فایل کوین به فضا می‌رود

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بنیاد فایل کوین (Filecoin)، نهاد حاکمیتی که شبکه فایل کوین را کنترل می کند، در حال پیشبرد برنامه خود برای راه اندازی یک سیستم فایلینگ غیرمتمرکز در فضا و در سال جاری است. در این اطلاعیه آمده است که بنیاد فایل کوین سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) را در فضا بر روی ماهواره لاکهید مارتین […]

فایل کوین

بنیاد فایل کوین (Filecoin)، نهاد حاکمیتی که شبکه فایل کوین را کنترل می کند، در حال پیشبرد برنامه خود برای راه اندازی یک سیستم فایلینگ غیرمتمرکز در فضا و در سال جاری است.

در این اطلاعیه آمده است که بنیاد فایل کوین سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) را در فضا بر روی ماهواره لاکهید مارتین مستقر خواهد کرد. این به دنبال همکاری قبلی بین فایل کوین و شرکت فناوری هوافضای ایالات متحده برای طراحی یک سیستم ذخیره سازی فایل غیرمتمرکز برای صنعت فضایی است. مارتا بلچر، رئیس بنیاد فایل کوین در این اطلاعیه گفت:

«با IPFS، داده ها نیازی به رفت و برگشت به زمین را ندارند.»

این راه اندازی، اولین نمایش از این فناوری خواهد بود. فضاپیمای لاکهید مارتین پس از قرار گرفتن در مدار زمین این آزمایش را انجام خواهد داد. این تست برای ارزیابی موارد استفاده برای ذخیره سازی غیرمتمرکز در فضا استفاده خواهد شد. تمرکز ویژه بر روی زنده ماندن ارتباطات فضا به زمین با استفاده از IPFS خواهد بود.

IPFS یک سیستم ذخیره سازی و به اشتراک گذاری فایل نظیر به نظیر است. این پروتکل از شناسه های منحصر به فرد برای هر قطعه محتوا استفاده می کند. گره ها به همتایان خود متصل می شوند و می توانند این شناسه ها را بین خود به اشتراک بگذارند. فایل کوین، یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز، از IPFS برای پروتکل خود استفاده می کند.

IPFS با ذخیره سازی متمرکز داده اینترنت متفاوت است. به جای ارجاع محتوا با شناسه های منحصر به فرد، محتوا را با مکان آن در سرور ارجاع می دهد. بازیابی داده IPFS شامل اتصال به نزدیکترین گره در شبکه است که دارای شناسه منحصر به فرد محتوای مورد نیاز است.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx