تاریخچه تلاش‌های نافرجام چین برای سرکوب بیت کوین

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

تاریخچه تلاش‌های نافرجام چین برای سرکوب بیت کوین   چین، از زمان پیدایش و عرضه عمومی بیت کوین را زیرنظر داشته است. و تلاش‌های متعددی برای سرکوب آن انجام داده است. تمامی تلاش‌های این کشور باعث ایجاد و افزایش FUD (مخفف ترس، شک و عدم اطمینان) شده; که به‌همین شیوه باعث کاهش قیمت مقطعی این […]

تاریخچه تلاش‌های نافرجام چین برای سرکوب بیت کوین

 

چین، از زمان پیدایش و عرضه عمومی بیت کوین را زیرنظر داشته است. و تلاش‌های متعددی برای سرکوب آن انجام داده است. تمامی تلاش‌های این کشور باعث ایجاد و افزایش FUD (مخفف ترس، شک و عدم اطمینان) شده; که به‌همین شیوه باعث کاهش قیمت مقطعی این ارز دیجیتال می‌شود.

ژوئن 2009 – ممنوعیت ارزهای دیجیتال; تنها چند ماه پس از عرضه عمومی بیت کوین، وزارت بازرگانی و فرهنگ چین استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کرد. این اولین واکنش به ارزهای دیجیتال بود.

دسامبر 2013 – اولین بازار گاوی; چهار سال بعد، چین اولین حمله مستقیم خود را با بی ارزش نامیدن بیت‌کوین انجام داد. علاوه بر این، بانک PBoC و وزارت فناوری اطلاعات دستور توقف همه فعالیت‌های مبتنی بر بیت کوین را صادر کردند. این امر باعث افت قیمت شدید این ارز شد.

مارس 2014 – ادامه بازار خرسی; پس از منع فعالیت سال 2013 و برگشت دوباره بازار به قدرت اولیه، چین بار دیگر اعلام کرد که تمامی تراکنش‌های بیت‌کوین هم ممنوع است. در نتیجه قیمت بیت‌کوین از 1000 دلار به کم‌تر از 400 دلار نزول کرد.

دسامبر و سپتامبر 2017 – ترک اجباری صرافی‌ها; در سال 2017 بعد از اولین لمس بیت کوین با قیمت 20 هزار دلار چین با دو قانون جدید آشوبی در بازار به‌ پا کرد. اولین قانون درباره ممنوعیت استفاده از عرضه اولیه ارزها و مغایرت آن‌ها با قوانین مالی چین بود. دومین قانون باعث خروج تمام صرافی‌ها از جمله از چین شد; زیرا چین معتقد بود فعالیت صرافی‌ها در تسهیل فعالیتهای جنایی مانند قاچاق مواد مخدر ، پولشویی و قاچاق کالا استفاده می شود.

آگوست 2018 – اخبار ممنوعیت ماین; پس از افت قیمت 65 درصدی بیت کوین در سال 2017 چین ممنوعیت ماین ارزهای دیجیتال را در رسانه‌های مجازی منتشر کرد ولی بصورت رسمی تایید یا تکذیب نکرد.

آپریل 2019 – تایید ممنوعیت ماین; در نهایت این قانون در سال 2019 کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی تایید شد و بیت کوین بار دیگر با افت قیمتی شدید مواجه شد.

اکتبر 2020 – فعالیت دوباره مردم و ممنوعیت دوباره; پس از همه گیری کووید 19 در سال 2020 افراد زیادی با استفاده از خلاء قانونی به ماین و معامله ارزهای دیجیتال پرداختند، با وجود اعلام ادارات برق استان‌های مختلف چین برای قطع برق ماینرها موفق به کنترل امور نشدند و بیت کوین سقف قیمتی جدید 30 هزار دلار را ثبت کرد.

سپتامبر 2021 – قانون گذاری نهایی; پس از نوسانات قیمتی شدید بیت کوین و صعود آن تا 65 هزار دلار و نزول دوباره تا 30 هزار دلار، چین در سپتامبر 2021 با اعلام ممنوعیت کامل رمزارزها و همه فعالیت پیرامون آن‌ها باعث افت قیمت 5 درصدی بیت کوین و تحریم چین توسط صرافی‌های مطرحی مانند بایننس از چین شد.

نظر شما چیست؟ آیا این بار هم بیت کوین قوی تر از قبل برمی‌گردد؟
از نظر خیلی‌ از تحلیل‌گران و افراد مطرح تمامی این فعالیت ها توسط دولت چین برای ایجاد فرصت‌های جدید انجام می‌شود.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx