صرافی FTX به دنبال جذب سرمایه برای راه‌اندازی مجدد است

انتشار 1 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

ظرف شش ماه پس از تشکیل پرونده ورشکستگی در نوامبر 2022، صرافی کریپتو FTX اکنون به دنبال راه اندازی مجدد فعالیت خود می‌باشد. جالب اینجاست که FTX همچنین شروع به دریافت درخواست های پیشنهادی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر کرده است. شرکت ترایب کپیتال (VC Tribe Capital) اکنون به دنبال سرمایه گذاری تازه در […]

صرافی FTX

ظرف شش ماه پس از تشکیل پرونده ورشکستگی در نوامبر 2022، صرافی کریپتو FTX اکنون به دنبال راه اندازی مجدد فعالیت خود می‌باشد. جالب اینجاست که FTX همچنین شروع به دریافت درخواست های پیشنهادی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر کرده است. شرکت ترایب کپیتال (VC Tribe Capital) اکنون به دنبال سرمایه گذاری تازه در FTX است. جالب اینجاست که Tribe Capital قبل از فروپاشی صرافی کریپتو نیز سرمایه‌گذار آن بوده است.

FTX و سرمایه گذاری VCها

آرجون ستی، یکی از بنیانگذاران ترایب کپیتال در اوایل سال جاری در ژانویه 2023 با کمیته طلبکاران FTX ملاقات کرد تا در مورد یک پیشنهاد غیررسمی بحث کند. منابع آگاه به بلومبرگ گفتند که ترایب کپیتال همچنین در حال بررسی رهبری کمپین جمع آوری کمک های مالی 250 میلیون دلاری است که 100 میلیون دلار از خود و شرکای محدودش تأمین می‌شود.

قبل از ورشکستگی FTX، ترایب کپیتال هم در FTX US و هم در صرافی بین المللی FTX سرمایه گذاری کرده است. این شرکت که در سال 2018 تأسیس شد، بیش از 1.6 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارد و در تعدادی از شرکت‌های رمزنگاری مانند صرافی کراکن، شرکت پرداخت Bolt و فروشنده تجارت الکترونیک Shiprocket سرمایه گذاری کرده است.

برنامه‌های صرافی FTX برای شروع دوباره

هفته گذشته، وکیل اصلی صرافی FTX اظهار داشت که در حال کار بر روی طرح هایی برای بازگشایی صرافی هستند. مدیر اجرایی جدید FTX، جان جی ری سوم، اظهار داشت که آنها به دنبال تصمیم گیری در سه ماهه دوم هستند که آیا بازگشایی امکان پذیر است یا خیر.

اندرو جی دیتدریک، وکیل FTX نیز اظهار داشت که این شرکت هنوز در مرحله اولیه ارزیابی ایده بازگشایی مجدد است. به این دلیل که راه اندازی مجدد به مقدار قابل توجهی پول نقد نیاز دارد که اکثریت آن از طرف سرمایه گذاران شخص ثالث تامین می شود. در بیانیه‌ای دیگر، کمیته بستانکاران بدون وثیقه FTX گفت: «در حال کار با بدهکاران برای ارزیابی همه گزینه‌ها برای راه‌اندازی مجدد یا فروش صرافی‌های FTX است» و «در حال حاضر هیچ جدول زمانی قطعی برای راه‌اندازی مجدد یا فروش صرافی‌ها وجود ندارد.»

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx