ریزش بیت کوین: پیش بینی کف قیمت ۵۲ هزار دلاری در تحلیل کارشناسان بازار

انتشار 4 هفته قبل
آنچه می‌خوانید...

قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر شاهد ریزش قابل‌توجهی بوده و به پایین‌تر از سطوح حمایت کلیدی سقوط کرده است. این موضوع نگرانی‌هایی را در میان سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و به همین دلیل، تحلیلگران مختلف به بررسی دلایل این ریزش و پیش بینی روند آتی و کف قیمت بیت کوین پرداخته‌اند. در این مقاله، به […]

ریزش بیت کوین

قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر شاهد ریزش قابل‌توجهی بوده و به پایین‌تر از سطوح حمایت کلیدی سقوط کرده است. این موضوع نگرانی‌هایی را در میان سرمایه‌گذاران ایجاد کرده و به همین دلیل، تحلیلگران مختلف به بررسی دلایل این ریزش و پیش بینی روند آتی و کف قیمت بیت کوین پرداخته‌اند. در این مقاله، به بررسی تحلیل دو تن از تحلیلگران برجسته ارزهای دیجیتال، جاستین بنت و علی مارتینز، در مورد قیمت بیت کوین می‌پردازیم. این دو تحلیلگر با استناد به نمودارها و داده‌های مختلف، سناریوهای مشابهی را برای آینده قیمت بیت کوین ترسیم کرده‌اند.

تحلیل قیمت بیت کوین: پیش بینی ریزش تا کف ۵۲ هزار دلاری

پیش بینی ریزش بیت کوین تا کف قیمت ۵۲ هزار دلاری

جاستین بنت، تحلیلگر معروف ارزهای دیجیتال، در پستی در ایکس (توییتر سابق) در تاریخ ۲۱ ژوئن پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین ممکن است شاهد سقوط به محدوده کلیدی بین ۵۲ هزار تا ۵۴ هزار دلار باشد. او یک نمودار قیمتی را به اشتراک گذاشت که نشان‌دهنده‌ کاهش اخیر قیمت بیت کوین است و تاکید می‌کند که قیمت آن همچنان در یک محدوده معین نوسان می‌کند و بدون هیچ روند نزولی یا صعودی واضحی در حال معامله بین سطوح حمایت و مقاومت فعلی خود است.

بنت معتقد است ریزش بیت کوین می‌تواند تا ۵۲ هزار دلار ادامه پیدا کند و چند دلیل برای این چشم‌انداز نزولی ذکر کرده است. او معتقد است که بیت کوین از خط روند کلیدی اکتبر ۲۰۲۳ عبور کرده که نشان‌دهنده‌ی تغییر به سمت قلمروی نزولی‌تر است.

بنت همچنین به وجود نقدینگی  قابل‌توجهی زیر سطح قیمتی ۵۶ هزار و ۵۰۰ دلاری برای بیت کوین اشاره می‌کند. او خاطر نشان می‌کند که بازارها اغلب به سمت مناطقی با نقدینگی بالاتر حرکت می‌کنند. در نتیجه، احتمال ریزش بیت کوین به زیر ۶۰ هزار دلار کاملا محتمل است.

با این حال، بنت همچنین امکان چرخش صعودی بیت کوین به بالای ۷۲ هزار دلار را در نظر دارد که به طور بالقوه می‌تواند نقدینگی را در این سطوح جذب کند. البته، با توجه به وضعیت فعلی نمودار بیت کوین، این تحلیلگر این سناریو را کمتر محتمل می‌داند.

این تحلیلگر می‌گوید: «از زمانی که در سال ۲۰۲۰ وارد حوزه ارز دیجیتال شدم، از آن حمایت کرده‌ام؛ اما واقعیت، واقعیت است. نمودارها عالی به نظر نمی‌رسند و تنها چیزی که مانع سقوط شدید ارزهای دیجیتال شده، بازار سهام است.»

کاهش علاقه سرمایه گذاران از دلایل ریزش بیت کوین

تحلیل بیت کوین

علی مارتینز، یک تحلیلگر دیگر ارزهای دیجیتال، در یکی از آخرین پست‌های ایکس خود اعلام کرد که علاقه سرمایه‌گذاران به بیت کوین شروع به کاهش کرده است. به گفته این تحلیلگر، بیت کوین با کاهش قابل‌توجهی در فعالیت‌های آنچین مرتبط با صرافی‌ها مواجه است. علاوه بر این، این ارز دیجیتال پیشرو در حال حاضر شاهد کاهش قابل‌توجهی در استفاده از شبکه خود است که نشان‌دهنده تغییر در تقاضا برای بیت کوین است.

مارتینز معتقد است که بازار ارز دیجیتال ممکن است توجه خود را به اتریوم معطوف کند. او می‌گوید که «افراد بیشتری نسبت به اتریوم خوش‌بین شده‌اند» که با افزایش قابل‌توجه در اشاره به آن در رسانه‌های اجتماعی مشخص می‌شود.

این تغییر در احساسات سرمایه‌گذاران را می‌توان به راه‌اندازی قریب‌الوقوع صندوق‌های قابل معامله‌ در بورس مبتنی بر اتریوم (ETF اسپات اتریوم) نسبت داد که انتظار می‌رود جریان ورودی قابل‌توجهی را به بازار اتریوم جذب کند و به طور بالقوه قیمت این ارز دیجیتال را افزایش دهد. مارتینز همچنین با بنت دیدگاه مشابهی دارد و احتمال اصلاح قیمت بیت کوین به سمت کف جدید در محدوده ۵۴ هزار و ۹۳۰ دلاری را پیش بینی می‌کند.

نتیجه‌گیری

تحلیلگران مختلف، دلایل متعددی را در تحلیل خود برای ریزش اخیر قیمت بیت کوین ارائه می‌کنند. جاستین بنت معتقد است که عبور از خط روند کلیدی اکتبر ۲۰۲۳ و وجود نقدینگی قابل‌توجه زیر سطح ۵۶ هزار و ۵۰۰ دلاری، می‌تواند بیت کوین را به سمت سطوحی در محدوده کف ۵۲ تا ۵۴ هزار دلار سوق دهد.

خرید ارز دیجیتال

علی مارتینز، یک تحلیلگر دیگر، کاهش فعالیت در صرافی‌ها و شبکه بیت کوین را نشانه‌ای از کاهش علاقه سرمایه‌گذاران به این ارز دیجیتال می‌داند. بااین‌حال، برخی تحلیلگران احتمال افزایش قیمت بیت کوین تا بالای ۷۲ هزار دلار را نیز محتمل می‌دانند. البته که شواهد فعلی بیشتر بر سناریوی نزولی و سقوط قیمت تا کف ۵۲ هزار دلاری دلالت دارد.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx