ارز دیجیتال بانک مرکزی پاکستان راه اندازی می‌‌شود

انتشار 2 سال قبل
آنچه می‌خوانید...

بانک دولتی پاکستان قوانین جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (نهادهای غیربانکی ارائه دهنده ابزارهای پرداخت دیجیتال) امضا کرد تا از صدور به موقع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سه سال آینده اطمینان حاصل کند. قانون‌گذاران در سراسر جهان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راهی برای افزایش قابلیت‌های فیات با به ارث بردن […]

ارز دیجیتال بانک مرکزی

بانک دولتی پاکستان قوانین جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (نهادهای غیربانکی ارائه دهنده ابزارهای پرداخت دیجیتال) امضا کرد تا از صدور به موقع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در سه سال آینده اطمینان حاصل کند. قانون‌گذاران در سراسر جهان ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را راهی برای افزایش قابلیت‌های فیات با به ارث بردن قدرت مالی فناوری‌هایی می‌دانند که ارزهای دیجیتال را تقویت می‌کنند. پاکستان با اعلام مقررات جدید برای اطمینان از راه اندازی CBDC داخلی تا سال 2025 به این لیست پیوست.

بانک دولتی پاکستان (SBP) قوانین جدیدی را برای مؤسسات پول الکترونیکی (EMI) امضا کرد تا از صدور به موقع CBDC در سه سال آینده اطمینان حاصل کند. به گزارش رسانه محلی عرب نیوز، بانک جهانی به پاکستان در طراحی مقررات جدید کمک کرد. علاوه بر رعایت جدول زمانی برای راه اندازی CBDC، مقررات اقدامات پیشگیرانه را در برابر پول شویی و تامین مالی تروریسم و ​​در عین حال در نظر گرفتن الزامات حمایت از مصرف کننده و گزارش، تضمین می کند.

بانک دولتی SBP مجوزهایی را برای EMI ها برای صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی صادر خواهد کرد. در طی این اعلامیه، اسد عمر، وزیر دارایی اظهار داشت که استفاده از EMI در ارتقای اقتصاد دیجیتال، موسسات مالی را در برابر تهدیدات امنیت سایبری محافظت می کند. جمیل احمد معاون فرماندار SBP در نظر دارد فساد و ناکارآمدی ناشی از ارزهای فیات را از طریق CBDCs مهار کند. او گفت:

این مقررات مهم گواهی بر تعهد SBP به باز بودن، پذیرش فناوری و دیجیتالی کردن سیستم مالی ما است.

آغاز یک محیط نظارتی سریع، پاکستان را در میان نزدیک به 100 کشوری قرار می دهد که به طور فعال در تحقیق و راه اندازی طرح های CBDC مشارکت دارند. کشور همسایه هند نیز اخیراً به مسابقه راه اندازی CBDC پیوست. در 22 نوامبر، بانک مرکزی هند (RBI) برنامه بلندپروازانه ای را برای راه اندازی آزمایشی CBDC خود تا پایان سال 2022 اعلام کرد. بانک مرکزی هند، RBI، در مرحله نهایی آماده سازی روپیه دیجیتال آزمایشی است که در ابتدا بین 10000 تا 50000 کاربر بانک های شرکت کننده آزمایش خواهد شد.

برای مطالعه اخبار مرتبط با رمزارزها در ایران و جهان، وبلاگ و کانال خبری ما را دنبال کنید.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx