بلو اسکای، رسانه اجتماعی غیرمتمرکز جک دورسی، در اپ استور قرار گرفت

انتشار 1 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بلو اسکای (Bluesky)، یک برنامه رسانه اجتماعی که از طراحی غیرمتمرکز استفاده می‌کند و توسط جک دورسی پشتیبانی می‌شود، نسخه بتای خود را به صورت زنده در اپ استور اپل ارائه می‌کند. در حال حاضر فقط افراد دعوت شده امکان استفاده از آن را دارند. تبلیغات غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی با ورود اپلیکیشن غیرمتمرکز بلو اسکا‌ی […]

بلو اسکای

بلو اسکای (Bluesky)، یک برنامه رسانه اجتماعی که از طراحی غیرمتمرکز استفاده می‌کند و توسط جک دورسی پشتیبانی می‌شود، نسخه بتای خود را به صورت زنده در اپ استور اپل ارائه می‌کند. در حال حاضر فقط افراد دعوت شده امکان استفاده از آن را دارند.

تبلیغات غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی با ورود اپلیکیشن غیرمتمرکز بلو اسکا‌ی تحت حمایت جک دورسی به فروشگاه اپ اپل در حال افزایش است. در حال حاضر، در حالت “فقط با دعوت”، این برنامه به طور پیوسته کاربران بیشتری را به دست آورده است. این مرحله آزمایشی و بازخورد آن نشان می‌دهد که راه اندازی کامل ممکن است زودتر ظاهر شود.

بلو اسکای جایگزینی برای توییتر است که در سال 2022 سرفصل های زیادی را به خود اختصاص داد. جی گرابر، مدیر عامل بلو اسکا‌ی، با توئیت در مورد این ارائه نادرست در اکتبر 2022، به صراحت اعلام کرد که هیچ بلاک چینی در بلو اسکای دخیل نیست. بلکه Bluesky از یک “شبکه فدرال” استفاده می‌کند. با این حال، گرابر خاطرنشان می کند که بلو اسکای بر روی پروتکل AT ایجاد شده است که امکان ادغام آسان تر با ارزهای دیجیتال را فراهم می کند.

این پروتکل که ابتدا ADX نام داشت، در اکتبر 2022 تغییر نام داد. شبکه های فدرال اساساً وسیله ای هستند که از طریق آن سرورها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. تیم بلو اسکای چهار ویژگی منحصر به فرد را به پروتکل AT نسبت داده است: قابلیت جابجایی حساب، انتخاب الگوریتمی و عملکرد متقابل.

این ویژگی ها به این معنی است که کاربران مالک حساب های خود هستند و به آنها امکان می‌دهد بدون از دست دادن هیچ داده یا جایگاه اجتماعی از یک ارائه دهنده به ارائه دهنده دیگر منتقل شوند. کاربران همچنین کنترل بیشتری بر تجربه و الگوریتم های خود و زمان بارگذاری بهبود یافته خواهند داشت.

بلو اسکای اولین بار در سال 2019 معرفی شد و از آن زمان به‌روزرسانی‌هایی را در این برنامه ارائه کرده است. این یکی از بسیار برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی است که اخیراً مورد توجه قرار گرفته است، با برنامه غیرمتمرکز رسانه های اجتماعی Mastodon نیز رشد چشمگیری داشته است. با این حال، بلو اسکای بیشتر بر روی خود پروتکل تمرکز می کند.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx