شاخص ترس و طمع: تاریخچه، تحلیل و روند آن در آینده

انتشار 3 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

شاخص ترس و طمع: تاریخچه، تحلیل و روند آن در آینده شاخص ترس و طمع یک اندیکاتور پیچیده است که عوامل بسیار زیادی را بررسی می کند. این عوامل شامل نوسانات، حجم مبادلات بازار، بحث‌های شبکه‌های اجتماعی، حاکمیت بازار و ترندهای گوگل است. همچنین این شاخص نشان دهنده خوش بینی و بدبینی جامعه رمزارزها به […]

شاخص ترس و طمع

شاخص ترس و طمع: تاریخچه، تحلیل و روند آن در آینده

شاخص ترس و طمع یک اندیکاتور پیچیده است که عوامل بسیار زیادی را بررسی می کند. این عوامل شامل نوسانات، حجم مبادلات بازار، بحث‌های شبکه‌های اجتماعی، حاکمیت بازار و ترندهای گوگل است. همچنین این شاخص نشان دهنده خوش بینی و بدبینی جامعه رمزارزها به دارایی‌های خود است.

هفته ترس شدید

در تاریخ ششم دسامبر سال 2021، شاخص ترس و طمع بیت کوین به عدد 16 رسید. این عدد پایین ترین مقدار در بازه زمانی 5 ماهه بود. پس از آن این عدد تا حدودی افزایش یافت، اما بعد از آن در همین مقدار بسیار پایین ثابت ماند. به عبارت دیگر، بیت کوین نتوانست سطح “ترس شدید” را به مدت یک هفته ترک کند.در واقع تنها 28 روز طول کشید تا این شاخص از بالاترین مقدار خود در یک بازه 8 ماهه  یعنی 84/100 به این مقدار برسد.

در یک دیدگاه کوتاه مدت، تحلیلگران معتقدند که این شاخص به پایین ترین مقدار خود خواهد رسید. زیرا بیت کوین نتوانسته سطح حمایتی 50،000 دلار را حفظ کند. آخرین باری که شاخص “ترس و طمع” بیت کوین خیلی ضعیف شده بود، زمانی بود که این رمزارز در قیمتی پایین تر از 30،000 دلار معامله می شد. این اتفاق بعد از ریزش سهمگین بیت کوین در 3 ماهه دوم 2021 اتفاق افتاد.

آیا تغییر روی سکه از بیت کوین به اتریوم اجتناب ناپذیر است؟

ارزش کل بازار رمزارزها به 2.5 تریلیون دلار کاهش یافت. این مقدار پایین ترین عدد از 15 اکتبر سال میلادی جاری محسوب می‌شود. از تاریخ 9 تا 10 نوامبر، این مقدار به مدت دو روز تلاش می کرد تا بالای 3 تریلیون دلار، خود را نگه دارد. که یک رکورد بی نظیر محسوب می‌شود.

حاکمیت بیت کوین، نسبت بین ارزش بازار بیت کوین و بقیه رمزارزها، به پایین ترین مقدار خود در یک بازه زمانی 7 ماهه رسید. برخلاف ثابت ماندن، اتریوم رفتار بهتری نسبت به بیت کوین از خود نشان داد. نسبت ETH/BTC یک حرکت صعودی بی نظیر به سمت بالاترین مقدار خود در 24 ماه انجام داد. به طور کلی، مجموعه این ترندها از رسیدن یک “فصل آلت کوین ها” خبر می‌دهد. فصلی که در آن آلت کوین های اصلی عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین خواهند داشت.

برای مشاهده اخبار به روز ارزهای دیجیتال، لطفا وبلاگ خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx