کره جنوبی پروژه متاورس ملی خود را راه اندازی خواهد کرد

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

کره جنوبی پروژه متاورس ملی خود را راه اندازی خواهد کرد وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم و برنامه ‌ریزی کره جنوبی متعهد شده است که مبلغ ۲۲۳.۷ میلیارد وون معادل ۱۸۶.۷ میلیون دلار را برای ایجاد یک اکوسیستم متاورس گسترده برای حمایت از رشد محتوای دیجیتال و رشد شرکت ‌ها در داخل این کشور […]

کره جنوبی پروژه متاورس ملی خود را راه اندازی خواهد کرد

کره جنوبی پروژه متاورس ملی خود را راه اندازی خواهد کرد

وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم و برنامه ‌ریزی کره جنوبی متعهد شده است که مبلغ ۲۲۳.۷ میلیارد وون معادل ۱۸۶.۷ میلیون دلار را برای ایجاد یک اکوسیستم متاورس گسترده برای حمایت از رشد محتوای دیجیتال و رشد شرکت ‌ها در داخل این کشور اختصاص بدهد.

این وزارتخانه در بیانیه ‌ای اعلام کرد که این بودجه برای تکمیل چهار هدف اصلی پروژه موسوم به «دنیای مجازی گسترده» هزینه خواهد شد.

این سازمان دولتی قصد دارد از متاورس خود به عنوان بستری برای گسترش رشد صنعتی مجازی شهرها، آموزش و رسانه ها استفاده کند.

در این راستا، از سازندگان محتوا در حوزه های مختلف به منظور جذب استعدادها برای کمک به ساخت این پلتفرم پشتیبانی خواهد شد. این وزارتخانه همچنین اعلام کرده که میزبان فعالیت های خلاقانه جامعه محور، مسابقه توسعه دهندگان و هکاتون خواهد بود.

مدیرعامل شرکت Hashed، سایمون کیم (Simon Kim)، در این خصوص خاطرنشان کرد که این پلتفرم جدید متاورس تمرکز ویژه ای بر تقویت گسترش تجاری با ارائه حمایت مالی برای شرکت کنندگان خواهد داشت.

به اعتقاد وی، از آنجایی که بخش خصوصی فعالانه در بازار متاورس سرمایه‌ گذاری می ‌کند، در تأمین بودجه این پروژه توسط دولت مشکلی وجود نخواهد نداشت. وی افزود:

دولت کره باید بیشتر به بحث قانونگذاری توجه کند. در این کشور، انتشار بازی های NFT و صدور توکن ممنوع است.

لازم به ذکر است که Hashed یک شرکت سرمایه گذاری در کره جنوبی است که تاکنون در پروژه های متاورسی مانند Decentraland و Sandbox سرمایه گذاری کرده است.

 

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx