اقدام مراجع قانونی کالیفرنیا علیه ۱۱ شرکت هرمی

کریپتو
  • زمان مطالعه: 3دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 521 نفر

رگولاتور کالیفرنیا ۱۱ نهاد مرتبط با کریپتو را که گفته می شود قوانین اوراق بهادار این ایالت را نقض کرده اند، هدف قرار داده است. این سازمان دیده بان همچنین ادعا کرد که مدل کسب و کار آنها به شیوه پونزی یا طرح هرمی است.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری (DFPI) در اطلاعیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد؛ در حالی که همه شرکت‌های متهم اوراق بهادار ثبت‌نشده را به مشتریان ارائه می‌کردند، بیشتر آنها به دنبال سرمایه‌گذاری از سرمایه‌گذاران برای انجام معاملات کریپتو از طرف آنها بودند. همچنین، یکی از پلتفرم‌ها ظاهراً برای ساخت نرم‌افزار متاورس درخواست ارزهای دیجیتال کرده است. در نتیجه، DFPI دستور انصراف و امتناع را به ۱۱ نهاد مذکور صادر کرد.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است:

گفته می‌شود که نهادها همه از وجوه سرمایه‌گذاران برای پرداخت سودهای ادعایی به سرمایه‌گذاران دیگر، به شیوه طرح پونزی استفاده کرده‌اند. علاوه بر این، هر یک از نهادها یک برنامه رفرال داشتند که به شیوه یک طرح هرمی عمل می کرد. این نهادها متعهد شدند که در صورت جذب سرمایه‌گذاران جدید، به سرمایه‌گذاران کمیسیون و در صورتی که سرمایه‌گذارانی که جذب کرده‌اند، به نوبه خود، سرمایه‌گذاران جدید را جذب کنند، کمیسیون‌های اضافی را پرداخت خواهند کرد.

برخی از شرکت‌های درگیر در این پرونده، که به گفته رگولاتور کالیفرنیا، ظاهراً خدمات معاملات ارزهای دیجیتال را ارائه می‌کنند، عبارتند از Pegasus، Elevate Pass، Remabit و World Over the Counter Limited.
آخرین اقدام در پی یک دستور انصراف و امتناع قبلی علیه وام دهنده ارزهای دیجیتال نکسو (Nexo) صورت می گیرد. DFPI ادعا کرد که این شرکت حساب کسب سود خود را بدون ثبت آن به عنوان اوراق بهادار به ساکنان کالیفرنیا ارائه کرده است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx