ماین ارزهای دیجیتال و استعفای رئیس بورس تهران

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

ماین ارزهای دیجیتال و استعفای رئیس بورس تهران از روز گذشته علنی شدن کشف چند دستگاه ماینر در زیر زمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و تعلق این دستگاه‌ها به فردی خاص با هجمه‌های بسیاری از سوی سهامداران و مسوولان حاضر در سازمان بورس همراه شد. و مصطفی بهشتی سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس و […]

ماین ارزهای دیجیتال و استعفای رئیس بورس تهران

از روز گذشته علنی شدن کشف چند دستگاه ماینر در زیر زمین ساختمان شرکت بورس توسط حراست و تعلق این دستگاه‌ها به فردی خاص با هجمه‌های بسیاری از سوی سهامداران و مسوولان حاضر در سازمان بورس همراه شد. و مصطفی بهشتی سرشت، معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار در واکنش به این خبر اعلام کرد; این دستگاه‌ها متعلق به شخص خاصی نبوده‌ است. اما به طور کلی چنین فعالیتی خارج از فعالیت‌های شرکت بورس محسوب می‌شود و این مجموعه باید پاسخگو باشد.

پس از اخبار منتسر شده درباره کشف ماینرها، مدیر روابط عمومی این شرکت شفاف سازی کرد; جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند در رسیدگی‌های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی ماینر که از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. در ساختمان شرکت مزبور کشف و در ادامه بررسی نیز مشخص شد که فعالیت مزبور در گزارش‌ها و حساب‌های شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است. و با توجه به این‌ که بدوا چنین امری با اساسنامه و رسالت شرکت بورس نیز همخوانی نداشته است، موضوع به معاونت حقوقی سازمان ارسال شده است.

وی افزود: رسیدگی به این موضوع به طور فوق‌العاده در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان قرار گرفته است. و برای بررسی کم و کیف و ابعاد تخلفات این موضوع، مدیران بورس تهران فراخوانده شده‌اند. همچنین، بدیهی است بعد از رسیدگی کامل و ارزیابی توضیحات و مستندات این امر که در حوزه داخلی شرکت رقم خورده است، نتایج رسیدگی و جزییات امر و تصمیم سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این خبر در حالی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر شد که مدتی قبل روابط عمومی این شرکت ادعای فعالیت و استفاده از ماینرها را طی  اطلاعیه زیر تکذیب کرده بود:

هیچ فعالیتی در این شرکت در زمینه استخراج رمزارز وجود ندارد.موضوع پنهانی که عده‌ای مدعی کشف آن شده‌اند، از اساس تکذیب می‌شود.

هم چنین در پی انتشار این اخبار در کمتر از 24 ساعت علی صحرایی مدیرعامل این شرکت استعفا داد. معاون عملیات بازار شرکت بورس تهران به عنوان سرپرست تا زمان انتخاب مدیرعامل جدید معرفی گردید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات تصادفی
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx