تأیید ETF تا چه اندازه بر قیمت بیت کوین تاثیر خواهد داشت؟

انتشار 7 ماه قبل
آنچه می‌خوانید...

جامعه رمزارزها در انتظار تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد آینده صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین است. طرفدارانی مانند فرید کرویگر، یک بیت کوین ماکسیمالیست، انتظار دارند که SEC تا 15 ژانویه، اولین ETF بیت کوین را تأیید کند. این رویدادی است که می‌توان آن را یک […]

ETF بیت کوین

جامعه رمزارزها در انتظار تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد آینده صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین است. طرفدارانی مانند فرید کرویگر، یک بیت کوین ماکسیمالیست، انتظار دارند که SEC تا 15 ژانویه، اولین ETF بیت کوین را تأیید کند. این رویدادی است که می‌توان آن را یک انقلاب در عرصه ارزهای دیجیتال دانست. تحلیلگر ارزهای دیجیتال دان روور پیش‌بینی می‌کند که اگر ETFهای خاصی، به‌ویژه ETF بلک راک تأیید شوند، قیمت بیت کوین به ۲۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

[ez-toc]

پتانسیل پذیرش گسترده و جهش قیمت با تایید اولین ETF بیت کوین

کسب درامد از بیت کوین

صندوق ETF بیت کوین می‌تواند باعث ورود سرمایه جدیدی به بیت کوین شود و پذیرش گسترده و سرمایه گذاری بیشتری را ترویج کند. این صندوق‌ها که با بیت کوین واقعی پشتیبانی می‌شوند، گزینه‌ای قانونی و قابل دسترس‌تر را برای سرمایه گذاران ارائه می‌دهند که مشروعیت بیت کوین را در محافل مالی سنتی تقویت می‌کند. در حالی که تصمیم نهایی SEC هنوز در پیش است، انتظارات بسیاری برای دستیابی قیمت بیت کوین به سطوحی بی‌سابقه وجود دارد.

تحلیل سیگنال های فعلی بازار:  شاخص های ناامیدکننده هم وجود دارند

تحلیل بیت کوین

تجزیه و تحلیل اخیر کریپتوکوآنت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین ممکن است در حال کاهش باشد. این تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که شاخص Puell Multiple، یک شاخص فنی که در مورد چرخه‌های بازار است، در سطح بالایی قرار دارد که نشان‌دهنده خرید بیش از حد است. سابقه تاریخی نشان می‌دهد زمانی که این شاخص به این سطوح می‌رسد، ارزش بیت کوین کاهش می‌یابد.

در همین حال، نظرات در بین فعالان بازار در مورد آینده قیمت بیت کوین متفاوت است. برخی از تحلیلگران، مانند «CrediBULL Crypto»، معتقدند که روند صعودی بیت کوین ادامه خواهد داشت. برخی هم معتقدند که رکود اقتصادی در راه است و این امر می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر منفی بگذارد. در واقع، با وجود احتمال بالای تایید ETF بیت کوین، همچنان احتمال کاهش قیمت BTC نیز وجود دارد.

سرمایه گذاری های نهادی و شاخص پول هوشمند

سرمایه گذاری در بیت کوین

با نزدیک شدن تصمیم SEC در مورد ETF های بیت کوین، سرمایه گذاری های نهادی در این ارز افزایش پیدا کرده است. شاخص پول هوشمند فیوچرز بیت کوین MacroMicro نشان می‌دهد که سرمایه گذاران بزرگ در بورس معاملات آتی شیکاگو پوزیشن صعودی دارند. این امر نشان می‌دهد که نهادها نسبت به بیت کوین خوش‌بین هستند.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، خوش‌بینی در مورد احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال 2024، همراه با روایت ETFها، باعث افزایش ۶۰ درصدی قیمت بیت کوین در این فصل شده است.

پیش‌بینی نتیجه ETF و آینده قیمت بیت کوین

تایید etf بیت کوین

اگر ETF های بیت کوین در آینده نزدیک تأیید شوند، چشم‌انداز ورود سرمایه قابل توجهی به سمت بیت کوین وجود دارد. اگر درخواست‌هایی مانند درخواست بلک راک تایید شوند، بیت کوین ممکن است نه تنها مرز ۱۰۰ هزار دلار را بشکند، بلکه به بخشی ثابت در بسیاری از سبدهای سرمایه گذاری تبدیل شود.

با این حال، کارشناسان بازار، سرمایه گذاران را از هیجان‌زدگی بیش از حد بر حذر می‌دارند و به آن‌ها نوسانات شدید بازار ارز دیجیتال را یادآوری می‌کنند. مسیر قیمت بیت کوین در آینده نزدیک به طور پیچیده‌ای به مقررات، احساسات سرمایه گذاران و میزان پذیرش آن بستگی دارد.

نتیجه گیری

با قرار گرفتن اکوسیستم بیت کوین در آستانه تأیید اولین ETF، ذینفعان صنعت، معامله‌گران و تحلیلگران منتظر نتایجی هستند که می‌تواند دینامیک بازار را دوباره تعریف کند. اینکه آیا تصمیم قریب‌الوقوع SEC در مورد ETF های بیت کوین به یک دوره جدید ادغام در ساختارهای سرمایه‌گذاری سنتی منجر خواهد شد یا صرفا فقط منجر به یک اوج قیمت جدید خواهد شد، هنوز باید دید. با این حال، ترکیب علاقه نهادهای بزرگ با چراغ سبز مورد انتظار از سوی SEC می‌تواند زمینه را برای یک تغییر عظیم در مورد ارزش بیت کوین و درک جدیدی از رمزارزها فراهم کند.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx