هویت غیرمتمرکز (DID) چیست؟

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

 هویت غیر متمرکز در بلاکچین چیست؟ هویت غیرمتمرکز یک هویت مستقل و مستقل است که امکان تبادل اطلاعات قابل اعتماد را فراهم می کند. هویت غیرمتمرکز یک مفهوم نوظهور وب3 بر اساس چارچوب اعتماد برای مدیریت هویت است. هویت غیرمتمرکز شامل رویکردی برای مدیریت هویت و دسترسی است که به افراد اجازه می‌دهد اطلاعات شناسایی […]

غیرمتمرکز

 هویت غیر متمرکز در بلاکچین چیست؟

هویت غیرمتمرکز یک هویت مستقل و مستقل است که امکان تبادل اطلاعات قابل اعتماد را فراهم می کند.

هویت غیرمتمرکز یک مفهوم نوظهور وب3 بر اساس چارچوب اعتماد برای مدیریت هویت است. هویت غیرمتمرکز شامل رویکردی برای مدیریت هویت و دسترسی است که به افراد اجازه می‌دهد اطلاعات شناسایی شخصی (PII) خود را بدون شخص ثالث متمرکز مانند اداره ثبت، ارائه‌دهنده هویت یا مرجع صدور گواهی و… کنترل کنند.

PII که به عنوان داده های خصوصی و حساس در نظر گرفته می شود به مجموعه ای از اطلاعات در مورد افراد خاص اشاره دارد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم آنها را شناسایی می کند که معمولاً نام، سن، آدرس، اطلاعات بیولوژیکی، شهروندی، شغل، حساب‌های کارت اعتباری، سابقه اعتباری و غیره را ثبت می‌کند. علاوه بر PII، اطلاعاتی که یک هویت دیجیتال غیرمتمرکز را تشکیل می‌دهند شامل داده‌های دستگاه‌های الکترونیکی آنلاین مانند نام‌های کاربری و رمز عبور، تاریخچه جستجو، تاریخچه خرید و موارد دیگر می‌شود.

با یک هویت غیرمتمرکز، کاربران می توانند PII خود را کنترل کنند و تنها اطلاعاتی را که برای تأیید لازم است ارائه کنند. مدیریت هویت غیرمتمرکز از یک چارچوب اعتماد هویت پشتیبانی می‌کند که در آن کاربران، سازمان‌ها به طور شفاف و ایمن با یکدیگر تعامل دارند.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx