پیتر شیف: بیت کوین به 100 هزار دلار می تواند برسد، اما در نهایت به صفر سقوط خواهد کرد

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

پیتر شیف: بیت کوین به 100 هزار دلار می تواند برسد، اما در نهایت به صفر سقوط خواهد کرد پیتر شیف (Peter Schiff) تاجر طلا و منتقد بیت کوین که در گذشته پیش بینی کرده بود که این ارز دیجیتال هرگز به 50 هزار دلار نخواهد رسید، حالا پیش بینی کرده که بیت کوین 100 […]

پیتر شیف: بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می تواند برسد، اما در نهایت به صفر سقوط خواهد کرد!

پیتر شیف: بیت کوین به 100 هزار دلار می تواند برسد، اما در نهایت به صفر سقوط خواهد کرد

پیتر شیف (Peter Schiff) تاجر طلا و منتقد بیت کوین که در گذشته پیش بینی کرده بود که این ارز دیجیتال هرگز به 50 هزار دلار نخواهد رسید، حالا پیش بینی کرده که بیت کوین 100 هزار دلاری خواهد شد اما در نهایت ارزشش به صفر خواهد رسید.

در سال ۲۰۱۹، جو کرنن (Joe Kernen)، مجری شبکه CNBC پیش بینی کرده بود که قیمت بیت کوین تا ماه مه سال ۲۰۲۰، 55 هزار دلاری خواهد شد. اما پیتر شیف با تمسخر در پاسخ به او گفته بود که “بیت کوین هرگز به 50 هزار دلار نخواهد رسید”.

فتح قله 50 هزار دلاری

هرچند با تاخیر، اما بالاخره قیمت بیت کوین روز گذشته با افزایشی ۸ درصدی از بازه ۵۰ هزار دلاری عبور کرد. همین مسئله باعث شد که کاربران توییتر از جمله پسر پیتر شیف، پیش بینی اشتباهش را به او یادآوری کنند.

با اشتباه از آب درآمدن پیش بینی اش، این بار او گفت:

احتمال افزایش قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار وجود دارد، اما سقوطش به صفر اجتناب ناپذیر است.

پسر پیتر شیف، اسپنسر که یکی از طرفداران بیت کوین است عدم توانایی پدرش در پذیرش اشتباه بودن پیش بینی اش را مسخره کرد.

توییت های پیتر و اسپنسر شیف

توییت های پیتر و اسپنسر شیف

شیف که یکی از منتقدان شناخته شده بیت کوین است، در سال های اخیر چندین بار پیش بینی های نادرستی داشته و همیشه سرمایه گذاری در طلا را توصیه کرده است. وی در ماه مارس ۲۰۲۰ که بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرد، پیش بینی کرده بود که بیت کوین به زیر ۴۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. این پیش بینی هم غلط از آب درآمد و 4 هزار دلار به کف قیمتی بیت کوین تبدیل شد.

وی پس از صعود بیت کوین به قله 50 هزار دلاری پذیرفت که در “این یک مورد اشتباه کرده است”، اما با این وجود، بیت کوین ۵۰ هزار دلاری را “بزرگترین حباب” دارایی های مالی خواند.

پیش بینی های اشتباه شیف در مورد طلا

حتی برخی از پیش بینی های وی در مورد طلا نیز نادرست بوده اند. پیتر شیف در سال ۲۰۱۰ پیش بینی کرده بود که قیمت طلا در بازه زمانی ۵ تا ۱۰ سال آینده به “۵ تا ۱۰ هزار دلار به ازای هر اونس” خواهد رسید. اما در واقع در سال ۲۰۲۰ طلا قبل از نزولش به ۱۷۰۰ دلار به سختی موفق شده بود قیمت خود را به ۲۰۰۰ دلار برساند.

 

همراه ما باشید با معتبرترین اخبار ارز دیجیتال.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx