خالق چت جی پی تی در کانادا تحت تحقیقات مربوط به نقض حریم خصوصی قرار گرفت

انتشار 1 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

شرکت OpenAI، خالق ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی (ChatGPT)، توسط کمیسیون حریم خصوصی کانادا (OPC) به دلیل اتهام جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات شخصی بدون رضایت، تحت تحقیقاتی قرار گرفته است. در 4 آوریل، دفتر کمیسیون حریم خصوصی کانادا (OPC) اعلام کرد که تحقیقاتش در پی شکایت یک فرد ناشناس انجام شده است. […]

چت جی پی تی

شرکت OpenAI، خالق ربات هوش مصنوعی چت جی پی تی (ChatGPT)، توسط کمیسیون حریم خصوصی کانادا (OPC) به دلیل اتهام جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات شخصی بدون رضایت، تحت تحقیقاتی قرار گرفته است. در 4 آوریل، دفتر کمیسیون حریم خصوصی کانادا (OPC) اعلام کرد که تحقیقاتش در پی شکایت یک فرد ناشناس انجام شده است.

فیلیپ دوفرسن، رئیس کمیسیون حریم خصوصی، گفت که دفتر او توجه زیادی به فناوری هوش مصنوعی دارد تا اطمینان حاصل کند که حقوق حریم خصوصی کانادا به اندازه کافی محافظت می شود. وی گفت:

«فناوری هوش مصنوعی و تأثیرات آن بر حریم خصوصی برای دفتر من در اولویت است. ما باید با پیشرفت‌های سریع فناوری همراه باشیم و جلوتر از آن حرکت کنیم. و این یکی از حوزه‌های تمرکز اصلی من است.»

هیچ نظر دیگری توسط OPC ارائه نشد و دفتر هیچ اشاره ای به محدودیت دسترسی کانادایی ها به چت جی پی تی نکرد.

تحقیقات کانادا در حالی انجام می شود که آلمان، فرانسه، ایرلند و اسپانیا اقدامات احتمالی مشابهی را در زمینه هوش مصنوعی دنبال می کنند.  در 31 مارس، ناظر حفاظت از داده های ایتالیا به طور موقت این چت بات را مسدود کرد. با این حال این تصمیم واکنش ماتئو سالوینی، معاون نخست‌وزیر ایتالیا، را برانگیخت که این ممنوعیت را در 4 آوریل در توییتی «بیش از حد» توصیف کرد.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx