استقبال از ارز دیجیتال رسمی بانک های مرکزی از بیت کوین بیشتر خواهد بود!

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

استقبال از ارز دیجیتال رسمی بانک های مرکزی از بیت کوین بیشتر خواهد بود! با گسترش کووید 19، ارائه ی ارز دیجیتال رسمی بانک های مرکزی سریع تر شد. به نظر می رسد استقبال از این ارزها از بیت کوین هم بالاتر باشد. بررسی ها نشان می دهد از اواسط سال 2019 سرچ کردن عبارت […]

استقبال از ارز دیجیتال رسمی بانک های مرکزی از بیت کوین بیشتر خواهد بود!

با گسترش کووید 19، ارائه ی ارز دیجیتال رسمی بانک های مرکزی سریع تر شد. به نظر می رسد استقبال از این ارزها از بیت کوین هم بالاتر باشد.

بررسی ها نشان می دهد از اواسط سال 2019 سرچ کردن عبارت “Central Bank Digital Currency” یا همان CBDC به معنی ارز دیجیتال بانک مرکزی بیشتر شده است.

در سال 2020 نیز میزان سرچ این عبارت از بیت کوین و ارز “لیبرا” ی فیسبوک پیشی گرفت! این موضوع بیان می کند که افراد به این موضوع مشتاق شده اند!

میزان سرچ در گوگل

با این که مفهوم CBDC سال ها پیش مطرح شده بود، اما در سال 2020 در میان مردم شناخته شد. به نظر می رسد پاندمی کرونا از دلایل اصلی این امر است.

آنالیز  BIS بیان می کند که:

فاصله گذاری اجتماعی، نگرانی عمومی برای انتشار کرونا ویروس از طریق پول کاغذی و طرح پرداختی دولت-به-شخص، این موضوع را تسریع کرده است.

ناگفته نماند که طرح عرضه ی لیبرا لغو شد. همین امر قطعا منجر به کاهش سرچ لیبرا نیز شده است.

 

کشورهای فعال

کشورهای هلند، چین، سوئد و ژاپن در این زمینه تحقیقات و فعالیت بسیاری داشتند. به نظر می رسد زمان شروع به کار یوآن دیجیتال، واحد پول چین خیلی دور نیست.

البته ایالات متحده هم از این موضوع غافل نبوده است.

تغییراتی رفتاری با سرعت و به صورت ممتد در حال انجام است. تغییر رفتارهای مالی نیز از این موضوع مستثنی نیست. چنین تغییرات بزرگی در پی گسترش این ویروس، قطعا در آینده تاثیرات بسیاری می گذارد.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx