تاثیر انقضای ۱ میلیارد دلار قرارداد آپشن بیت کوین در روز جمعه

قرارداد آپشن بیت کوین
  • زمان مطالعه: دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 480 نفر

انقضای ۱ میلیارد دلار قرارداد آپشن بیت کوین در روز جمعه

بیت کوین بین ۱۵ تا ۱۹ آگوست همزمان با آزمایش حمایت ۲۰۸۰۰ دلاری، ۱۶.۵ درصد اصلاح شد. در حالی که این کاهش قیمت به نظر قابل توجه می آمد، در واقعیت، ریزش ۴۰۵۰ دلاری نسبتاً ناچیز است. به‌ویژه زمانی که بی‌ثباتی سالانه ۷۲ درصدی بیت‌کوین را در نظر بگیریم.

در حال حاضر، نوسانات شاخص S&P 500 روی ۳۱ درصد است که به میزان قابل توجهی پایین‌تر است، با این حال این شاخص بین ۸ ژوئن تا ۱۳ ژوئن ۹.۱ درصد کاهش یافت. بنابراین، در مقایسه، شاخص شرکت‌های بزرگ بورسی ایالات متحده با حرکت ناگهانی‌تری مواجه شد. معیار ریسک تاریخی

یک استراتژیست بانک سرمایه گذاری گلدمن ساکس اظهار داشت که فشار تورمی فدرال رزرو ایالات متحده را مجبور می کند تا اقتصاد را محدودتر کند، که تأثیر منفی بر شاخص S&P 500 دارد.

صرف نظر از همبستگی بین بازار سهام و بیت کوین، که در حال حاضر با نرخ ۸۰/۱۰۰ کار می کند، سرمایه گذاران زمانی که از بحران یا سقوط بازار می ترسند، تمایل دارند به دنبال سرپناهی به دلار آمریکا و اوراق قرضه محافظت شده از تورم باشند. این حرکت به عنوان «پرواز به سوی کیفیت» شناخته می‌شود و تمایل دارد فشار فروش را بر همه بازارهای ریسک، از جمله ارزهای دیجیتال، افزایش دهد.

علیرغم تمام تلاش‌های خرس‌ها، بیت کوین نتوانسته است از سطح حمایت ۲۰۸۰۰ دلاری عبور کند. این حرکت نشان می دهد که چرا معاملات آپشن ماهانه ۱ میلیارد دلاری بیت کوین که در ۲۶ آگوست منقضی می شوند، علیرغم زیان ۱۶.۵ درصدی اخیر در ۵ روز، می تواند به نفع گاوها باشد.

پوزیشن های صعودی بالای ۲۲۰۰۰ دلار بیشتر هستند

اصلاح شدید بیت کوین پس از شکستن مقاومت ۲۵۰۰۰ دلاری در ۱۵ آگوست، گاوها را شگفت زده کرد. زیرا تنها ۱۲ درصد از قراردادهای اپشن برای انقضای ماهانه، بالای ۲۲۰۰۰ دلار قرار گرفته اند. بنابراین، خرس‌های بیت‌کوین با وجود حجم معاملات کمتر کمتر، موقعیت بهتری دارند.

یک نمای گسترده تر با استفاده از نسبت خرید به فروش ۱.۲۵، قراردادهای خرید بیشتری را نشان می دهد زیرا شاخص Open Interest قراردادهای آپشن خرید بیت کوین ۵۶۰ میلیون دلار است که در مقایسه با قراردادهای آپشن فروش ۴۵۰ میلیون دلاری آن، بیشتر است. با این وجود، از آنجایی که بیت کوین در حال حاضر زیر سطح ۲۲۰۰۰ دلار است، بیشتر پوزیشن های خرید احتمالاً بی‌ارزش خواهند شد.

به عنوان مثال، اگر قیمت بیت کوین در ساعت ۸:۰۰ صبح روز ۲۶ آگوست زیر ۲۲۰۰۰ دلار باقی بماند، تنها ۳۴ میلیون دلار از این پوزیشن های آپشن فروش در دسترس خواهد بود. این تفاوت به این دلیل اتفاق می افتد که حق فروش بیت کوین زیر ۲۲۰۰۰ دلار در صورت معامله بالاتر از آن سطح در زمان انقضای قراردادها، فایده ای ندارد.

خریداران بیت کوین می توانند ۱۶۰ میلیون دلار سود کسب کنند

در زیر چهار سناریوی محتمل بر اساس عملکرد قیمت فعلی آورده شده است. بسته به قیمت بیت کوین در زمان انقضا، تعداد قراردادهای اختیار معامله موجود در ۲۶ آگوست برای پوزیشن های خرید و فروش متفاوت است. عدم تعادل به نفع هر طرف باعث سود همان طرف می شود:

بین ۲۰۰۰۰ تا ۲۱۰۰۰ دلار: ۱۱۰۰ خرید در مقابل ۸۲۰۰ فروش. نتیجه خالص ۱۴۰ میلیون دلار به نفع خرس ها است.

بین ۲۱۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار: ۱۶۰۰ خرید در مقابل ۶۳۵۰ فروش. نتیجه خالص ۱۰۰ میلیون دلار به نفع خرس ها است.

بین ۲۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلار: ۵۰۰۰ خرید در مقابل ۴۷۰۰ فروش. وضعیت بین خریداران و فروشندگان متعادل است.

بین ۲۴۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار: ۷۷۰۰ خرید در مقابل ۱۰۰۰ فروش. نتیجه خالص ۱۶۰ میلیون دلار به نفع خریداران است.

با این اوصاف، محتمل ترین سناریو برای ۲۶ آگوست محدوده ۲۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ دلاری است. که نتیجه متعادلی را بین خریداران و فروشندگان نشان می دهد.

اگر فروشندگان قدرت خود را نشان دهند و بیت کوین حمایت مهم ۲۰۸۰۰ دلاری را از دست بدهد، ضرر ۱۴۰ میلیون دلاری در انقضای ماهانه کمترین مشکل آنها خواهد بود. علاوه بر این، این حرکت پایین‌ترین سطح ۲۰۸۰۰ دلاری قبلی در ۲۶ جولای را می شکند و عملاً روند صعودی هفت هفته‌ای را خواهد شکست.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx