا در سال 2025 به ترتیب 213.55 دلار و 174.43 دلار خواهد بود. به طور متوسط، سولانا در سال 2025 حدود 179.57 دلار معامله می شود. پنل کارشناسان فایندر نیز پیش بینی هایی برای این ارز دیجیتال داشتند. با توجه به پنل، می توان انتظار داشت که سولانا تا سال 2025 به 166 دلار برسد. شایان ذکر است که این پیش بینی ها در ماه گذشته انجام شده است. برعکس، پیش‌بینی‌های این پنل در ژانویه 2022 نشان می‌دهد که سولانا در سال 2025 به 486 دلار خواهد رسید.

الکس ناگاروسکی از دیجیتال ایکس نسبت به آینده سولانا خوش بین بوده و ادعا می کند:

سولانا چندین به‌روزرسانی پروتکل امیدوارکننده را اجرا کرده است که به نظر می‌رسد در کوتاه‌مدت باعث کاهش خاموشی‌ها شده است. باید دید این ثبات ادامه خواهد داشت یا خیر. سولانا بخش قابل توجهی از بازار NFT را از اتریوم تصاحب کرده است و یک رقیب قدر در مسابقه لایه1 ها بوده است.

نتیجه گیری

درست نیست که به این واقعیت اشاره نکنیم که شبکه سولانا مستعد قطعی های احتمالی در آینده است و سابقه خوبی نداشته است. آیا این قطعی ها ادامه خواهند داشت و آیا احتمالاً در آینده تأثیری بر قیمت سولانا خواهند داشت؟ خب، شاید برای گفتن خیلی زود باشد. با این حال، به گفته مدیرعامل بیت ویو:

“… مراقب سولانا باشید، این تنها بلاکچینی است که به طور مرتب قطعی های زیادی دارد، که برای یک فناوری مالی قابل قبول نیست.”

در واقع، بیش از 65 درصد از اعضای پانل فایندر معتقدند که شبکه سولانا همچنان شاهد خاموشی های بیشتری در آینده خواهد بود. سولانا با این وجود به اجرای راه حل هایی برای افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه خود ادامه داده است. همچنین بر گسترش اکوسیستم بازار خود با پذیرش بازارهای NFT، سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM)، ترویج سولانا پی و معرفی گوشی هوشمند سولانا تمرکز دارد. سولانا در میان بازارهای مالی غیرمتمرکز (دیفای)، بازارهای توکن‌های غیرمثلی (NFT) و جوامع بازی اعتبار زیادی کسب کرده است. ارائه‌دهنده خدمات کیف پول ارزهای دیجیتال فانتوم اخیراً شروع به ارائه تسهیلاتی برای سوزاندن توکن‌ها کرده است تا کاربران بتوانند در برابر توکن‌های غیرمثلی جعلی (NFT) ارسال شده توسط کلاهبرداران ایمن بمانند. با توجه به آنچه گفته شد، ذکر این نکته مهم است که اخیراً، صرافی منگو مارکتز که روی شبکه سولانا کار می‌کند مورد حمله هکری 100 میلیون دلاری قرار گرفت.

بلافاصله پس از آن، هکر هویت خود را در توییتر فاش کرد و از اقدامات خود به عنوان “یک استراتژی تجاری بسیار سودآور” یاد کرد. Avraham Eisenberg اقدامات خود را توضیح داد و گفت که اقدامات آنها اقدامات بازار باز قانونی بود. همچنین بازی Stepn که روی سولانا کار می‌کند همکاری خود را با باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید و صرافی ارز دیجیتال Whalefin شروع کرد و 1001 کفش فوتبال NFT انحصاری را منتشر کرد.

ما هنوز در روزهای اولیه وب3 هستیم. با رشد اکوسیستم کریپتو، تعداد افراد سودجویی که به دنبال راه هایی برای سرقت وجوه کاربران هستند نیز افزایش یافته است. رشد سریع در محبوبیت NFTها منجر به یک روش رایج حمله برای کلاهبرداران و اسپم NFTها شده است. کاهش قابل توجه فعالیت NFT مبتنی بر سولانا نیز یکی از عوامل اصلی کاهش ارزش توکن آن است. مجموع کاربران هفتگی سولانا در پلتفرم های مختلف NFT بیش از 33 درصد کاهش یافته است.

سرمایه‌گذاران باید در نظر داشته باشند که بازار مالی به‌ویژه بازار ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان است. نه فردی و نه تحلیلگران مبتنی بر هوش مصنوعی نمی‌توانند اتفاقات غیرمنتظره را پیش‌بینی کنند و پیش‌بینی‌های آن‌ها به احتمال زیاد اشتباه می‌شود. به همین دلیل است که باید تحقیقات خود را انجام دهید و معقولانه سرمایه گذاری کنید.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx