عبدالناصر همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نخواهد شد!

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

عبدالناصر همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نخواهد شد! عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، به تازگی توضیحاتی را در خصوص شرایط خرید و فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده مانند بیت کوین توسط ماینرهایی که مجوز دارند، ارائه کرده است. صحبت های عبدالناصر همتی در حالی مطرح می شود که هنوز قانونی در ایران برای […]

عبدالناصر همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نخواهد شد!

عبدالناصر همتی: خرید و فروش بیت کوین آزاد نخواهد شد!

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، به تازگی توضیحاتی را در خصوص شرایط خرید و فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده مانند بیت کوین توسط ماینرهایی که مجوز دارند، ارائه کرده است.

صحبت های عبدالناصر همتی در حالی مطرح می شود که هنوز قانونی در ایران برای خرید و فروش بیت کوین وجود ندارد. ولی نکته ابهام برانگیز این مسئله است که دولت به ماینرها اجازه فعالیت داده ولی مشخص نیست تکلیف بیت کوین های استخراج شده چیست!

در همین ارتباط عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با بیان توضیحاتی گفت:

در این خصوص مصوبه هیات وزیران را گرفته ایم که اخیرا اصلاحاتی هم روی آن انجام شد. مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی رمزارز تولید می کنند، امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.

او تاکید کرد:

به زودی برای بیت کوین صرافی‌ هایی مشخص می‌ کنیم که فقط برای مبادلات تجاری بتوان از آن استفاده کرد.

این مقام مسئول در پایان گفت:

خرید و فروش بیت کوین آزاد نمی ‌شود و فقط آنهایی که به ‌طور رسمی استخراج کرده ‌اند و تنها برای واردات کالا می ‌توانند از رمزارز استفاده کنند.

چندی پیش نیز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تعیین تکلیف فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بود:

ما در گزارش نهایی شده تاکید کردیم که هر فردی که توانست رمزارزی تولید کند، باید اطلاعات فعالیت خود را به طور مستقیم در اختیار بانک مرکزی قرار دهد تا بانک مرکزی بتواند تسویه آن را از طریق صرافی‌ های مجاز انجام دهد که در حال حاضر این فرایند وجود ندارد.

آذری جهرمی نیز قبلا اعلام کرده بود که بانک مرکزی به مرحله ای رسیده که ارزهای دیجیتال را به رسمیت می شناسند و قصد دارد زیرساخت های لازم برای استفاده از این نوع از ارزها را ایجاد کند.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx