صرافی FTX ژاپن وجوه مشتریانش را پس می دهد

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

صرافی FTX ژاپن وجوه مشتریانش را پس می دهد شرکت تابعه ژاپنی صرافی رمزارز FTX که اکنون از بین رفته است، پس از تأیید اینکه دارایی های مشتریانش بخشی از روند ورشکستگی FTX نیست، نقشه راهی برای از سرگیری برداشت ها ارائه کرده است. این شرکت یک به‌روزرسانی را در اول دسامبر ارائه کرد و […]

صرافی FTX ژاپن

صرافی FTX ژاپن وجوه مشتریانش را پس می دهد

شرکت تابعه ژاپنی صرافی رمزارز FTX که اکنون از بین رفته است، پس از تأیید اینکه دارایی های مشتریانش بخشی از روند ورشکستگی FTX نیست، نقشه راهی برای از سرگیری برداشت ها ارائه کرده است. این شرکت یک به‌روزرسانی را در اول دسامبر ارائه کرد و بیان کرد که توانسته است تأیید کند که دارایی‌های مشتریانش «نباید» بخشی از دارایی صرافی FTX ژاپن باشد، زیرا قوانین ژاپنی الزام می‌کنند که صرافی‌های ارز دیجیتال باید وجوه مشتری را از دارایی‌های خود جدا کنند.

شعبه ژاپن صرافی FTX در ژوئن امسال و پس از خرید صرافی ارز دیجیتال ژاپنی لیکوئید در 2 فوریه راه اندازی شد. هدف آن خدمت رسانی به مشتریان ژاپنی صرافی بود. با این حال، با مشکلات نقدینگی که شرکت مادر آن در اوایل نوامبر تجربه کرد، برداشت ها در FTX ژاپن در 8 نوامبر، مشابه شرکت مادرش، متوقف شد.

چند روز بعد، آژانس خدمات مالی این کشور در 10 نوامبر اعلام کرد که اقدامات اداری را علیه صرافی FTX انجام داده و به آن دستور داده است که سایر عملیات تجاری مانند پذیرش سپرده های جدید را متوقف کند. سپس این شرکت به عنوان یکی از 134 شرکتی که بخشی از پرونده ورشکستگی فصل 11 صرافی FTX را در 11 نوامبر تشکیل دادند، فهرست شد.

از آن زمان صرافی FTX ژاپن ادعا کرده است که تمرکز اصلی آنها فعال کردن مجدد برداشت‌ها است و طبق گزارش‌ها قصد دارند تا پایان سال 2022 این کار را انجام دهند. با تأیید اخیر مبنی بر اینکه دارایی های کاربران آن بخشی از دارایی FTX ژاپن در نظر گرفته نمی شود، این امر به طور موثر راهی برای از سرگیری برداشت برای کاربرانش فراهم می کند.

این شرکت خاطرنشان کرد:

با توجه به نحوه نگهداری این دارایی ها و منافع دارایی تحت قوانین ژاپن، وجه نقد مشتری و ارز دیجیتال ژاپنی نباید بخشی از دارایی صرافی FTX ژاپن  باشد.

صرافی FTX ژاپن گفت که مدیریت آن در حال گفتگوی منظم با تنظیم‌کننده‌های ژاپنی است و اولین پیش‌نویس طرح آن‌ها را برای از سرگیری برداشت‌ها ارسال کرده است که نشان می‌دهد مشاوره‌های منظم «در صورت تحقق نقاط عطف کلیدی» انجام خواهد شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
مقالات تصادفی
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx