شایعه بازپرداخت 137000 بیت کوین به طلبکاران صرافی Mt. Gox رد شد

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

شایعه بازپرداخت 137000 بیت کوین به طلبکاران صرافی Mt. Gox رد شد قیمت بیت کوین نتوانست حمایت 20000 دلاری را در 27 آگوست حفظ کند. یکی از دلایل این ریزش ترس از فروش بیت کوین های کاربران صرافی منحل شده Mt. Gox بود. طبق داده‌های  کوین تلگراف مارکت پرو و تریدینگ ویو بیت کوین به […]

صرافی بیت کوین Mt. Gox

شایعه بازپرداخت 137000 بیت کوین به طلبکاران صرافی Mt. Gox رد شد

قیمت بیت کوین نتوانست حمایت 20000 دلاری را در 27 آگوست حفظ کند. یکی از دلایل این ریزش ترس از فروش بیت کوین های کاربران صرافی منحل شده Mt. Gox بود.

طبق داده‌های  کوین تلگراف مارکت پرو و تریدینگ ویو بیت کوین به پایین ترین قیمت خود در شش هته اخیر رسید و تا 19800 دلار هم سقوط کرد.

به نظر می‌رسد که نقدینگی ضعیف در آخر هفته بازارهای آشفته را تشدید می‌کند. علاوه بر این شایعات تایید نشده مبنی بر اینکه وجوه کاربران صرافی Mt. Gox قرار است در 28 آگوست به طلبکاران پرداخت  شود، باعث ترس سرمایه گذران بیتکوین شد.

ادعاها در زمان نگارش این مقاله بسیار متفاوت بود، به طوری که برخی معتقد بودند که بخشی از بیت کوین های کاربران صرافی Mt. Gox به ارزش 137000 قرار است فردا، 28 آگوست به آن ها پرداخت شود. برخی دیگر گفتند که وجوه به صورت مرحله ای ارسال خواهد شد، اما با این وجود، پرداخت ها در آخر هفته آغاز می شود. اما همه طلبکاران این صرافی یک نقطه مشترک داشتند و این که آنها می خواهند بیتکوین های خود را بفروشند. از سال 2014 که قیمت بیتکوین کمتر از 500 دلار بود کاربران دیگر به بیت پکوین های خود دسترسی نداشتند. طی این مدت بیت کوین رشد 4000 درصدی داشته است.

مسئول رسیدگی به پرونده بیت کوین های صرافی Mt. Gox

صرافی Mt. Gox تقریباً ده سال پیش با صدها هزار بیت کوین منحل شد. پس از یک روند قانونی طولانی مدت برای بازیابی وجوه کاربران این صرافی، نوبواکی کوبایاشی، مسئول رسیدگی به این پرونده، در 6 ژوئیه اعلام کرد که آماده بازپرداخت طلب مشتریان است. کوبایاشی طی گزارشی پایان ماه آگوست را به عنوان بازه ای که احتمالا برخی از وجوه را برای اولین بار به مشتریان پرداخت خواهد کرد، اعلام کرد.

پس از بحث و گفتگو با دیوان و مطابق با طرح بازیابی وجوه صرافی، مسئول پرونده در نظر دارد تا تکلیف بازپرداخت وجوه به مشتریان را مشخص کند. باز پرداخت ئ امن ئ مطمئن از اولویت های این طرح ذکر شده است. با وجود اینکه هیچ اطلاعات رسمی جدیدی در وب سایت اختصاصی مربوط به مراحل بازیابی وجوه مشتریان ظاهر نشده است. با این حال، مشخص نیست که چرا شایعات فروش به این سرعت مورد توجه قرار گرفته است.

در همین حال، جاش راگر، تحلیلگر معروف بازار معتقد است حتی اگر کل بیت کوین های مشتریان به یکباره فروخته شود، فشار فروش ناشی از آن چیزی که برخی تصور می کردند نخواهد داد.

میشائل ون دی پوپ، یکی از کارکنان کوین تلگراف، افزود:

ترس از عرضه بیت کوین های صرافی Mt. Gox بی دلیل است.

سخن پایانی

با این وجود، ضررهای اخیر  بازار باعث شده که سرمایه گذاران بیت کوین رنج زیادی را متحمل شوند.

بر اساس داده‌های گلسنود، درصد عرضه کل بیت‌کوین در سود به پایین‌ترین حد یک ماهه در روز یعنی کمی بالاتر از 55 درصد رسید.در همین حال، سکه‌های قدیمی‌تر به روند افزایشی خود ادامه دادند. در حالی که درصد عرضه آخرین بار دو سال پیش به بالاترین حد ده ماهه رسید. کوین تلگراف اخیراً گزارش داده است که رفتار هولدرهای بیت کوین علیرغم رکود بازار ارزهای دیجیتال در سال 2022 تقریباً بدون تغییر باقی مانده است.

 

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx