متا 13.7 میلیارد دلار بخاطر سرمایه‌گذاری روی متاورس از‌دست داد

انتشار 1 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

متاورس متا فعالیت شرکت مارک زاکربرگ روی متاورس در میان بازار نزولی برای شرکت او بسیار پرهزینه بود زیرا ریلیتی لبز (RealityLabs) در سال 2022 حدود 13.7 میلیارد دلار از دست داد. با توجه به انتشار درآمد متا، این شرکت به عنوان یک بازوی سرمایه گذاری متا در سه ماهه چهارم زیان عملیاتی 4.28 میلیارد […]

متاورس متا

متاورس متا

فعالیت شرکت مارک زاکربرگ روی متاورس در میان بازار نزولی برای شرکت او بسیار پرهزینه بود زیرا ریلیتی لبز (RealityLabs) در سال 2022 حدود 13.7 میلیارد دلار از دست داد. با توجه به انتشار درآمد متا، این شرکت به عنوان یک بازوی سرمایه گذاری متا در سه ماهه چهارم زیان عملیاتی 4.28 میلیارد دلاری را به ثبت رساند که مجموع آن در سال را کاهش داد.

فیس‌بوک در پاییز 2021 به متا تغییر نام پیدا کرد زیرا زاکربرگ تلاش‌های خود را برای ایجاد دنیای دیجیتالی که در آن مردم می‌توانند کار کنند، خرید کنند، بازی کنند و یاد بگیرند، دوچندان کرد. با این حال، از آنجایی که پذیرش متاورس در سال 2022 به دلیل شرایط آشفته بازار کاهش یافته است، سرمایه گذاران شرکت خواستار محدود کردن هزینه ها در این بخش شدند.

سوزاندن میلیاردها دلار در متاورس

در سه ماهه چهارم، ریلیتی لبز 727 میلیون دلار درآمد داشت، در حالی که درآمد آن برای کل سال 2.16 میلیارد دلار بود که نسبت به 2.27 میلیارد دلار در سال 2021 کاهش داشت. بر خلاف این ضررها، زاکربرگ برنامه‌ای برای تغییر مسیر این شرکت نداشته و عنوان داشت:

اولویت های ما نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است. دو موج تکنولوژیکی اصلی که نقشه راه ما را هدایت می کنند، هوش مصنوعی و در درازمدت متاورس است.

این شرکت Quest Pro را در پایان سال گذشته عرضه کرد که به عنوان اولین دستگاه واقعیت ترکیبی رایج معرفی شد. زاکربرگ اظهار داشت که تمرکز بر ارائه تجارب اجتماعی بهتر از آنچه امروز در تلفن ها امکان پذیر است خواهد بود.

همچنین انتظار می‌رود نسل بعدی هدست‌های واقعیت مجازی در اواخر سال جاری با نام “Meta Reality” وارد بازار شود، که مدیر اجرایی معتقد است که به طور بالقوه می‌تواند این فناوری را به عنوان پایه‌ای برای همه هدست‌ها در آینده ایجاد کند. عینک‌های AR نیز در همان زمان معرفی می‌شوند. زاکربرگ همچنین تاکید کرد که بیش از 200 اپلیکیشن در دستگاه های VR وجود دارد که توانسته اند یک میلیون دلار درآمد ایجاد کنند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx