آدرس بیت کوین چیست ؟

آدرس بیت کوین چیست؟
 • سهراب مرشدی
 • زمان مطالعه: 15دقیقه
 • دیدگاه ها ‏بدون دیدگاه
 • مطالعه شده توسط ‏ 239 نفر

آدرس بیت کوین چیست و چگونه کار می کند؟

اگر تازه وارد بیت کوین هستید یا فقط بیت کوین را در یک صرافی معامله کرده اید، ممکن است با آدرس های بیت کوین آشنا نباشید. با این حال، آنها بخش مهمی از استفاده از بیت کوین هستند، به خصوص اگر قصد دارید مسئولیت کوین‌های خود را به عهده بگیرید. هر کسی که از بیت کوین استفاده می کند باید یاد بگیرد که آدرس بیت کوین چیست و چگونه کار می کنند تا بتوانند با خیال راحت کوین ‌های خود را ارسال و دریافت کنند!

آدرس بیت کوین چیست؟

آدرس بیت کوین یک رشته الفبایی است که برای دریافت بیت کوین به کیف پول شما استفاده می شود. شما می توانید آن را مانند یک آدرس ایمیل در نظر بگیرید. هر کسی که یکی از آدرس های بیت کوین شما را داشته باشد می تواند برای شما بیت کوین بفرستد، درست مانند هر کسی که یکی از آدرس های ایمیل شما را دارد می تواند برای شما ایمیل بفرستد. بیایید ببینیم آدرس های بیت کوین چگونه هستند و چگونه از آنها استفاده کنیم.

آدرس های بیت کوین چگونه هستند؟

آدرس بیت کوین مانند یک رشته طولانی از حروف و اعداد به نظر می رسد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

۱LMcKyPmwebfygoeZP8E9jAMS2BcgH3Yip
۳E13MQrZvPHqSSTsdQaZzZiYPzjEDT5VKE
bc1qsr03qya584vkdqztxyat3d5s63pjfddy8vwrue
bc1qzyda53xqwkqruex3mzwvpja04x23r572mygpgfc90qckdw2cwwaqr2h70u

همه آدرس های بیت کوین شبکه اصلی با پیشوند ۱، ۳ یا bc1 شروع می شوند. ممکن است متوجه شوید که برخی از این آدرس‌ها طولانی‌تر هستند و هیچ حروف بزرگی را شامل نمی‌شوند. این به این دلیل است که آنها از فرمت آدرس دیگری به نام Bech32 استفاده می کنند. علی‌رغم قالب‌بندی جایگزین، این آدرس‌ها به روشی مشابه استفاده می‌شوند و کاربر معمولی بیت‌کوین نیازی به برخورد متفاوت با آدرس‌های «bc1» ندارد.

آدرس ها همچنین می توانند به عنوان کدهای QR بیان شوند. این به اشتراک گذاری آدرس ها با افراد دیگر کمک می کند. برای مثال، برخی از برنامه‌ها می‌توانند از دوربین تلفن برای اسکن یک کد QR از تلفن شخص دیگر، صفحه رایانه یا کاغذ چاپ شده استفاده کنند.

آدرس بیت کوین

فاکتورهای لایتنینگ آدرس نیستند

یک راه جایگزین برای تراکنش با بیت کوین استفاده از راه حل لایه دوم به نام شبکه لایتنینگ است. این تراکنش ها در بلاک چین انجام نمی شوند و از آدرس های بیت کوین استفاده نمی کنند. در عوض، شبکه لایتنینگ از سیستم فاکتورها به عنوان روش اصلی برای انتقال بیت کوین از فردی به فرد دیگر استفاده می کند. گیرنده یک فاکتور برای مبلغی خاص تولید می کند و سپس فاکتور را در اختیار فرستنده قرار می دهد و او می تواند آن را پرداخت کند. فاکتورهای لایتنینگ بسیار طولانی تر از آدرس های بیت‌کوین هستند و با پیشوند ln شروع می شوند. آنها همچنین دارای کدهای QR هستند که اغلب به طور قابل توجهی پیچیده تر از کدهای QR مورد استفاده برای آدرس های بیت‌کوین هستند:

اخیراً، “آدر‌س های لایتنینگ” (معمولاً به شکل آدر‌س ایمیل شکل می گیرند) نیز شروع به ظهور کرده اند و نباید آنها را با آد‌رس های بیت کوین اشتباه گرفت.

نحوه استفاده از آدرس بیت کوین

آدرس‌ها برای تمام تراکنش‌های معمولی بیت‌کوین که در بلاک چین انجام می‌شوند استفاده می‌شوند. آنها نشان دهنده مقصد بیت کوینی هستند که در حال انتقال است. اگر می خواهید بیت کوین را برای شخص دیگری بفرستید، او باید یک آدرس به شما بدهد. برعکس، اگر شخصی بخواهد برای شما بیت کوین بفرستد، باید یک آدرس به او بدهید. در زیر برخی از بهترین روش‌های ملموسی که هنگام استفاده از آدرس‌ها باید رعایت شود، آمده است.

همیشه از یک آدرس جدید استفاده کنید

کیف پول شما فقط یک آدرس ندارد. در حقیقت می‌تواند آدرس‌های مختلفی ایجاد کند که همگی به یک کیف پول اشاره می‌کنند. در واقع، شما می توانید هزاران آدرس، بیش از آنچه که نیاز دارید، ایجاد کنید!

اما چرا می خواهید از بیش از یک آدرس برای دریافت بیت کوین به کیف پول خود استفاده کنید؟ پاسخ حریم خصوصی است. از آنجایی که بلاک چین بیت کوین عمداً شفاف است، موجودی بیت کوین در هر آدرس عمومی است و به راحتی قابل جستجو است (مثل اینکه از گوگل برای جستجوی یک وب سایت استفاده می کنید). اگر کسی بفهمد که یک آد‌رس متعلق به شماست (شاید شما یک آد‌رس به او داده اید تا بتواند برای شما بیت کوین ارسال کند)، آن شخص می تواند موجودی آن آد‌رس را در آینده پیگیری کند. بنابراین، استفاده از آدرس‌های جدید برای دریافت بیت‌کوین از افراد دیگر توصیه می‌شود، همانطور که در مقاله ما که اصول حریم خصوصی را پوشش می‌دهد.

اطمینان حاصل کنید که آدرس صحیح است

همانطور که قبلا نشان داده شد، آدرس های بیت کوین مانند یک سری اعداد و حروف تصادفی به نظر می رسند و هر کاراکتر ضروری است. اگر آدرسی تغییر کند، نتیجه دیگر نشان دهنده مقصد مورد نظر نخواهد بود. وجوهی که اشتباهاً به آدرس دیگری ارسال می شود تقریباً غیرقابل بازیابی خواهد بود.

یا به همین دلیل، هنگام انتقال آدرس ها از یک مکان به مکان دیگر، همیشه باید از کدهای QR یا روش کپی و پیست استفاده کنید. استفاده از کیف پول سخت افزاری برای تأیید یک آدرس و انجام یک تراکنش آزمایشی کوچک می تواند هنگام تأیید صحت آدرس، اطمینان بیشتری ایجاد کند.

چک سام آدرس بیت کوین چیست؟

خوشبختانه، آدرس های بیت کوین همچنین دارای یک شبکه ایمنی بسیار موثر برای جلوگیری از اشتباهات تایپی هستند. چند کاراکتر آخر هر آدرس یک جمع کنترلی است که با هش کردن داده های قبلی ایجاد می شود. به زبان ساده، اگر یک آدرس معتبر بگیرید و حتی کمی آن را تغییر دهید، شاید فقط یکی از شخصیت ها را تغییر دهید، تقریباً مطمئناً نامعتبر می شود. احتمال اینکه تغییر شما منجر به آدرس معتبر متفاوتی شود کمتر از ۱ در ۴,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ است (یا غیرممکن است، بسته به اینکه کدام کاراکتر تغییر داده شده است).

چند کاراکتر از آدرس خود را باید بررسی کنم؟

به دلیل چک‌سام، زمانی که یک آدرس در مکان دیگری کپی می‌شود، بررسی اینکه آیا هر حرف و عدد به درستی منتقل شده‌اند، ضروری نیست. انجام این کار ضرری ندارد، اما یک میانبر که معمولاً توصیه می‌شود این است که شش کاراکتر اول و شش کاراکتر آخر آدرس را دوبار بررسی کنید. اگر آن کاراکترها همانطور که انتظار می رود ظاهر شوند و آدرس معتبر باقی بماند، می توانید مطمئن باشید که اشتباهی مرتکب نشده اید. اگر فکر می‌کنید که یک مهاجم پیشرفته سعی در از دست دادن بیت کوین شما دارد، باید آدرس کامل را به صورت دستی بررسی کنید.

آدرس بیت کوین

آدرس های بیت کوین چگونه ایجاد می شوند؟

هنگامی که یک کیف پول جدید ایجاد می شود، تمام آدرس های آن کیف پول را می توان بلافاصله محاسبه کرد، حتی اگر کیف پول کاملا آفلاین ساخته شده باشد. بیایید کمی روشن کنیم که چگونه کار می کند!

آدرس ها از کلیدهای عمومی ساخته می شوند

فرض کنید شخصی می خواهد یک آدرس بسازد تا بتواند بیت کوین دریافت کند، اما از صفر شروع می کند. به طور معمول، اولین مرحله تولید تصادفی یک کلید خصوصی اصلی است که می تواند به عنوان یک عبارت اولیه نیز بیان شود. کاربر می‌خواهد کلید خصوصی را ایمن و خصوصی نگه دارد زیرا می‌تواند بعداً برای تأیید هزینه بیت‌کوین دریافتی به آدرس مورد استفاده قرار گیرد. امن ترین راه برای تولید کلید خصوصی استفاده از کیف پول سخت افزاری است.

سپس می توان از seed برای ایجاد یک کلید عمومی اصلی و کلیدهای عمومی توسعه یافته که به نام xpubs نیز شناخته می شوند، استفاده کرد. یک کلید خصوصی می تواند هر تعداد xpub مختلف را که شما می خواهید تولید کند. آنها جزء اصلی برای ایجاد کیف پول هستند و از آنجایی که می توانید چندین xpub از یک کلید خصوصی ایجاد کنید، از کلید خصوصی شما می توان برای ساخت کیف پول های مجزای زیادی استفاده کرد!

هنگامی که یک xpub دارید، می توانید از آن برای تولید هر تعداد کلید عمومی معمولی که می خواهید استفاده کنید. سپس از هر کلید عمومی می توان برای ایجاد یک آدرس منحصر به فرد استفاده کرد! اگر یک کلید عمومی را فقط از یک xpub بگیرید، آدرس شما متعلق به یک کیف پول تک امضا خواهد بود. اگر در عوض با ترکیب چندین کلید عمومی از چندین xpub و چندین کلید خصوصی، آدرسی ایجاد کنید، آدرس شما متعلق به یک کیف پول چندامضا (multisig) خواهد بود.

کاربران پیشرفته بیت کوین همچنین می توانند دستورالعمل های اضافی را در آدرس های خاصی قرار دهند، به طوری که برای صرف بیت کوین فراتر از امضای کلیدهای خصوصی باید شرایط را رعایت کرد. به عنوان مثال، شخصی می تواند آدرسی ایجاد کند تا بیت کوین دریافتی به آن آدرس تنها پس از مدت زمان معینی یا پس از حل یک مسئله ریاضی و موارد دیگر صرف شود.

نوشته هایی که شاید خواندنش برای شما جالب باشد

استخراج بیت کوین

دیدگاه های نوشته

‏بدون دیدگاه
0 0 دیدگاه ها
به این نوشته چه امتیازی میدهید؟
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
تبدیل ارزهای دیجیتال
خرید اتریوم

دسته بندی آموزش های
صرافی ارزینجا

قیمت بیتکوین

آخرین قیمت
ارزهای دیجیتال

صرافی ارزدیجیتال در ایران

دانلود اپلیکیشن
موبایل ارزینجا


ارزهای دیجیتال در یک نگاه

 • مخترع بیت کوین : ساتوشی ناکاموتو
 • تاریخ معرفی : نهم ژانویه ۲۰۰۸
 • روش عرضه اولیه: استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین: ۲۱میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین: اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی: بالا
 • قابلیت رهگیری: دارد
 • اسم و‌ واحد ارز: بیت کوین (ساتوشی)
 • نماد ارز: BTC
 • کارمزد تراکنش: بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است.
 • لگوریتم: SHA-256
 • زمان بلاک: حدود ده دقیقه
 • استخراج: استخراج کننده های ASIC
 • مقیاس پذیر: می باشد

بیت‌کوین (BTC)، اولین و پیشتازین ارز دیجیتال، به‌عنوان یک نوآوری توسط مخترع ناشناس “ساتوشی ناکاموتو” در تاریخ ۹ ژانویه ۲۰۰۸ معرفی شد. روش عرضه اولیه آن از طریق استخراج بلاک جنسیس، یعنی ایجاد بلاک ابتدایی شبکه، صورت گرفت. ارز بیت‌کوین دارای محدودیت تامینی ۲۱ میلیون واحد است، که این ویژگی تامین ارزش و قدرت آن را تا حد زیادی تضمین می‌کند.

پروتکل بلاک‌چین بیت‌کوین از اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند، که به استخراج بلاک‌ها انرژی زیادی می‌طلبد. این ارز دارای حریم خصوصی بالایی است و امکان رهگیری تراکنش‌ها از طریق بلاک‌چین وجود دارد.

بیت‌کوین با نماد ارز BTC شناخته می‌شود و کارمزد تراکنش‌های آن متغیر است و بسته به شلوغی شبکه و کیف پول‌های مورد استفاده تعیین می‌شود. الگوریتم امنیتی این ارز SHA-256 است و زمان تولید هر بلاک حدود ده دقیقه است.

استخراج بیت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC (مدار مجتمع ویژه استخراج) انجام می‌شود و قابلیت مقیاس‌پذیری دارد، اما این مقیاس‌پذیری همراه با چالش‌هایی در زمینه هزینه‌ها و مصرف انرژی آمده است. بیت‌کوین به‌عنوان پیشواز تحول در عالم ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین تاریخی بی‌نظیر را نمایان می‌کند.

بیت‌کوین به‌عنوان نخستین ارز دیجیتال، الگویی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده ایجاد کرده است. این ارز با اصول بلاک‌چین و امنیت عالی خود، بستری را برای انتقال ارزش بین افراد بدون واسطه فراهم کرده است. تغییرات در کد بیت‌کوین توسط انجام بهبود‌ها و اصلاحات انجام می‌شود، به‌طوری‌که از ابتدای تا به امروز، جامعه توسعه‌دهندگان بهبودهای مستمری را به شبکه اضافه کرده‌اند.

 • مخترع اتریوم : ویتالیک بوترین
 • تاریخ معرفی : اواسط ۲۰۱۳
 • کشور مبداء : روسیه
 • محدودیت کوین : بدون محدودیت
 • روش عرضه اولیه : پیش فروش
 • بلاکچین : نسل دوم
 • پروتکل بلاکچین : اثبات انجام کار در حال حرکت به اثبات سهام
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : اتریوم ( ETH)
 • نماد ارز : ETH
 • کارمزد تراکنش : متغیر است
 • الگوریتم استخراج : ETHASH
 • زمان تکمیل بلاک : ۱۴ ثانیه
 • قابلیت استخراج : دارد
 • زبان برنامه نویسی : Solidity

اتریوم (Ethereum) که توسط ویتالیک بوترین، مخترع اصلی آن، معرفی شد، به‌عنوان یکی از پیشروهای ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود. این ارز در اواسط سال ۲۰۱۳ معرفی شد و ویتالیک بوترین، مخترع آن، اهمیت زیادی را به توسعه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاک‌چین اختصاص داد. ویتالیک بوترین اهل روسیه است.

اتریوم دارای محدودیت کوین ندارد و روش عرضه اولیه‌اش از طریق پیش‌فروش صورت گرفت. این ارز از بلاک‌چین نسل دوم استفاده می‌کند و از اثبات انجام کار به اثبات سهام در حال حرکت است. همچنین، دارای حریم خصوصی بالا و قابلیت رهگیری تراکنش‌ها است.

واحد ارز اتریوم ETH نامیده می‌شود و نماد ارز آن نیز ETH است. این ارز با الگوریتم استخراج ETHASH استخراج می‌شود و زمان تکمیل بلاک در این شبکه حدود ۱۴ ثانیه است. قابلیت استخراج نیز در اتریوم وجود دارد و برنامه‌نویسان می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Solidity قراردادهای هوشمند را ایجاد کنند. با این ویژگی‌ها، اتر به عنوان یک اکوسیستم چندمنظوره و قدرتمند در دنیای ارزهای دیجیتال و توسعه‌دهندگان برنامه‌ها شناخته می‌شود.

 • مخترع لایت کوین : چارلی لی
 • تاریخ معرفی : هفتم اکتبر ۲۰۱۱
 • روش عرضه اولیه : استخراج بلاک جنسیس
 • محدودیت کوین : ۸۴ میلیون واحد
 • پروتکل بلاک‌چین : اثبات انجام کار
 • حریم خصوصی : بالا
 • قابلیت رهگیری : دارد
 • اسم و‌ واحد ارز : لایت کوین
 • نماد ارز : LTC
 • کارمزد تراکنش : بسته به کیف پول ‌‌و شلوغی شبکه متغیر است
 • الگوریتم : SCRYPT
 • زمان بلاک : حدود ۲.۵ دقیقه
 • استخراج : کارت گرافیک (GPU) – دستگاه های ASIC
 • مقیاس پذیر : می باشد

لایت‌کوین (Litecoin) به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو و نسخه سریع‌تر و سبک‌تر از بیت‌کوین شناخته می‌شود. چارلی لی، مخترع آن، این ارز را به عنوان جوانترین برادر بیت‌کوین توصیف کرده است. لایت‌کوین در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ معرفی شد و از طریق استخراج بلاک جنسیس عرضه شد.

محدودیت تامینی لایت‌کوین به ۸۴ میلیون واحد محدود شده است. این ارز از پروتکل اثبات انجام کار (PoW) استفاده می‌کند و حریم خصوصی بالایی دارد. قابلیت رهگیری تراکنش‌ها در بلاک‌چین لایت‌کوین وجود دارد.

واحد ارز لایت‌کوین به نام LTC شناخته می‌شود و نماد ارز آن نیز LTC است. کارمزد تراکنش‌ها بسته به کیف پول و شلوغی شبکه متغیر است. لایت‌کوین از الگوریتم استخراج SCRYPT برای استخراج استفاده می‌کند و زمان تکمیل هر بلاک حدود ۲.۵ دقیقه است.

استخراج لایت‌کوین با استفاده از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و همچنین دستگاه‌های ASIC انجام می‌شود. این ارز از مقیاس‌پذیری بالایی برخوردار است که این ویژگی به آن اجازه می‌دهد تا در تراکنش‌های سریع‌تر و هزینه‌های کمتر نسبت به بیت‌کوین عمل کند.

لایت‌کوین با ویژگی‌هایی همچون زمان تکمیل بلاک کوتاهتر (حدود ۲.۵ دقیقه) و الگوریتم SCRYPT برای استخراج، به عنوان یک جایگزین مناسب برای بیت‌کوین در تراکنش‌های روزمره شناخته می‌شود. این ارز با تمرکز بر سرعت تایید تراکنش‌ها و کاهش هزینه‌های تراکنش‌ها، جذب توجه افراد بسیاری در دنیای ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است.

لایت‌کوین از دستگاه‌های کارت گرافیک (GPU) و دستگاه‌های ASIC برای استخراج بهره می‌برد، که این ویژگی به معنای دسترسی آسان‌تر برای افراد مختلف به فرآیند استخراج است. همچنین، امکان استخراج این ارز با کمترین تجهیزات نیز وجود دارد.

 

 • مخترع کاردانو : چارز هاسکینسو
 • تاریخ معرفی : دسامبر ۲۰۱۷
 • محدودیت کوین : ۴۵ میلیارد واحد
 • بلاکچین : نسل سوم
 • حریم خصوصی : بالا
 • اسم و‌ واحد ارز : کاردانو
 • نماد ارز : ADA
 • کارمزد تراکنش : کمتر از یک دلار
 • الگوریتم : اثبات سهام
 • استخراج : با توجه به اثبات سهام بودن بستگی به میزان دارایی این ارز دارد.
 • مقیاس پذیر : محدودیت مقیاس پذیری ندارد

کاردانو (Cardano) که توسط چارلز هاسکینسو معرفی شده است، به عنوان یک پلتفرم بلاک‌چین مبتنی بر دانش تخصصی و تحقیقات علمی معروف است. این پروژه در دسامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و با ارائه راهکارهای نوآورانه، جایگاه ویژه‌ای در جامعه ارزهای دیجیتال دارد.

کاردانو با محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد، از بلاک‌چین نسل سوم استفاده می‌کند که از طراحی‌های تخصصی برای بهبود امنیت، سرعت و پایداری شبکه استفاده می‌کند. حریم خصوصی بالایی نیز در این پلتفرم وجود دارد.

واحد ارز به نام ADA شناخته می‌شود و نماد ارز نیز ADA است. یکی از ویژگی‌های متمایز کاردانو، کارمزد تراکنش کمتر از یک دلار است که این امر را برای کاربران جذاب می‌کند. این ارز از الگوریتم اثبات سهام (PoS) برای اثبات تراکنش‌ها و امنیت شبکه استفاده می‌کند.

استخراج کاردانو با توجه به اثبات سهام بودن آن، بستگی به میزان دارایی‌های معدنگران دارد. این امر به معنای انرژی کمتر مصرفی و امکان استخراج بدون تجهیزات پرهزینه می‌شود. کاردانو با محدودیت مقیاس پذیری ندارد و از طریق تحقیقات و توسعه‌های مستمر، بهبود‌هایی در زمینه‌های مختلف به شبکه اضافه می‌کند، این ویژگی باعث جلب توجه جامعه فناوری و ارزهای دیجیتال می‌شود.

کاردانو با رویکردی هوش مصنوعی و بر اساس ابزارهای تحقیقاتی، به توسعه‌ای پایدار و طولانی مدت در عرصه ارزهای دیجیتال می‌پردازد. این پروژه از طراحی‌های مهندسی از پیش تعیین‌شده و اصولی برای توسعه و ارتقاء شبکه بهره می‌برد.

کاردانو با ایجاد امکانات همچون اعتماد توزیع شده، قراردادهای هوشمند و تجزیه و تحلیل ریاضی، نقش مهمی در تحول دیجیتال و اقتصاد معاصر دارد. این پلتفرم به محدودیت کوین ۴۵ میلیارد واحد تعیین شده است، که این امر باعث مدیریت بهتر عرضه و تقاضای ارز می‌شود.

 • مخترع : دیوید شوارتز و جد مکالب
 • هدف : حل مشکل کند بودن و بالا بودن کارمزد پرداخت های برون مرزی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ژانویه ۲۰۱۲
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد میلیارد
 • تورم : ندارد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : اثبات درستی
 • زمان تراکنش : ۴ ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : ریپل (XRP)
 • نماد ارز : XRP
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Java
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : رویال بانک کانادا ، بانک ملی استرالیا ، دیلویتی، مانی گرام و …

 • مخترع : جد مکالب
 • هدف : تسهیل خدمات پرداختی برون مرزی برای افراد عادی
 • مصارف : پرداخت برون مرزی
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : صد و پنج میلیارد + ۱ درصد سالیانه
 • تورم : دارد ، سالیانه یک درصد
 • الگوریتم : (Proof of Correctness (PoC
 • پروتکل اجماع : پروتکل اجماع ویژه استلار
 • زمان تراکنش : ۳ تا ۵ثانیه
 • اسم و‌ واحد ارز : استلار (لومن)
 • نماد ارز : XLM
 • قابلیت استخراج : ندارد
 • زبان برنامه نویسی : ++C/c
  JavaScript
  Go
 • بازار هدف : موسسه های مالی
 • همکاری های مهم : شراکت با کمپانی IBM

 • مخترع : جرد تیت
 • هدف : امنیت ، کاربرد به عنوان پول ، یک روش پرداخت سریع و آسان
 • دیجی بایت اولین ارز رمزپایه ای بود که فناوری SegWit به معنای شاهد جداگانه را مورد استفاده قرار داد که همین باعث بروز نوآوری های دیگری مانند تراکنش های کراس چین و تایید تکی تراکنش شد.
 • تاریخ معرفی : ۲۰۱۴
 • کشور مبداء : آمریکا
 • محدودیت کوین : بیست و یک میلیارد واحد
 • زمان تراکنش : ۱۵ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : دیجی بایت
 • نماد ارز : DGB
 • قابلیت استخراج : دارد
 • استخراج به وسیله‌ی : GPU , ASIC را دارد و کاربرانی توانند به یک استخر استخراج بپیوندند
 • الگوریتم استخراج : SHA256,Scrypt,Qubit,odocrypt,Skein
 • زبان برنامه نویسی : ++c
 • مقیاس پذیری : دارد

 • مخترع : جاستین سان
 • هدف : ایجاد اینترنت غیر متمرکز
 • تاریخ معرفی : جولای ۲۰۱۷
 • کشور مبداء : سنگاپور
 • محدودیت کوین : ۹۹.۳بیلیون
 • پروتکل بلاکچین : (Delegated Proof of Stake – DPoS)
 • زمان تراکنش : ۳ ثانیه برای هر بلاک
 • اسم و‌ واحد ارز : ترونیکس
 • نماد ارز : TRX
 • قیمت اولیه : در یکم جولای ۲۰۱۷حدود دو سنت بوده است.
 • زبان برنامه نویسی :
  JavaScript / Java / Rust / C++ / Shell

 

 • مخترع تزوس : آرتور بریتمن
 • هدف : یک پلتفرم خود اصلاح گر
 • تاریخ معرفی : در جولای۲۰۱۷ معرفی و در سپتامبر۲۰۱۸ راه اندازی
 • کشور مبداء : سوئیس
 • تعداد کل واحدها :۷۶۳.۳۰میلیون.
 • الگوریتم مورد استفاده: dPos اثبات سهام از طریق گره قانونی
 • اسم و‌ واحد ارز : Tezos
 • نماد ارز : XTZ
 • قیمت اولیه: در اکتبر۲۰۱۷حدود ۲.۳۵$ بوده است.
 • زبان برنامه نویسی : OCaml
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx