دکس تولز چیست و چگونه می‌توان از آن استفاده کرد؟

انتشار 2 ماه قبل
آنچه می‌خوانید...

در حالی که صرافی های غیر متمرکز (DEX) مزایایی مانند نگه‌داری ارزهای دیجیتال توسط خود کاربر (خود حضانتی) و دسترسی به بازارهای جهانی را ارائه می‌کنند، پیچیدگی فنی آنها مانع از پذیرش گسترده آنها شده است. اگریگیتورها (Aggregator) و استخرهای نقدینگی در طول سال‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند، اما تریدرها همچنان بدون دسترسی یکپارچه و بلادرنگ […]

دکس تولز

در حالی که صرافی های غیر متمرکز (DEX) مزایایی مانند نگه‌داری ارزهای دیجیتال توسط خود کاربر (خود حضانتی) و دسترسی به بازارهای جهانی را ارائه می‌کنند، پیچیدگی فنی آنها مانع از پذیرش گسترده آنها شده است. اگریگیتورها (Aggregator) و استخرهای نقدینگی در طول سال‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند، اما تریدرها همچنان بدون دسترسی یکپارچه و بلادرنگ به داده‌های بازار، با مشکل مواجه هستند. اینجاست که دکس تولز (DEXTools)، پلتفرمی که برای رفع موانع اصلی فعالیت در امور مالی غیر متمرکز (دیفای) ساخته شده است، به میدان می‌آید و وعده می‌دهد که می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

دکس تولز با گردآوری داده‌های پراکنده از سراسر صرافی‌ها و شبکه‌های مختلف در یک رابط کاربری بصری، به تریدرها در هر سطحی که هستند امکان می‌دهد تا با اطمینان بیشتری در بازار ارز دیجیتال و دنیای دیفای وارد شوند. مجموعه جامع ابزارهای تحلیلی آن، بینش‌هایی ارزشمند را که زمانی دست‌نیافتنی بود، در مورد روندهای در حال تغییر بازار ارائه می‌دهد.

این راهنمای جامع به بررسی عمیق دکس تولز، قابلیت‌های منحصر به فرد آن و تأثیر استفاده از اطلاعات شفاف و قابل دسترس در بازار می‌پردازد. در ادامه نیز به بررسی اجمالی ماهیت پلتفرم دکس تولز و نحوه هدایت دیفای به سمت عصری جدید از کارایی از طریق دموکراتیزه کردن داده‌ها می‌پردازیم.

دکس تولز چیست؟

دکس تولز با هدف تبدیل شدن به راهنمای شما در میان پیچیدگی‌های امور مالی غیرمتمرکز، پا به عرصه گذاشته است. این پلتفرم به دنبال رفع نیاز حیاتی به وضوح و دسترسی آسان به اطلاعات در فضای دیفای است.

ویژگی های دکس تولز
دکس تولز، ابزاری برای ساده سازی تعامل با دنیای دیفای

برای درک بهتر چالش‌هایی که دکس تولز قصد دارد آنها را حل کند، ابتدا به بررسی مختصری از این چالش‌ها می‌پردازیم:

تریدرها و سرمایه گذاران در فضای دیفای به طور مداوم با مشکلاتی مانند داده‌های پراکنده، فقدان شفافیت در نقدینگی و نوسانات شدید قیمت روبرو هستند. عدم وجود داده‌های یکپارچه و بلادرنگ بازار، به ویژه، توانایی شما را برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه در میان آشفتگی معاملات صرافی های غیر متمرکز به شدت محدود می‌کند. این چالش‌های ذاتی، تجربه معامله در دکس ها را به مانند سرگردانی در یک هزارتو بدون نقشه می‌کند.

در پاسخ به این چالش‌ها، بنیانگذاران دکس تولز پلتفرمی جامع را توسعه داده‌اند که داده‌های بازار را از دکس های مختلف گردآوری و ادغام می‌کند. هدف این پلتفرم ارائه یک نمای ۳۶۰ درجه از بازار دیفای به کاربران است. دکس تولز با گردآوری داده‌های معاملاتی، روندها و تحلیل‌ها در یک رابط کاربری بصری و کاربرپسند، به این هدف دست می‌یابد. به این ترتیب، تریدرها می‌توانند به راحتی در بازار ارز دیجیتال با سرعت بالا عمل کنند.

دکس تولز با ارائه یک مرکز اطلاعات متمرکز، پیچیدگی‌های ذاتی معاملات غیر متمرکز را ساده می‌کند. این رویکرد نه تنها دسترسی به اطلاعات حیاتی معاملات را دموکراتیزه می‌کند، بلکه زمین بازی را نیز تراز می‌کند و به هر دو دسته از تریدرها، چه تازه‌کار و چه باتجربه، ابزارهایی را ارائه می‌دهد تا با دقت و بینش بیشتری استراتژی و معاملات خود را تنظیم کنند.

بنیانگذاران دکس تولز | چه کسانی پشت دکس تولز هستند؟

خاویر پالومینو (Javier Palomino) و پابلو اوجانگورن (Pablo Ojanguren)، دو متخصص در زمینه فناوری و امور مالی، دکس تولز را برای ساده‌تر کردن ترید در دیفای راه‌اندازی کردند. چشم‌انداز آنها ساخت پلتفرمی قابل اعتماد بود که نگاهی بلادرنگ از بازار را ارائه می‌دهد و دیفای را به مکانی قابل دسترس‌تر و کارآمدتر تبدیل می‌کند.

تیم دکس تولز
تصویری از تیم دکس تولز

با این هدف، آنها تیمی از متخصصان فناوری و طراحی را برای توسعه پلتفرمی کاربرپسند که ابزارهای دیتا و تحلیلی را ارائه می‌دهد، گرد هم آوردند. نکته کلیدی، ساخت چیزی بود که به تریدرها در مدیریت نوسانات موجود در فضای دیفای کمک کند. به نظر می‌رسد که بنیانگذاران از آن زمان به بعد، نیازهای کاربران را در اولویت قرار داده‌اند و دائماً پلتفرم را با قابلیت‌های جدید ارتقا می‌دهند.

ویژگی های دکس تولز

دکس تولز با ارائه طیف وسیعی از ویژگی‌ها که برای ارتقای استراتژی های ترید و درک بازار طراحی شده‌اند، به عنوان یک مجموعه جامع برای تریدرها عمل می‌کند. در اینجا، به تفکیک جزئیات کلیدی ویژگی‌ها و قابلیت‌های دکس تولز آورده شده است:

  • تحلیل های بلادرنگ (Real-time analytics): دسترسی فوری به داده‌های حیاتی بازار را برای کمک به کاربران در تصمیم‌گیری سریع و آگاهانه فراهم می‌کند.
  • اکسپلورر استخر (Pool Explorer): این ویژگی اطلاعاتی در مورد استخرهای نقدینگی ارائه می‌دهد و به تریدرها اجازه می‌دهد تا عمق و ثبات بازار را ارزیابی کنند.
  • اکسپلورر جفت (Pair Explorer): اطلاعات دقیقی را در مورد جفت های معاملاتی، از جمله تغییرات قیمت، حجم و عملکرد تاریخی ارائه می‌دهد.
  • ردیاب کیف پول (Wallet Tracker): این امکان را به کاربران می‌دهد تا تاریخچه معاملات و دارایی‌های هر کیف پول مشخصی را مشاهده کنند و بدین ترتیب بینشی در مورد استراتژی تریدرهای موفق ارائه می‌دهد.
  • اکسپلورر سواپ های بزرگ (Large Swap Explorer): معاملات قابل توجه بازار را برجسته می‌کند که کاربران را از تغییرات احتمالی در پویایی بازار که می‌تواند بر استراتژی ترید آن‌ها تأثیر بگذارد، آگاه می‌کند.
  • پشتیبانی میان بلاکچینی (Cross-blockchain support): با پشتیبانی از تحلیل تحلیل آنچین (on-chain) و داده‌ها از چندین بلاکچین، امکان تجزیه و تحلیل گسترده‌تر بازار را فراهم می‌کند. این امر کاربرد پلتفرم را برای کاربرانی که به  ارزهای دیجیتال متنوع علاقه‌مند هستند، افزایش می‌دهد.
  • آکادمی دکس تولز (DEXTools Academy): آکادمی دکس تولز یک ابتکار آموزشی توسط این پلتفرم برای کمک به تریدرها در ارتقای سطح آن‌ها است. این ابتکار به هر دو دسته از تریدرها، چه جدید و چه باتجربه، از طریق آموزش‌های مختصر و راهنماها، کمک می‌کند تا مهارت‌های خود در کریپتو و دیفای را ارتقا دهند.
کاربردهای دکس تولز
دکس تولز کاربردهای فراوانی برای تریدرها دارد

در مجموع، این ویژگی‌ها یک جعبه ابزار دیفای کاربردی را برای تعامل با اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز با شرایط مناسب خود شما ارائه می‌دهد.

چطور از دکس تولز بهترین بهره را ببریم؟

برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از دکس تولز، نیاز به یک رویکرد جامع دارید. در حالت ایده‌آل، باید روی استفاده از طیف وسیعی از ویژگی‌های آن برای تقویت استراتژی های معاملاتی خود تمرکز کنید. در اینجا نحوه به حداکثر رساندن پتانسیل دکس تولز برای تصمیم‌گیری‌های معاملاتی آگاهانه‌تر و استراتژیک‌تر برای شما آورده شده است:

درک و فهم بهتر پویایی بازار با Pair Explorer

اکسپلورر جفت، ابزار ایده‌آل شما برای دریافت بلادرنگ آنالیز جفت های معاملاتی در صرافی های غیر متمرکز محسوب می‌شود. فرض کنید به دنبال جفت اتریوم (ETH) و استیبل کوین دای (DAI) هستید. با اکسپلورر جفت، می‌توانید نوسانات قیمت، حجم معاملات، تغییرات نقدینگی و تاریخچه تراکنش‌های این جفت معاملاتی را به صورت لحظه‌ای دنبال کنید.

بدین ترتیب، این امکان به شما داده می‌شود تا روندها را در همان حال که شکل می‌گیرند، شناسایی کنید یا الگوهای معکوس احتمالی را زودتر تشخیص دهید. برای مثال، افزایش ناگهانی حجم معاملات ممکن است نشان‌دهنده افزایش علاقه به یک ارز دیجیتال خاص باشد که احتمالاً منجر به حرکت قیمت آن می‌شود.

ارزیابی نقدینگی با Pool Explorer

ویژگی اکسپلورر استخر برای هر کسی که در تأمین نقدینگی نقش دارد یا به آن علاقه‌مند است، ضروری به نظر می‌رسد. این ابزار با شفاف‌سازی نحوه عملکرد استخرهای نقدینگی، از جمله اندازه استخر، دارایی‌های موجود در آن و تراکنش‌های اخیر آن، به شما کمک می‌کند.

درک این عناصر جهت ارزیابی بازده بالقوه در برابر ریسک‌های تأمین نقدینگی بسیار مهم است. برای نمونه، یک استخر با نقدینگی دائماً در حال افزایش و نسبت متعادل دارایی‌ها، ممکن است نسبت به یک استخر پرنوسان‌تر، فرصت سرمایه گذاری ایمن‌تری را ارائه دهد.

ردیابی فعالیت نهنگ ها با Big Swap Explorer

کاربرد DEXtools
با دکس تولز می‌توان فعالیت نهنگ‌ها را دنبال کرد

تراکنش‌های بزرگ که اغلب توسط «نهنگ ها» انجام می‌شود، می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر احساسات بازار و جهت‌گیری قیمت داشته باشد. اکسپلورر سواپ های بزرگ (کاوش‌گر معاملات بزرگ) به شما امکان می‌دهد این تراکنش‌ها را به صورت بلادرنگ رصد کنید.

مشاهده سفارش خرید قابل توجه یک نهنگ در مورد یک توکن، می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای افزایش قیمت باشد. این قابلیت به شما فرصتی می‌دهد تا از این موج صعودی استفاده کنید. برعکس، یک سفارش فروش بزرگ ممکن است نشانه‌ای از افت قریب‌الوقوع قیمت آن توکن باشد و به شما این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های خود را بر اساس آن مدیریت کنید.

شناسایی فرصت ها با جفت های معاملاتی جدید

جفت‌های جدید لیست‌شده در صرافی های غیر متمرکز، فرصت‌های تازه‌ای را برای سرمایه گذاران اولیه رقم می‌زنند. ویژگی «جفت‌های جدید» شما را از این لیستینگ ها مطلع می‌کند و به شما امکان می‌دهد قبل از عموم مردم، تحقیق کرده و در ارزهای دیجیتال جدید سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری زودهنگام در یک توکن با بنیادهای قوی که رو به رشد است، می‌تواند با ورود تعداد بیشتری از تریدرها، منجر کسب سود قابل توجهی شود.

ارزیابی توکن‌ها با امتیاز دکس تولز

ارزیابی تعداد زیاد توکن‌ها در فضای بازار می‌تواند دشوار و زمان‌بر باشد. امتیاز دکس تولز، توکن‌ها را بر اساس معیارهای مختلف، از جمله نقدینگی و حجم معاملات، ارزیابی می‌کند. از این طریق، به شما در شناسایی پروژه‌های باکیفیت کمک می‌کند. این سیستم امتیازدهی می‌تواند در صرفه‌جویی در وقت و تلاش تحقیقاتی شما نقش داشته باشد و به شما امکان می‌دهد روی توکن‌هایی با بهترین پتانسیل رشد تمرکز کنید.

تصمیم گیری هوشمندانه و به موقع

دکس تولز صرفاً ابزاری برای نظارت نیست؛ بلکه در مورد استفاده از اطلاعات بازار در استراتژی معاملاتی شما است. می‌توانید اطلاعات به دست آمده از Pair Explorer ، Pool Explorer و Big Swap Explorer را برای دستیابی به یک نمای جامع از بازار ترکیب کنید.

برای مثال، اگر متوجه شدید یک جفت جدید با افزایش حجم معاملات و امتیاز مطلوب دکس تولز در حال جلب توجه است، ممکن است ارزش بررسی بیشتر را داشته باشد. علاوه بر این، جهت شناسایی نشانه‌هایی از تغییر بازار، روندهای نقدینگی و فعالیت نهنگ ها را زیر نظر داشته باشید.

در بازار یک قدم جلوتر از بقیه باشید

برای اطلاع از تغییرات قیمت، جهش‌های حجمی یا لیست شدن جفت‌های جدید، هشدار تنظیم کنید تا از قافله عقب نمانید. این رویکرد پیشگیرانه تضمین می‌کند که هیچ فرصتی را از دست ندهید، چه یک فرصت خرید باشد و چه زمان مناسب برای خروج از یک پوزیشن.

نحوه استفاده بهینه از API دکس تولز

نسخه دوم DEXTools API دسترسی به داده‌های امور مالی غیرمتمرکز را به طور قابل توجهی ارتقا می‌دهد. این پلتفرم از بیش از ۸۰ بلاکچین پشتیبانی می‌کند و داده‌ها را از بیش از ۱۰ هزار صرافی غیر متمرکز و پروتکل مختلف ارائه می‌دهد.

علاوه بر این، اطلاعات بلادرنگ را در مورد ۲ میلیون توکن و استخر نقدینگی، از جمله قیمت ها و شاخص‌های نقدینگی ارائه می‌دهد. این نسخه جدید API که در دسامبر ۲۰۲۳ منتشر شد، با هدف توانمندسازی کاربران با ارائه نمای کلی از بازار و ابزارهای تصمیم‌گیری ارائه شده است.

دکس تولز در بیانیه انتشار API V2 اعلام کرد: «نسخه 2 API دکس تولز نقطه عطفی قابل توجه در زمینه دسترسی به داده‌های دیفای است. چه شما یک تریدر باتجربه، توسعه‌دهنده یا علاقه‌مند به کریپتو هستید، از قدرت API ما برای پیمایش در چشم‌انداز وسیع و پویای بلاکچین و دیفای با دقت استفاده کنید.»

ریسک های استفاده از دکس تولز

حالا که با مزایای دکس تولز آشنا شدید، بیایید به بررسی محدودیت‌های فنی و ریسک های مرتبط با آن بپردازیم.

ویژگی های دکس تولز
در کنار مزایا، دکس تولز ممکن است معایبی نیز داشته باشد

استفاده از داده‌های بلادرنگ به معنای این است که شما باید همیشه هوشیار باشید. قیمت‌ها و شاخص‌ها به طور قابل توجهی ناپایدار هستند، بنابراین هرگونه تأخیر در واکنش به داده‌های ارائه شده می‌تواند منجر به از دست دادن فرصت‌ها یا بدتر از آن، ضررهای قابل توجه شود.

خطر دیگر، پتانسیل اعتماد به نفس بیش از حد است. حجم عظیم داده‌ها در دسترس شما ممکن است منجر به حس کاذب امنیت شود و شما را به انجام معاملات پرخطرتر با این تصور که همه جوانب را در نظر گرفته‌اید، تشویق کند. با این حال، هیچ ابزاری نمی‌تواند حرکات بازار را با قطعیت مطلق پیش‌بینی کند و کاربران در صورت عدم احتیاط، ممکن است در معاملات خود ضرر کنند.

دقت داده‌های ارائه شده توسط دکس تولز نکته دیگری است که باید به آن توجه کرد. در حالی که این پلتفرم تلاش می‌کند تا اطلاعات به‌روز و دقیقی ارائه دهد، ماهیت غیرمتمرکز منابعی که از آنها اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند به این معنی است که گاهی اوقات ممکن است تناقض یا تأخیر وجود داشته باشد. این امر می‌تواند کاربران را به تصمیم‌گیری‌های نادرست سوق دهد.

در نهایت، ریسکی وجود دارد که با خود توکن DEXT مرتبط است. مانند هر ارزدیجیتال دیگری، ارزش آن می‌تواند به دلیل روند بازار، اخبار نظارتی یا تغییرات در پلتفرم دکس تولز به طور قابل توجهی نوسان داشته باشد.

با در نظر گرفتن این نکات، می‌توانید از API دکس تولز به عنوان یک ابزار قدرتمند برای فعالیت در بازار ارز دیجیتال و همچنین دنیای پیچیده دیفای و ارتقای تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود استفاده کنید.

چگونه از دکس تولز استفاده کنیم؟

برای شروع کار با دکس تولز، ابتدا باید کیف پول وب ۳ خود، مانند متامسک را به آن متصل کنید. این مرحله برای دسترسی شخصی به ویژگی‌های پلتفرم ضروری است. پس از اتصال کیف پول، به صفحه خوش آمدگویی هدایت می‌شوید. در اینجا سه سطح برای حساب کاربری مشاهده خواهید کرد: رایگان، استاندارد و پریمیوم. برای ارتقا به برنامه استاندارد یا پریمیوم، به ترتیب باید ۱۰۰۰ و ۱۰۰,۰۰۰ توکن DEXT در کیف پول خود داشته باشید.

اکانت دکس تولز

منوی ناوبری در سمت چپ به شما امکان دسترسی سریع به تمام ابزارها مانند Pair Explorer و سایر موارد را می‌دهد.

منوی کاربری دکس تولز

می‌توانید از ویژگی Pair Explorer برای بررسی عملکرد جفت‌های معاملاتی مختلف استفاده کنید. این ابزار با نمایش داده‌های لحظه‌ای در مورد تغییرات قیمت و حجم ترید، به شناسایی فرصت‌های بالقوه سرمایه‌گذاری کمک می‌کند.

قیمت ها در دکس تولز

با مشاهده تغییرات در قیمت‌ها، حجم معاملات و نقدینگی، می‌توانید از آخرین روندهای بازار مطلع شوید. این اطلاعات برای تصمیم‌گیری آگاهانه کلیدی است.

برای سواپ مستقیم توکن‌ها درون پلتفرم، به سادگی از ویژگی «Multiswap» استفاده کنید، جفت معاملاتی مورد نظر خود را انتخاب کرده و یک صرافی غیرمتمرکز را برگزینید. از آنجایی که قبلاً کیف پول خود را متصل کرده‌اید، برای انجام سواپ آماده هستید.

سواپ دکس تولز

علاوه بر این، می‌توانید برای دریافت اعلان درباره فعالیت‌های مهم بازار، هشدارهای خاصی را برای توکن‌های خاص تنظیم کنید. این ویژگی به شما اطمینان می‌دهد که هرگز تغییرات مهم در مورد توکن‌های مورد علاقه خود را از دست نخواهید داد.

ارز دیجیتال DEXT چیست؟

توکن DEXT، ارز دیجیتال بومی در اکوسیستم دکس تولز است. این توکن نقش کلیدی در دسترسی به ویژگی‌های پریمیوم درون پلتفرم ایفا می‌کند.

علاوه بر این، به عنوان یک توکن کاربردی برای خدماتی مانند تحلیل‌های پیشرفته، دسترسی اختصاصی به داده‌ها و سایر قابلیت‌های ویژه نیز عمل می‌کند. هولد کردن توکن‌های DEXT، سطوح مختلف عضویت را برای شما باز می‌کند که هر کدام سطوح دسترسی متفاوتی به ابزارها و ویژگی‌های پلتفرم ارائه می‌دهند.

بهترین جایگزین‌های دکس تولز

در حالی که دکس تولز خود را به عنوان یک ابزار تحلیلی پیشرو برای بررسی و ترید در بازارهای دیفای تثبیت کرده است، اما تنها بازیگر این عرصه نیست. اگر به دنبال یک پلتفرم جایگزین‌ دکس تولز هستید، در اینجا سه گزینه وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در نظر بگیرید:

دکس اسکرینر (DEX Screener): یک پلتفرم جامع تحلیلی در سراسر بلاکچین‌های مختلف، از جمله اتریوم و بایننس اسمارت چین (BSC) را ارائه می‌دهد. خدمات آن با دکس تولز مطابقت دارد و شامل ویژگی‌هایی مانند نمودارها، هشدارها، لیست‌های نظارتی و تحلیل روند می‌شود.

شریمپی (Shrimpy): شریمپی به شما امکان می‌دهد تا در یک محیط رمزگذاری شده که از حسابرسی شخص ثالث استفاده می‌کند، استراتژی‌های معاملاتی را در صرافی‌های مختلف به صورت خودکار اجرا کنید. این پلتفرم به ارائه ارزش‌گذاری‌های دقیق و به‌روز بازار و داده‌های قیمتی در تمامی صرافی‌های متصل خود، افتخار می‌کند. این امر، امکان تحلیل گرافیکی قدرتمندی را فراهم می‌کند که نوسانات عملکرد گذشته را به صورت روزانه، ماهانه و سالانه نشان می‌دهد.

کریپتوگراف (Cryptograf): کریپتوگراف حساب‌های پورتفوی شما را به طور مرتب در یک داشبورد واحد که قیمت‌ها و موجودی لحظه‌ای را نشان می‌دهد، همگام‌سازی می‌کند. کریپتوگراف با همگام‌سازی خودکار از طریق API، به شما کمک می‌کند تا از دردسر ورود دستی داده‌ها خلاص شوید. علاوه بر این، هشدارها و اعلان‌ها شما را از تغییرات قیمت و عملکرد به‌روز نگه می‌دارند.

ارز دیجیتال DEXT
در حالی که دکس تولز خود را به عنوان یک ابزار تحلیلی پیشرو برای بررسی و ترید در بازارهای دیفای تثبیت کرده است، اما تنها بازیگر این عرصه نیست.

دکس تولز: یک مدل پایدار و منصفانه برای دیفای

این نوشته، خلاصه‌ای از هر آنچه در مورد دکس تولز و نحوه استفاده از آن برای کاربران عادی دیفای بود را ارائه می‌دهد. دکس تولز به عنوان یک پلتفرم جامعه‌محور، خدمات رایگان قدرتمندی را بدون هزینه اشتراک ارائه می‌دهد که به جیب شرکت سرازیر نمی‌شود. در عوض، قول می‌دهد ارزش را به سمت کاربران هدایت کند.

برای مثال، ۹۰ درصد از درآمد به دارندگان توکن اختصاص می‌یابد، در حالی که ۱۰ درصد برای کنترل عرضه، سوزانده می‌شود. این مدل ضدتورمی و حکمرانی فعال، کاربران عادی را توانمند می‌سازد. فراتر از تحلیل بازار، دکس تولز برای اعضای پریمیوم، فرصت‌های کسب درآمد غیرفعال را ارائه می‌دهد. برخلاف روش‌های قدیمی قفل شدن توکن‌ها در استیکینگ، این پلتفرم به مشارکت، با ایردراپ‌های کاربرپسند پاداش می‌دهد. این اصلا شوخی نیست! فقط توکن‌های خود را هولد دارید و ببینید که ایردراپ‌ها را دریافت می‌کنید.

در مجموع، دکس تولز تاکنون با اولویت قرار دادن جامعه دارندگان توکن و مشارکت‌کنندگان در پلتفرم، مدل پایدار و منصفانه خود برای دیفای را حفظ کرده است.

نتیجه‌گیری

دکس تولز پلتفرمی جامع است که به کاربران در سطوح مختلف تجربه، برای پیمایش در دنیای پیچیده دیفای و ارتقای تصمیم‌گیری‌های معاملاتی خود با استفاده از طیف وسیعی از ابزارها و داده‌های بلادرنگ، کمک می‌کند. این پلتفرم با گردآوری اطلاعات از صرافی‌های غیر متمرکز مختلف، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به طور لحظه‌ای قیمت‌ها، حجم معاملات، نقدینگی و سایر شاخص‌های کلیدی بازار را مشاهده کنند.

علاوه بر این، دکس تولز با ارائه ویژگی‌هایی مانند Pair Explorer و Big Swap Explorer، به کاربران کمک می‌کند تا جفت‌های معاملاتی سودآور را شناسایی کنند، استخرهای نقدینگی را ارزیابی کنند و فعالیت نهنگ‌ها را رصد کنند. این پلتفرم همچنین دارای یک آکادمی آموزشی است که به کاربران در یادگیری مفاهیم کلیدی دیفای و ارتقای مهارت‌های معاملاتی خود کمک می‌کند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که دکس تولز ابزاری کامل نیست و استفاده از آن بدون ریسک نیست. نوسانات شدید بازار و تأخیر در داده‌ها می‌تواند منجر به ضرر شود. با این حال، در مجموع دکس تولز ابزاری قدرتمند است که می‌تواند به معامله‌گران در هر سطحی کمک کند تا در بازار ارز دیجیتال با اطمینان بیشتری حرکت کنند. با استفاده از این پلتفرم و با آگاهی از محدودیت‌های آن، کاربران می‌توانند شانس خود را برای موفقیت در این فضای رو به رشد افزایش دهند.

این محتوا مفید بود؟
نظرات کاربران
مشترک شدن در دیدگاه های این نوشته
اطلاع از
guest

0 دیدکاه های این نوشته
بازخورد درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خودتون رو درباره این نوشته بنویسیدx