هک پلتفرم ارز دیجیتال المپیوس دائو

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

هک پلتفرم ارز دیجیتال المپیوس دائو المپیوس دائو جدیدترین هدف یک حمله سایبری ارز دیجیتال است. یک هکر 30000 توکن OHM به ارزش حدود 300،000 دلار را در اوایل صبح از این پلتفرم سرقت کرد. اما هکر وجوه را ساعاتی بعد به دائو پس دادند. اعضای انجمن ابتدا در اوایل صبح جمعه در دیسکورد از […]

ارز دیجیتال المپی.س دائو

هک پلتفرم ارز دیجیتال المپیوس دائو

المپیوس دائو جدیدترین هدف یک حمله سایبری ارز دیجیتال است. یک هکر 30000 توکن OHM به ارزش حدود 300،000 دلار را در اوایل صبح از این پلتفرم سرقت کرد. اما هکر وجوه را ساعاتی بعد به دائو پس دادند. اعضای انجمن ابتدا در اوایل صبح جمعه در دیسکورد از این سوء استفاده مطلع شدند. در این پست آمده است: «امروز صبح، سوء استفاده‌ای رخ داد که از طریق آن مهاجم توانست تقریباً 30 هزار OHM (300 هزار دلار) را از قرارداد اوراق قرضه OHM در پروتکل باند برداشت کند. “این اشکال توسط سه حسابرس، و نه توسط بررسی کد داخلی ما، و نه از طریق جایزه اشکال Immunefi ما گزارش نشده است.”

المپیوس گفت که عرضه تدریجی مقدار محدودی از سرمایه را در معرض خطر قرار داده و مبلغ سرقت شده کسری از پاداش بالقوه 3.3 میلیون دلاری است که مهاجم می توانست در وب سایت شکار اشکال Immunefi برای گزارش سوء استفاده مطالبه کند. المپیوس افزود: ما بازارهای آسیب دیده را بسته ایم و همه صندوق های دیگر امن هستند. در این اعلامیه، تیم دائو گفت که در حال بررسی بهترین راه برای جبران کامل تمام اوراق قرضه آسیب دیده است.با این حال، تنها چند ساعت بعد، المپیوس دائو جامعه را با خبرهای بهتر به روز کرد: همه توکن ها توسط هکر بازگردانده شده بودند. در به روز رسانی آمده است:

وجوه به کیف پول دائو بازگردانده شده است. ما در مورد پرداخت اوراق قرضه OHM به شما اطلاع خواهیم داد و در ساعات آینده برای آن برنامه ریزی خواهیم کرد.

المپیوس دائو که در می 2021 راه اندازی شد، یک پروتکل غیرمتمرکز ارز دیجیتال مبتنی بر توکن OHM است. توکن‌های OHM توسط سبدی از دارایی‌ها مانند دای و FRAX پشتیبانی می‌شوند که در خزانه المپیوس نگهداری می‌شوند. از ژانویه 2022، المپیوس حداکثر پاداش بالقوه 3.3 میلیون دلاری را با تمرکز بر قراردادها و برنامه های هوشمند المپیوس ارائه کرده است تا از از دست رفتن بودجه داو. جلوگیری کند.به گفته شرکت امنیتی بلاک چین  پکشیلد، این حمله یک سوء استفاده در قرارداد هوشمند BondFixedExpiryTeller  را هدف قرار داده است. قراردادهای هوشمند کدی را ارائه می‌کنند که برنامه‌های غیرمتمرکز مستقل را اجرا می کنند. پکشیلد در توییتی نوشت:

ما باید روشن کنیم که این قراردادهای المپیوس دائو نیستند. درعوض، پروتکل تحت تاثیر پروتکل باند نوشته شده بود که برای راه اندازی آزمایشی اوراق قرضه OHM استفاده شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx