امارات به دنبال انتشار درهم دیجیتال است

درهم دیجیتال
  • زمان مطالعه: 2دقیقه
  • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
  • مطالعه شده توسط ‏ 795 نفر

بانک مرکزی امارات متحده عربی (UAE) در حال برنامه ریزی برای انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (درهم دیجیتال) برای پرداخت های داخلی و فرامرزی به عنوان بخشی از پروژه جدید برای تسریع تحول دیجیتال است.

انتشار درهم دیجیتال امارات یکی از ۹ ابتکار برنامه تحول زیرساخت مالی بانک مرکزی است که روز یکشنبه اعلام شد. بر اساس این اطلاعیه، مرحله اول این پروژه مجموعه‌ای از زیرساخت‌ها و خدمات پرداخت دیجیتال را شامل می‌شود؛ از جمله صدور CBDC برای استفاده‌های فرامرزی و داخلی. در این اطلاعیه آمده است:

«این ابتکارات پرداخت دیجیتال موجب شمول مالی، ارتقای نوآوری پرداخت، امنیت و کارایی و دستیابی به جامعه بدون پول نقد خواهد شد» و افزود که درهم دیجیتال «مشکلات و ناکارآمدی پرداخت‌های فرامرزی را برطرف می‌کند و به نوآوری کمک می‌کند».

حوزه های قضایی در سراسر جهان در حال بررسی صدور CBDC برای تسهیل بهبود در بخش های پرداخت و بانکداری هستند و بانک انگلستان اخیراً با انتشار برنامه های خود برای یک پوند دیجیتال به آن ملحق شده است. دبی نیز هفته گذشته قوانین جامعی را برای تنظیم بخش کریپتو منتشر کرد، از جمله ایجاد یک مجوز برای شرکت‌های رمزنگاری و همچنین اعلام کرد که می‌خواهد صدور و فعالیت‌های مرتبط با رمزارزهای حریم خصوصی را ممنوع کند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx