ربات تریدر تلگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

 • احمد محمدیان
 • زمان مطالعه: 9دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 251 نفر

نرم افزار پیام رسان تلگرام، یکی از بهترین، دوست داشتنی‌ترین و البته کاربردی‌ترین پلتفرم‌های پیام رسان حال حاضر است. قابلیت‌های زیرساختی این اپلیکیشن باعث می‌شود تا برنامه‌های مختلفی در قالب “ربات” بر روی آن توسعه یابند. تلگرام در فضای کریپتو نیز حضور فعالی دارد. برای مثال، این پلتفرم دارای رمزارز خود به نام تون کوین (TON) است و همچنین دارای یک کیف پول داخلی است که از چندین رمزارز برتر پشتیبانی می‌کند. یکی دیگر از قابلیت هایی که در این مقاله به آن پرداخته شده است ربات تریدر تلگرام است که در فضای کریپتو برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آشنایی بیشتر با این قابلیت تلگرام با ما همراه باشید.

ربات تریدر تلگرام چیست؟

ربات تریدر تلگرام

ربات تریدر تلگرام ابزاری است که معاملات در دیفای را ساده‌تر می‌کند

ربات‌های معاملاتی تلگرام به عنوان سیستم‌های خودکار در تلگرام عمل می‌کنند و انجام معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) را برای کاربران تسهیل می‌کنند. کاربران از طریق پیام رسان تلگرام با این ربات‌ها تعامل دارند. ربات‌های معاملاتی مختلف تلگرام عملکردهای منحصر به فردی را ارائه می‌دهند، با این حال اکثر آنها ویژگی‌های معاملاتی مشترکی دارند؛ از جمله سفارش‌های حد سود و ضرر، کپی تریدینگ و پشتیبانی از چند کیف پول مختلف. بر اساس یک مطالعه تحقیقاتی انجام شده توسط بایننس لبز، حجم کل معاملات انجام شده در ربات‌های تلگرام تا تاریخ ۱۵ آگوست ۲۰۲۳ از ۲۸۳ میلیون دلار آمریکا فراتر رفته است.

ربات های معاملاتی تلگرام چگونه کار می‌کنند؟

ربات های معاملاتی تلگرام با اتصال به صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند یونی سواپ (Uniswap) و انجام معاملات بر اساس مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعیین شده توسط کاربر، به معامله گران کمک می‌کنند تا تراکنش‌های خود را خودکار کنند.
این ربات‌ها جایگزین رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) کیف پول‌ها و DEX ‌های وب۳ می‌شوند و فرایند خرید کریپتو از صرافی‌های غیرمتمرکزِ پیچیده را ساده‌تر می‌کنند. در حالی که هر ربات تریدینگ دارای یک رابط منحصر به فرد است، هدف اصلی آنها این است که به عنوان پروتکلی برای خرید سریع یا فوری (Sniping) توکن‌ها عمل کنند. Sniping توکن، به یک استراتژی معاملاتی اشاره دارد که یک توکن تازه معرفی شده به محض راه اندازی و قرار گرفتن در دسترس عموم، خریداری شود.

راه اندازی ربات های تریدر تلگرام

فرایند راه اندازی ربات معاملاتی اغلب شامل چند مرحله ساده است: بازدید از وب سایت رسمی ربات، باز کردن ربات معاملاتی در چت تلگرام و وارد کردن دستورات داده شده در پنل دستورالعمل. توجه داشته باشید که هر ربات طرح بندی و منوی فرمان متفاوتی دارد. پس از راه اندازی یک ربات تریدر تلگرام، کاربران می توانند یک آدرس کیف پول جدید منحصر به فرد ربات ایجاد کنند یا یک آدرس کیف پول را با استفاده از کلیدهای خصوصی وارد کنند. توصیه می شود به جای وارد کردن کیف پول اصلی خود، یک کیف پول جدید ایجاد کنید یا از یک حساب جداگانه برای ربات های معاملاتی تلگرام استفاده کنید.

برای شروع معامله، کاربران باید یک ارز دیجیتال، معمولاً اتر (ETH)، را به کیف پول خود واریز کنند. سپس کاربران می‌توانند با وارد کردن آدرس قرارداد توکن مورد نظر، گزینه‌ خرید توکن را انتخاب کنند. ربات تریدر تلگرام تراکنش را پردازش می‌کند، هزینه‌های گاز را محاسبه و پرداخت کرده و خرید دارایی را تسریع می‌کند. در مقابل، هنگامی که با استفاده از یونی سواپ یا کیف پول متامسک یک توکن جدید را معامله می‌کنید، اقدام شما شامل پردازش امضا (تایید) های مختلف و تعیین هزینه‌های تراکنش می‌شود.

با ربات های معاملاتی تلگرام چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؟

ربات های معاملاتی تلگرام ویژگی‌های مشترک زیادی ارائه می‌کنند، اما هر ربات ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد. در ادامه برخی از رایج‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توانید از ربات های معاملاتی تلگرام انتظار داشته باشید آورده شده است.

ربات معاملاتی تلگرام

ربات های معاملاتی تلگرام ویژگی‌های مشترک زیادی ارائه می‌کنند، اما هر ربات ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد

خرید و فروش توکن

این ربات‌های معاملاتی که در پلتفرم پیام‌رسانی تلگرام گنجانده شده‌اند، به کاربران اجازه می‌دهند تا با وارد کردن آدرس قرارداد (Adress contract) در قسمت پیام، توکن‌ مرتبط با آن قرارداد را به دست آورند. برخی از ربات‌ها دارای یک ویژگی به‌روزرسانی در زمان واقعی (real time) هستند که میزان سود یا زیان شما در معاملاتتان را اطلاع می‌دهند. علاوه بر این، این ربات‌ها با فعال کردن تراکنش‌های از پیش تأیید شده، فروش توکن را تسریع می‌کنند.

تنظیم دستورات حد سود و ضرر

با استفاده از ربات‌های معاملاتی تلگرام، می‌توانید دستورات توقف ضرر و سود را تنظیم کنید. با تنظیم این پارامترها به ربات این امکان را می‌دهید تا بسته به تنظیمات شما، معاملات را به طور مستقل مدیریت کند. معامله‌گران می‌توانند از این نوع سفارش‌ها برای معامله توکن‌های جدیدتری که در صرافی‌های متمرکز در دسترس نیستند، استفاده کنند. اما خیلی محتاط باشید؛ زیرا این توکن‌ها معمولاً با ریسک‌های بالاتری همراه هستند.

قابلیت تشخیص راگ پول

برخی از ربات های معاملاتی تلگرام مجهز به قابلیت ضد راگ پول هستند. در صورتی که توسعه‌دهنده یک توکن تلاش کند یک راگ پول انجام دهد، عملکرد ضد راگ پول، تراکنش قریب‌الوقوع را در ممپول (mempool) شناسایی می‌کند و به سرعت یک تراکنش فروش سریع‌تر را اجرا می‌کند تا از تحقق راگ پول جلوگیری کند.

* ممپول (ترکیب کلمات memory و pool) مکانیزم نودهای ارز دیجیتال برای ذخیره اطلاعات تراکنش‌های تایید نشده است. ممپول به عنوان نوعی اتاق انتظار برای تراکنش‌هایی عمل می‌کند که هنوز در یک بلوک گنجانده نشده‌اند.

کپی تریدینگ

با استفاده از ربات‌های تلگرامی خاص، کاربران می‌توانند آدرس کیف پول خاصی را وارد کنند و ربات معاملات آن آدرس خاص را کپی کند. ربات معاملاتی به عنوان پلی بین حساب کاربر و معامله گر انتخابی عمل می‌کند و معاملات را از طرف کاربر بر اساس سیگنال‌های ارائه شده توسط معامله گر دنبال شده انجام می‌دهد.

با این حال، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که عملکرد گذشته سایر معامله گران سودهای آینده آن‌ها را تضمین نمی‌کند. کاربران باید هنگام انتخاب معامله گران برای دنبال کردن و راه اندازی ربات‌های معاملاتی خود محتاط باشند. یکی دیگر از ریسک‌های مرتبط با کپی تریدینگ، ریسک نقدینگی است که زمانی به وجود می‌آید که نقدینگی کافی در بازار برای انجام معاملات وجود ندارد و به طور بالقوه منجر به افزایش اسلیپیج (تفاوت قیمت خرید و فروش)، مشکل در بستن پوزیشن و افزایش هزینه‌های معاملاتی می‌شود.

ربات معامله گر تلگرام

با استفاده از ربات‌های تلگرامی خاص، کاربران می‌توانند آدرس کیف پول خاصی را وارد کنند و ربات معاملات آن آدرس خاص را کپی کند

خطرات مرتبط با ربات های تریدر تلگرام

با اینکه ربات‌های معاملاتی تلگرام ویژگی‌های کاربردی و ساده‌ای را ارائه می‌دهند، خطرات زیادی وجود دارد که قبل از معامله با این ربات‌ها باید از آنها آگاه باشید.

امنیت دارایی‌ها

اتصال یک کیف پول موجود یا ایجاد یک کیف پول جدید در ربات، هر دو نیازمند یک دسترسی به کلیدهای خصوصی شما هستند. اطمینان حاصل کنید که به یک کیف پول جدید وصل شده‌اید و به کیف پول اصلی خود متصل نشوید.

خطرات قرارداد هوشمند

ربات های معاملاتی تلگرام باید با قراردادهای هوشمند تعامل داشته باشند. هنگام تعامل با قراردادهای هوشمندی که ممیزی نشده‌اند، ربات های معاملاتی تلگرام ممکن است در معرض آسیب پذیری‌های کد قرارداد هوشمند قرار گیرند.

پیچیدگی فنی

راه‌اندازی ربات‌های معاملاتی تلگرام می‌تواند با پیچیدگی‌های فنی همراه باشد که برای مبتدیان ممکن است سخت به نظر برسند. قبل از استفاده تمام مطالب و قوانین ارائه شده توسط ربات تلگرام را بخوانید و مقدار کمی از دارایی خود را وارد آن‌ها کنید که در صورت شکست ضرر سنگینی را متحمل نشوید.

سخن پایانی

ربات‌های معاملاتی تلگرام به عنوان ابزارهای جایگزینی ظاهر شده‌اند که راحتی، سرعت و قابلیت‌های ویژه را برای معامله‌گران ارزهای دیجیتال به ارمغان می‌آورند. این ابزارها فرایند معاملات را ساده می‌کنند و در عین حال طیف وسیعی از ویژگی‌ها مانند کپی تریدینگ و حفاظت از راگ پول را ارائه می‌دهند.
اگرچه این ربات‌ها توسعه و رشد امیدوارکننده‌ای را در فضای کریپتو نشان می‌دهند، اما کاربران باید از خطرات ذاتی مرتبط با استفاده از آنها، از جمله خطرات امنیت صندوق و قراردادهای هوشمند آگاه باشند. معامله گران تازه کار و باتجربه باید قبل از درگیر شدن با ربات های معاملاتی تلگرام، تحقیقات کاملی انجام دهند و اطمینان حاصل کنند که عملکرد ربات، قراردادهای هوشمند زیربنایی آن و خطرات مرتبط با آن را درک کرده‌اند.

این موضوع حائز اهمیت است که ربات‌های تریدینگ معتبر و بررسی شده‌ای را انتخاب کنید، یا به طور ایده‌آل رباتی را انتخاب کنید که سابقه عملکرد آن‌ها قابل بررسی و تأیید باشد. مطلع ماندن در مورد به‌روزرسانی‌ها، مسائل احتمالی و شرکت فعال در بحث‌های جامعه می‌تواند به معامله گران کمک کند تا تجربه خود را بهینه کنند و خطرات احتمالی را در حین استفاده از این ابزارها به حداقل برسانند.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx