هشدار! افزایش 163 درصدی دزدی اینترنتی از طریق مرورگرها

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

هشدار! افزایش 163 درصدی دزدی اینترنتی از طریق مرورگرها داده ها نشان می دهد فعالیت های کریپتوجکینگ از طریق مرورگرها در سه ماهه ی دوم سال 2020 افزایش 163 درصدی داشته است! در مارچ سال 2019 این اتفاق در حال کاهش بوده است. اما با بالا رفتن قیمت رمز ارزها، این روند دوباره رو به […]

هشدار! افزایش 163 درصدی دزدی اینترنتی از طریق مرورگرها

هشدار! افزایش 163 درصدی دزدی اینترنتی از طریق مرورگرها

داده ها نشان می دهد فعالیت های کریپتوجکینگ از طریق مرورگرها در سه ماهه ی دوم سال 2020 افزایش 163 درصدی داشته است! در مارچ سال 2019 این اتفاق در حال کاهش بوده است. اما با بالا رفتن قیمت رمز ارزها، این روند دوباره رو به افزایش است! افزایش مجدد این چنین دزدی هایی با افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می تواند به دلیل انگیزه ی بیشتر ماینرها برای استخراج و سپس انگیزه ی بیشتر مهاجمان باشد.

بیشترین این اتفاقات هم برای ماینرهای مونرو و بیت کوین افتاده است. چرا که بدافزارهای استخراج برای این رمز ارزها بیشتر است. در آخرین گزارش  ZDnet آمده است که به نظر نمی رسید این افزایش در چنین حملاتی ادامه دار باشد: اکثر گروه های فعال در حملات کریپتوجکینگ، پس از چند هفته از کار می افتادند. از آنجایی که استخراج ارزهای دیجیتال بر پایه ی مرورگرها با دردسرهای زیادی همراه بوده و گاهی سودش به دردسرهایش نمی ارزد.”

چندی پیش طی هشداری نرم افزارهای خطرناکی برای ماینرهای مونرو کشف شد. دیروز نیز پلیس فتا خبر از مشکلاتی در در زمینه ی استخراج بیت کوین در ایران داد. باید مراقب بود که به هر شکلی اقدام به استخراج و حتی خرید و فروش نکرد. پس باید اطلاعات خود را به کمک منابع معتبر آموزش ارز دیجیتال بالا برد.

با بالا بردن دانش در این زمینه، احتمال آسیب پذیری در برابر چنین اتفاقاتی کمتر می شود.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx