دریافت توکن به جای چک در صندوق های سرمایه گذاری

دریافت توکن بجای چک
 • امیرحسین دربهانی
 • زمان مطالعه: 10دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 398 نفر

فهرست این محتوا

یک استارت آپ برای اولین بار در دارایی های دیجیتال، به شرکای محدود اجازه می دهد تا چک های خود را از طریق توکن بپردازند

این راه اندازی منحصر به فرد احتمالاً با تعدادی از مزایای مالیاتی حداقل در مقایسه با شرکت های سنتی فیات همراه است،
به گفته سه منبع آشنا با این موضوع و مواد بازاریابی ارسال شده به سرمایه گذاران نهادی که توسط Blockworks به دست آمده است، یک معامله گر کهنه کار مشتقات در حال آماده سازی راه اندازی یک شرکت صندوق تامینی متمرکز بر ارزهای دیجیتال با یک پیچ منحصر به فرد است.

چیزی که در مورد استارت‌آپ به رهبری جان کرامر – که آخرین بار مدیریت شرکت دارایی‌های دیجیتال GSR را بر عهده داشت – این است که شرکت Dual Finance به شرکای محدود احتمالی خود چراغ سبز نشان می‌دهد تا مشارکت خود را در مشتقه‌ها انجام دهند.

به گفته منابع، این ترتیب منحصربفرد می تواند برای سرمایه گذاران با حجم سرمایه بالا که به انجام بررسی های لازم روی استراتژی های مشتقه سهام عادت دارند جذاب باشد. رویکرد سرمایه‌گذاری، که با پیشرفت‌های قابل توجه در عمق و وسعت گزینه‌های ارز دیجیتال که اخیراً وارد بازار شده‌اند، ممکن شده است، همچنین می‌تواند مزایای مالیاتی و نقدینگی خاصی داشته باشد.

مدیر بازاریابی این استارتاپ می‌گویند: «معمولاً اگر به یک تیم به صورت توکن پرداخت می‌شود، حتی در حالت قفل، ممکن است افراد در زمان دریافت سود اقتصادی مشمول مالیات بر درآمد در حوزه قضایی خود در ارزش بازار به بازار شوند. این مدل مشابه برنامه‌های تشویقی بلندمدت استاندارد برای شرکت‌ها است که به جای سهام موجود در سهام، به کارکنان و مدیران اجرایی در اعطای اختیار سهام پرداخت می‌کنند.

این از طریق توکن داخلی اختصاصی شرکت اجرا می‌شود که مزایای حاکمیتی را به همراه دارد و ممکن است به ساختار سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) تبدیل شود. جذب سرمایه اولیه اساساً شبیه به دور توکن خصوصی اولیه است، با نقدینگی مورد انتظار از نظر تجارت در بازار ثانویه

کرامر از انتشار توکن به عنوان «اولین و تنها» راه‌اندازی توکن نام می‌برد بدون اینکه «مستقیماً هیچ توکنی فروخته باشد». این می‌تواند برای سرمایه‌گذاران بومی رمزارز باهوش باشد – که منابع گفتند، بخش قابل‌توجهی از شرکای محدود احتمالی شرکت را تشکیل می‌دهند – که مدت‌ها در مورد توکن‌های جدید مناسب برای بنیان‌گذاران که لزوماً از بیرون سود نمی‌برند شک داشتند. خریداران

خطر وجود دارد.

اصولی که Dual Finance برای رسیدن به این هدف دنبال خواهد کرد، آزمایشی و پرخطر هستند. آنها نشان دهنده یک تغییر پارادایم در طراحی های توکنومیک هستند، اما در صورت موفقیت آمیز بودن طرحی بالقوه برای سایر پروژه ها به دنبال آن هستند.

توکن های در نظر گرفته شده برای بذرها تنها ۵ درصد از توکن DUAL را در مجموع عرضه ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تشکیل می دهند. همه توکن‌ها قرار است از طریق گزینه‌های شرط‌بندی توزیع شوند – به این ترتیب شرکت از فروش مستقیم توکن‌ها به سرمایه‌گذارانی که در بازی سهامداری نیستند اجتناب می‌کند.

در مجموع، به نظر می‌رسد که این راه‌اندازی در پس‌زمینه کرامر نقش داشته است: قبل از GSR، او به ایجاد سرمایه‌گذاری‌های رمزنگاری شرکت Consolidated Trading کمک کرد و مدتی را صرف تجارت مشتقات سهام در ولینگتون مدیریت کرد. کرامر، یکی از بنیانگذاران، بریت سیر، همکلاسی سابق او در MIT پیوست. Cyr به‌عنوان یک توسعه‌دهنده اصلی در یوتیوب کار کرده است، پس از ان فعالیت‌هایی در گوگل و فیسبوک داشته است.

کرامر، با توجه به pitchbook، در تجارت مشتقات ارزهای دیجیتال غیر نقدی – یک زمینه خاص اما در حال گسترش – و همچنین ابداع محصولات وام سفارشی و دارایی‌های دیجیتال عجیب و غریب و غیرقابل اجرا تخصص دارد. او بر تمامی توابع ریسک برای یک سبد متشکل از بیش از ۳۰۰ مشتقه توکن غیرنقدی با دارایی های جمعی تحت مدیریت در حدود میلیاردها نظارت داشت.

این شرکت علاوه بر این به دنبال استخدام تعداد انگشت شماری از مهندسان است. نشانه‌ها حاکی از آن است که بنیان‌گذاران در حال نزدیک شدن به روابط با یک زوج هستند، با آرایش کامل کارکنان یک روزه به چگونگی افزایش سرمایه. قرار است معاملات آن در اواخر سه ماهه سوم یا آغاز سه ماهه چهارم سال جاری آغاز شود.

منابع برای بحث در مورد معاملات حساس تجاری ناشناس ماندند. کرامر از اظهار نظر خودداری کرد

محصول سرمایه‌گذاری شاخص Dual Finance با نام Dual Investment Pools (DIP) متشکل از محصولات ساختار یافته‌ای است که بر اساس دارایی‌های رمزنگاری مختلف ساخته شده‌اند – و کرامر، منابع گفته‌اند، ساختار را به‌عنوان بهبودهای اجرایی قابل‌توجهی در خزانه‌های گزینه‌های دارایی دیجیتال فعلی (DOVs) معرفی کرده است.

این شرکت همچنین دارای پیچ و تاب توکنومیک است، به‌طوری‌که Dual از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای تقویت توکنومیک شرکت‌های پرتفوی خود که نیاز به تنظیم دارند، ارجاعاتی دریافت می‌کند که در نتیجه به اکوسیستم Dual Finance می‌پیوندند.

مدیر بازاریابی این ترتیب را به گونه‌ای بیان می‌کنند که استارت‌آپ‌ها را قادر می‌سازد تا توکنومیک خود را دوباره طراحی کنند.

استخرهای سرمایه گذاری غیرمتمرکز قیمت گذاری زنده را از طریق یک API و همچنین عملکردهای اعتصاب و سررسید قابل تنظیم روی گزینه ها ارائه می دهند. قیمت اعتصاب یک اختیار معامله یا مشتقه نشان‌دهنده نقطه فروش انها است، در حالی که سررسید نشان‌دهنده مدت زمان باز ماندن معامله دو طرفه است. در مورد خودروی پرچمدار Dual Finance، سرمایه گذاران معمولاً گزینه دو ساله را خریداری می کنند.

و می تواند آن تجارت را در هر زمان قبلی انجام دهد.

این راه‌اندازی که بدون هزینه‌های مدیریت یا مدیر صندوق انجام می‌شود، از تسویه فیزیکی ابزارهای رمزنگاری استفاده می‌کند. یکی دیگر از دارایی‌ها: گزینه‌های مربوط به سهام‌داری، یا یک محصول ساختاریافته جدید Kramer که برای تشویق نقدینگی در پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای کسب سود طراحی شده است.

به گفته منابع، این شرکت اکنون در حال همکاری به تعدادی  بازار ساز برای انجام این سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مرتبط است. تعدادی مشوق برای اطمینان از مشارکت آنها در نظر گرفته شده است.

وقتی نوبت به آن پروتکل‌ها می‌رسد، کرامر و سیر قبلاً برای مشارکت در امور حاکمیتی کار کرده‌اند – زمینه‌ای رو به رشد برای سرمایه‌گذاران نهادی که به تازگی به ارز دیجیتال Anchor Terra برمی‌گردد. در حالی که کنش‌گرایی مدت‌هاست یک استراتژی در بازار سهام بوده است، اما برای رمزارز بسیار جدیدتر است.

یکی از منابع آگاه از راه‌اندازی گفت: «خیلی ساده‌تر است – خوب، شاید آسان نباشد، اما آلفای بیشتری نسبت به سهام باقی مانده است. پنجره بسته خواهد شد، اما در حال حاضر، رمزارز ناکارآمد است. و این یک امتیاز مثبت است.»

کرامر همچنین در حال کار بر روی سیستمی برای قرض دادن وثیقه DIP به شرکای محدود خاصی است که باید وام را تا پایان قرارداد بازپرداخت کنند. این طراحی شده است تا در میان نوسانات بازار مبتنی بر گسترده، به عنوان پوششی بر روی استراتژی اصلی عمل کند.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx