ضبط 4 میلیارد دلار ارز دیجیتال توسط پلیس چین در اسکم پلاس توکن PlusToken

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

ضبط 4 میلیارد دلار ارز دیجیتال توسط پلیس چین در اسکم پلاس توکن PlusToken طبق گزارش منتشر شده توسط CoinDesk با ورود پلیس به طرح پانزی پلاس توکن (PlusToken) که در چین اتفاق افتاده میلیاردها دلار ارز دیجیتال توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است. به نظر می رسد که همه 27 متهم اصلی پانزی PlusToken […]

ضبط 4 میلیارد دلار توسط پلیس چین در اسکم پلاس توکن PlusToken

ضبط 4 میلیارد دلار ارز دیجیتال توسط پلیس چین در اسکم پلاس توکن PlusToken

طبق گزارش منتشر شده توسط CoinDesk با ورود پلیس به طرح پانزی پلاس توکن (PlusToken) که در چین اتفاق افتاده میلیاردها دلار ارز دیجیتال توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است.

به نظر می رسد که همه 27 متهم اصلی پانزی PlusToken به همراه 82 عضو اصلی دیگر این طرح کلاهبرداری دستگیر شده اند.

گفته می شود که این کلاهبرداری به بیش از 3000 لایه رسیده، و بیش از 2 میلیون سرمایه گذار در این طرح سرمایه گذاری کرده بودند.

براساس گزارش منتشر شده توسط The Block Friday در حکم دادگاهی در 19 نوامبر، کلیه ارزهای دیجیتال در این طرح کلاهبرداری توسط مجریان قانون مصادره شده است.

در سند منتشر شده تعداد ارزهای دیجیتالی که از قربانی ها کلاهبرداری شده و حالا توسط پلیس ضبط شده اند برابر با 194،775 بیت کوین، 833،083 اتر، 487 میلیون ریپل، 79،581 بیت کوین کش، 1.4 میلیون لایت کوین، 27.6 میلیون ایاس، 74167 دش ، 6 میلیارد دوج کوین و 213،724 تتر هستند.

طبق محاسباتی که کوین دسک انجام داده، ارزش این ارزهای دیجیتال در زمان نگارش اولیه این مطلب در حدود 4 میلیارد دلار برآورد شده است.

در حکم این دادگاه آمده است که “ارزهای دیجیتال توقیف شده طبق قوانین پردازش خواهند شد و درآمد و سود حاصل از آن به خزانه داری ملی واریز خواهد شد”.

گفته می شود که فروش چنین ارزهایی با توجه به اینکه میزان عرضه را افزایش می دهند باعث کاهش قیمت رمزارزها از جمله بیت کوین شده می شوند.

بر اساس این گزارش، هنوز نحوه فروش این ارزهای دیجیتال مشخص نشده است. اگر این رمزارزها به صورت یک جا با ارزهای فیات معامله شوند، این مسئله می تواند دوباره بر قیمت ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx