شلی (Shelley) دقیقا چیست و چه مزایایی برای کاردانو دارد؟

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

شلی (Shelley) دقیقا چیست و چه مزایایی برای کاردانو دارد؟ اگر اخبار بازار ارزهای دیجیتال مخصوصا کاردانو را دنبال می کنید، احتمالا این روزها نام شلی (Shelley) را زیاد شنیده باشید. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش آمده این است که شلی دقیقا چیست و قرار است چه اتفاق خوبی برای کاردانو رقم […]

شلی (Shelley) دقیقا چیست و چه مزایایی برای کاردانو دارد؟

شلی (Shelley) دقیقا چیست و چه مزایایی برای کاردانو دارد؟

اگر اخبار بازار ارزهای دیجیتال مخصوصا کاردانو را دنبال می کنید، احتمالا این روزها نام شلی (Shelley) را زیاد شنیده باشید. اما سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش آمده این است که شلی دقیقا چیست و قرار است چه اتفاق خوبی برای کاردانو رقم بخورد.
لازم است بدانیم کاردانو برای توسعه ی خود، 5 مرحله در نظر گرفته است. نام این پنج مرحله به ترتیب زیر می باشد:

  1. Byron / بایرون
  2. Shelley / شلی
  3. Goguen /گوگن
  4. Basho / باشو
  5. Voltaire / ولتیر

هر کدام از این مراحل در roadmap یا نقشه راه کاردانو، ویژگی هایی دارند.

 

کاردانو امروز (29 جولای) به مرحله ی دوم نقشه راه خود رسید. یعنی مرحله ی “شلی” .

طبق گفته ی خود سایت کاردانو، مرحله ی اول، مرحله ی تاسیس و معرفی کاردانو به دنیای کریپتوکارنسی بود. قرار است قدم های بزرگتری در مرحله ی دوم برداشته شود.

این مرحله مرحله ی رشد و توسعه ی نتورک یا همان شبکه کاردانو است. قرار است در این مرحله، عدم تمرکز بیشتری به شبکه آورده شود. قرار است این مرحله توام با ریسک پایین و بدون قطعی شبکه باشد.

در این مرحله نودها یا گره های بیشتری به شبکه افزوده می شوند. به این ترتیب این شبکه از همیشه غیر متمرکز تر می شود. پس می توان گفت این عصر، امنیت کاردانو را چندین برابر بیشتر می کند.

همچنین این شبکه اجازه می دهد کاربرانی که قصد استیک کردن دارند، بتوانند استیک خود را به یک استیکینگ پول یا استخر استیکینگ بسپارند.

پیش بینی می شود تا پایان این دوره، شبکه کاردانو 50 الی 100 برابر دیگر بلاکچین های بزرگ غیرمتمرکز باشد. پس یعنی بسیار امن تر خواهد بود. همچنین 1000 استخر استیکینگ نیز به وجود خواهد آمد.

این تغییرات قرار است تدریجی اما به صورت چشمگیر انجام شود. این عصر احتمالا پیشرفت های شگفت انگیزی برای کاردانو به ارمغان بیاورد.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
5 1 دیدگاه
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات تصادفی
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx