طرح شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) برای استفاده از انرژی مازاد دستگاه های ماینینگ 

انتشار 4 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

طرح شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) برای استفاده از انرژی مازاد دستگاه های ماینینگ براساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در روز سه شنبه، شرکت ماینینگ ابری “جنسیس ماینینگ” (Genesis Mining) از طرح آزمایشی جدید خود برای استفاده از گرمای اضافه دستگاه های ماینینگ برای گرم کردن گلخانه ها در کشور سوئد رونمایی کرد. طبق این […]

طرح شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) برای استفاده از انرژی مازاد دستگاه های ماینینگ 

طرح شرکت جنسیس ماینینگ (Genesis Mining) برای استفاده از انرژی مازاد دستگاه های ماینینگ

براساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در روز سه شنبه، شرکت ماینینگ ابری “جنسیس ماینینگ” (Genesis Mining) از طرح آزمایشی جدید خود برای استفاده از گرمای اضافه دستگاه های ماینینگ برای گرم کردن گلخانه ها در کشور سوئد رونمایی کرد.

طبق این بیانیه، این پروژه که بیش از یک سال است که در دست توسعه قرار دارد، هدفش علاوه بر بازیافت انرژی، کمک به حمایت از برنامه های دولت برای خودکفایی بیشتر در تولید مواد غذایی است.

ماتیاس وسترلوند (Mattias Vesterlund)، محقق ارشد موسسه های تحقیقاتی سوئد (RISE) در این خصوص گفت:

مرکز داده 1 مگاواتی این شرکت توانایی بهبود خودکفایی را تا 8٪ دارد و می تواند محصولاتی را تولید کند که قابل رقابت در بازار هستند.

نیلز لیند (Nils Lindh)، مدیر توسعه این مرکز داده در خصوص پتانسیل این طرح گفت:

این پروژه از این جهت که فرصتی برای کمک به توسعه صنایع غذایی و در عین حال دستیابی به اهداف بهره وری انرژی ملی فراهم می کند، هیجان انگیز است. این پروژه یکی از اولین پروژه های حوزه همزیستی انرژی است. و امیدوارم که روزی این پروژه به مقیاس بزرگتری گسترش پیدا کند.

در طرح پایلوت این پروژه، شرکت جنسیس ماینینگ دستگاه های ماینینگ بیت کوین را در فضاهای مخصوصی تعبیه کرده که از طریق کانال های مخصوص برای انتقال انرژی اضافی به گلخانه ها متصل شده اند.

طبق محاسبات انجام شده در دانشگاه فنی Lulea، یک محفظه دستگاه های ماینینگ 550 کیلوواتی برای گرم کردن گلخانه ای به وسعت 300 متر مربع حتی در آب و هوای سرد سوئد کافی است. آندریاس یوهانسون (Andreas Johansson) ، مدرس ارشد این دانشگاه اظهار داشت که ” پتانسیل این طرح بسیار بیشتر از این است.”

مارکو استرنگ (Marco Streng) مدیر عامل و بنیانگذار این شرکت در مورد این طرح گفت:

در حالی که استخراج ارزهای دیجیتال “ستون فقرات” تمام دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز هستند. و این دارایی ها به سرعت در حال تغییر دنیا هستند اما بدون شک بهره وری از این مزایا “نباید به قیمت محیط زیست تمام شود.”

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx