خرید زی کش

Zcash (ZEC)
  • ZECکد
  • 124رتبه

زی کش (ZEC) یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر روی حریم خصوصی و ناشناس ماندن تمرکز دارد. این ارز دیجیتال از فناوری اثبات دانش zk-SNARK استفاده می کند که به گره های (Node) شبکه این امکان را می دهد که تراکنش ها را بدون آشکار کردن اطلاعات حساس بررسی کنند. برخلاف درک غلطی که در جامعه رمزارزها رایج شده، اکثر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، از جمله بیت کوین، ناشناس نیستند، بلکه در واقع به نوعی نام مستعار دارند. در حالی که این ارزها صریحاً هویت کاربران خود را فاش نمی کنند، اما هر کاربر آدرس عمومی یا آدرس های خاص خود را دارد که می توان از طریق روش های علم داده و تحقیقات بلاکچین، کاربران را ردیابی کرد. از طرف دیگر، معاملات زی کش هنوز باید از طریق ارسال به یک بلاکچین عمومی انجام شود، اما برخلاف ارزهای دیجیتالی که به اصطلاح نام مستعار دارند، معاملات زی کش به طور پیش فرض آدرس های ارسال و دریافت یا مبلغ ارسال شده را نشان نمی دهد. با این وجود گزینه ای وجود دارد که با استفاده از آن این داده ها برای اهداف حسابرسی یا تبعیت از قانون می توانند به نمایش گذاشته شوند. زی کش در سال 2016 توسط Zooko Wilcox-O'Hearn، متخصص امنیت رایانه و کارآفرین، تاسیس شد. وی همچنین بنیانگذار شرکت انتفاعی کوین کامپنی (ECC) است که توسعه زی کش را مدیریت می کند. کاربران گرامی، جهت خرید زی کش می توانید از طریق سایت ارزینجا اقدام فرمائید.

icon قیمت خرید اکنون:1,743,420
iconقیمت فروش اکنون:1,803,950
زی کش
change-teather
تومان
زی کش
header icon

نمودار قیمت

انتخاب بر اساس بازه زمانی
  • محتوایی یافت نشد

زی کش چیست ؟

زی کش یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن تمرکز دارد. از فناوری اثبات دانش صفر zk-SNARK استفاده می کند که به گره های شبکه اجازه می دهد تا تراکنش ها را بدون افشای هیچ گونه اطلاعات حساسی در مورد آن تراکنش ها تأیید کنند.

بر خلاف یک سوء تفاهم رایج، اکثر ارزهای دیجیتال موجود در بازار، از جمله بیت کوین، ناشناس نیستند، بلکه نام مستعار هستند. در حالی که آنها به صراحت هویت کاربران خود را فاش نمی کنند، هر کاربر آدرس یا آدرس عمومی خود را دارد که از طریق روش های علم داده و پنهان سازی بلاکچین می توان آنها را ردیابی کرد.

از سوی دیگر، تراکنش‌های زی کش هنوز باید از طریق یک بلاکچین عمومی منتقل شوند، اما برخلاف ارزهای رمزپایه مستعار، تراکنش‌های زی کش به‌طور پیش‌فرض آدرس‌های ارسال و دریافت یا مبلغ ارسالی را نشان نمی‌دهند. با این حال، گزینه ای برای افشای این داده ها برای اهداف حسابرسی یا رعایت مقررات وجود دارد. زی کش اولین بار در 28 اکتبر 2016 منتشر شد و در ابتدا بر اساس کدهای بیت کوین بود.